probleme ABS/sistem controlul stabilitatii

Lavinia Mihalache
Membru nou
Mesaje: 2
Membru din: Mar Oct 19, 2010 3:03 pm

probleme ABS/sistem controlul stabilitatii

Mesaj de Lavinia Mihalache »

Buna,

Am un Mini Cooper din febr 2008, 39.000 KM, nu am avut probleme cu el pana astazi de dimineata.
In drum spre birou mi s-au aprins cateva becuri la bord ( galbene ).
In cartea de service, combinatia celor 4 reprezinta : The driving stability control systems, including ABS and Run Flat Indicator have failed. ( este vb de indicatorul de abs, cel lichid de frana scazut, cel de control al stabilitatii si cel de presiune in roti, toate galbene).
Pe langa acestea, s-a mai aprins in galben si indicatorul asemanator unui robinet de presiune, cu explicatia: Engine fault with adverse effect on exhaust emissions.

A mai avut cineva astfel de probleme? Aveti vreo sugestie? Imi recomandati un service, pana sa ajung la Bavaria?
Avatar utilizator
Vali Iovi-Stere
Site Admin
Mesaje: 6384
Membru din: Dum Oct 19, 2008 11:47 pm
Localitate: Bucuresti-Mangalia
Contact:

Re: probleme ABS/sistem controlul stabilitatii

Mesaj de Vali Iovi-Stere »

Eu l-em avut pe toate aprinse! :( Incearca sa bagi masina pe tester si vei afla concret ce erori ai si in felul asta vei sti ce ai de facut. :D
Imagine
Lavinia Mihalache
Membru nou
Mesaje: 2
Membru din: Mar Oct 19, 2010 3:03 pm

Re: probleme ABS/sistem controlul stabilitatii

Mesaj de Lavinia Mihalache »

Doar la Bavaria au tester, nu? eu de obicei ma duceam la MHS Motors, dar pt partea electronica m-au trimis la Bavaria :(
Avatar utilizator
Vali Iovi-Stere
Site Admin
Mesaje: 6384
Membru din: Dum Oct 19, 2008 11:47 pm
Localitate: Bucuresti-Mangalia
Contact:

Re: probleme ABS/sistem controlul stabilitatii

Mesaj de Vali Iovi-Stere »

Stiu ca MHS Motors aveau niste probleme cu testerul sau asa ziceau ei. :lol: Te poti risca si la Bavaria sau poti incerca si aici http://www.auto-tester.ro/index.html
Imagine
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: probleme ABS/sistem controlul stabilitatii

Mesaj de cristi o'RAL »

fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Scrie răspuns