Help-Piese mini!!!

Avatar utilizator
jaman
Viteza 2
Mesaje: 105
Membru din: Mar Sep 15, 2009 1:48 am
Localitate: Sfantu Gheorghe
Contact:

Help-Piese mini!!!

Mesaj de jaman »

Salutare tuturor celor din club! am nevoie sa ma ajutati cu un magazin de piese Mini. Mi-am accidentat Mini-ul si am nevoie de spoilere fata si spate, far stanga, portiera dreapta, capota si ornament prag-dreapta. Am un Mini One7 din 2006, 1,6 , 90CP, benzina. Va rog sa imi dati niste sfaturi si niste idei. Stiti cumva de unde pot sa le cumpar? Noi sau second numa sa o fac ca tare urat arata asa. Cine stie ceva imi puteti raspunde pe email : [email protected] sau tel: 0755852707
Multumesc frumos!
MINI ONE 7
Software upgrade by Adrian
GMN
Avatar utilizator
Vali Iovi-Stere
Site Admin
Mesaje: 6384
Membru din: Dum Oct 19, 2008 11:47 pm
Localitate: Bucuresti-Mangalia
Contact:

Re: Help-Piese mini!!!

Mesaj de Vali Iovi-Stere »

Am indraznit sa-ti mut topicul la "Probleme tehnice si solutii" pentru ca ai nevoie de ajutor.Daca ti-ai fi prezentat masina era altceva.Pentru inceput de unde esti?Sa faci o lista completa cu ce ai nevoie si am sa incerc sa te ajut.Am sa merg personal la sursa de unde imi procur piesele necesare.Chiar si colegii forumisti te vor ajut pentru ca ai nimerit intr-un club de pasionati.Imi pare rau pentru cele intamplate,dar nu dispera. :( Toate cele bune.
Imagine
Avatar utilizator
darksun
Moderator
Mesaje: 1421
Membru din: Sâm Iul 18, 2009 4:45 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Help-Piese mini!!!

Mesaj de darksun »

Piese second hand sunt foarte foarte mici sansele pentru ca nu este nici un MINi la nici o dezmembrare.
~ Think MINI! ~ :D
Imagine
Avatar utilizator
jaman
Viteza 2
Mesaje: 105
Membru din: Mar Sep 15, 2009 1:48 am
Localitate: Sfantu Gheorghe
Contact:

Re: Help-Piese mini!!!

Mesaj de jaman »

Ms, Vali, ca m-ai mutat acolo unde trebuie. aseara nu am mai avut timp sa caut sectia necesara. Mai multe informatii: Sunt din Santu Gheorghe,CV, si posed un Mini One seven model 2006, 1,6, 90CP, benzina. Cum am mai zis in primul mesaj, am nevoie de : Spoilere fata si spate, portiera dreapta, Ornament prag dreapta, Far stanga. Cam atat momentan. Sper sa nu am nimica pe interior la usa :D ... astept informatii si sugenstii. Ah...masina este chili red, in caz ca are cineva ceva second, poate se potriveste nuanta:D
Multumesc!
MINI ONE 7
Software upgrade by Adrian
GMN
Avatar utilizator
darksun
Moderator
Mesaje: 1421
Membru din: Sâm Iul 18, 2009 4:45 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Help-Piese mini!!!

Mesaj de darksun »

Misto masinuta! Ce ai patit cu ea asa de rau? :(
~ Think MINI! ~ :D
Imagine
Avatar utilizator
jaman
Viteza 2
Mesaje: 105
Membru din: Mar Sep 15, 2009 1:48 am
Localitate: Sfantu Gheorghe
Contact:

Re: Help-Piese mini!!!

Mesaj de jaman »

eh...sti cum e cu un mini, nu poti sa mergi cu ea prea linistit:D... intr-o curba,unde era si o trecere de pietoni si un pieton care inca statea pe trotuar, am alunecat putin si de somnoros,cred, m-am speriat si am tras frana de mana. am facut cateva piruete pe strada si m-am sfarsit in 2 masini parcate pe partea cealalta a directiei de mers si am mai luat si indicatorul de pietoni si cativa copaci mai mici :((... am uitat sa mentionez ca ploua.
uhhh... daca nu trageam frana de mana, ajungeam unde trebuia si nici nu aveam atatea probleme acuma:((
asta este, acuma platesc scump, dar nu prea am de unde:D de aceea caut sa gasesc ceva ieftin.
MINI ONE 7
Software upgrade by Adrian
GMN
Avatar utilizator
darksun
Moderator
Mesaje: 1421
Membru din: Sâm Iul 18, 2009 4:45 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Help-Piese mini!!!

Mesaj de darksun »

Imi pare rau pt ce ai patit! :( Vezi ca Vali dona o capota de cooper s. Tot rosie deci pune-o pe aia. Restul doar noi ai sa gasesti, nu te duce la reprezentanta ca te sparg de bani aia! :evil:
~ Think MINI! ~ :D
Imagine
Avatar utilizator
VL06MMM
Membru nou
Mesaje: 40
Membru din: Sâm Aug 22, 2009 4:58 pm
Localitate: rm valcea
Contact:

Re: Help-Piese mini!!!

Mesaj de VL06MMM »

salut,
ai sa gasesti aici
http://www.dezmembrarimasini.ro/cauta-piese/


...gaseste un meseriash bun si poti indrepta ce se poate,se pot repara si piesele din plastic(prag,spoiler...)
sper sa gasesti ce-ti trebuie la dezmembrari
bafta

Foloseste functia MODIFICA. Dark
Avatar utilizator
Vali Iovi-Stere
Site Admin
Mesaje: 6384
Membru din: Dum Oct 19, 2008 11:47 pm
Localitate: Bucuresti-Mangalia
Contact:

Re: Help-Piese mini!!!

Mesaj de Vali Iovi-Stere »

Lasa-mi seria de sasiu Jaman.
Imagine
Avatar utilizator
jaman
Viteza 2
Mesaje: 105
Membru din: Mar Sep 15, 2009 1:48 am
Localitate: Sfantu Gheorghe
Contact:

Re: Help-Piese mini!!!

Mesaj de jaman »

Vali Iovi scrie:Lasa-mi seria de sasiu Jaman.

seria sasiu: WMWRA31040TA93950
Daca vrei poti sa imi lasi un nr de tel si te sun sa vb si in felul asta sa scurtez si eu timpul de asteptare. Astept informatii.
Ms mult!
MINI ONE 7
Software upgrade by Adrian
GMN
Scrie răspuns