mini cooper, 2005.

PBianca
Membru nou
Mesaje: 9
Membru din: Vin Oct 16, 2009 11:01 am

mini cooper, 2005.

Mesaj de PBianca »

Ei, bine v-am gasit. Sper ca acest forum sa creasca repede si cat mai mult posesori de Mini sa vina sa ne impartaseasca din experientele lor.
Si acum sa-mi prezint si eu febletea ca doar de asta am si deschis topicul :D
Detin un superb ( :D ) Mini Cooper, albastru-turcoaz, anul fabricatiei fiind 2005. Am masina de aproximativ 9 luni, a fost un cadou primit de la parinti cu ocazia majoratului, avea 11.000 de km cand am luat-o, iar acum a ajuns la ~ 22.000km.
Are un motor de 1.6, benzina, cu o cutie A/T . Sunt foarte multumita de ea desi consumul imi cam da dureri de cap, aprox. 12 in oras si 7-8 in afara.... Poze nu am momentan dar promit sa postez cat de curand. Nu cred ca am inclus toate detaliile dar pentru inceput cam asta este Mini'ul meu.
Incantata de cunostinta, Bianca
mok
Moderator
Mesaje: 1543
Membru din: Vin Sep 12, 2008 1:16 pm

Re: mini cooper, 2005.

Mesaj de mok »

Bine ai venit !
asteptam poze :D
tudor
Veteran
Mesaje: 1535
Membru din: Mie Iun 17, 2009 9:14 pm

Re: mini cooper, 2005.

Mesaj de tudor »

Bine ai venit printre noi! :mrgreen:
PBianca
Membru nou
Mesaje: 9
Membru din: Vin Oct 16, 2009 11:01 am

Re: mini cooper, 2005.

Mesaj de PBianca »

Gata, au venit si pozele :D
Fişiere ataşate
Image0008.jpg
25122008539.jpg
Avatar utilizator
darksun
Moderator
Mesaje: 1421
Membru din: Sâm Iul 18, 2009 4:45 pm
Localitate: Bucuresti

Re: mini cooper, 2005.

Mesaj de darksun »

Culoarea mea preferata! :lol: (dupa negru ofc).Este sooper frumoasa. Consumul este normal pentru o masinuta cu atitudine si 1.6 benzina! Cu automata eu nu ma inteleg! E bine ca tie iti place. Sa te bucuri de ea! :mrgreen:

PS. Bine ai venit! 8-)
~ Think MINI! ~ :D
Imagine
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: mini cooper, 2005.

Mesaj de cristi o'RAL »

Bine ai venit in gasca mymini.ro!
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
PBianca
Membru nou
Mesaje: 9
Membru din: Vin Oct 16, 2009 11:01 am

Re: mini cooper, 2005.

Mesaj de PBianca »

Multumesc Multumesc, bine v-am gasit :D intr-adevar consumul este cat de cat corect avand in vedere ca e destul de nervoasa masinuta... Toba este modificata la ea, scoate niste sunete foarte frumoase pot spune :D
Iar despre cutia automata ce pot sa zic, foarte practica in oras, intr-adevar cu mici scapari la drum lung unde s-ar fi simtit mai bine cu una manuala... Per total e ok, mai ales ca, fiind prima masina, grija mea fata de ea este una peste limite ca sa zic asa.
Ca sa fiu putin offtopic, fara suparari, sunt putin dezamagita ca nu am vazut mai deloc fete inscrise pe forum... Si apropo de discutiile voastre anterioare care le-am gasit aici pe forum, nici mie nu mi se raspunde la flashuri sau avarii in trafic, la intalnirea cu un fratior sau o surioara, dar deh...
Avatar utilizator
darksun
Moderator
Mesaje: 1421
Membru din: Sâm Iul 18, 2009 4:45 pm
Localitate: Bucuresti

Re: mini cooper, 2005.

Mesaj de darksun »

Bianca, pentru multe fete (spun fara rautate) masina este un accesoriu ca si poseta. Cand ajunge acasa poate sa o arunce intr-un colt si sa uite pana a doua zi. De aceea nu sunt fete pe aici DAR poti sa vorbesti cu luk! Ea e singura fata activa pe forum! :mrgreen:

Ps. Ma bucur sa aud ca ai grija de buburuza! Oricum este splendida! 8-)
~ Think MINI! ~ :D
Imagine
Avatar utilizator
Vali Iovi-Stere
Site Admin
Mesaje: 6384
Membru din: Dum Oct 19, 2008 11:47 pm
Localitate: Bucuresti-Mangalia
Contact:

Re: mini cooper, 2005.

Mesaj de Vali Iovi-Stere »

Bine ai venit. :D Felicitari pentru achizitie.Trebuie sa-ti facem botezul... :lol:
Imagine
PBianca
Membru nou
Mesaje: 9
Membru din: Vin Oct 16, 2009 11:01 am

Re: mini cooper, 2005.

Mesaj de PBianca »

Nu cred ca as putea numii masina un accesoriu, desi intr-adevar ma deplasez cu ea si este oarecum indispensabila dar nu cred ca as putea sa ii fiu indiferenta avand in vedere ca este vorba despre masina pe care eu mi-o doream de cand aveam 13-14 ani. Si nu exagerez, imi aduc aminte si acum, ca era in parcare la Hilton, in fata Ateneului, un mini rosu, daca nu ma insel modelul one, [la ce cunostinte aveam eu vizavi de Mini atunci, nu mai conteaza:)) ], il puteai castiga la un concurs, era rosu, foarte foarte dragut... De fiecare data cand treceam pe acolo parca nu imi mai dezlipeam privirea de la el si am zis ca, cu siguranta, asta va fii masina mea, si asa a si fost... Bine, nu chiar modelul acela, dar oricum Mini :D
Hai ca v-am plictisit destul cred, vroiam doar sa stiti ca dragostea fata de Mini exista de ceva timp si va mai exista pt mult timp de acum incolo, vizez la un Cooper S cabrio :twisted:
Scrie răspuns