Achizitie Mini Cooper S

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Vali Iovi-Stere
Site Admin
Mesaje: 6384
Membru din: Dum Oct 19, 2008 11:47 pm
Localitate: Bucuresti-Mangalia
Contact:

Re: Achizitie Mini Cooper S

Mesaj de Vali Iovi-Stere »

Sa inteleg ca daca ma hotarasc maine sa-mi vand masina tu o vei considera "epava"? :shock: Nu-i de mirare ca unele masini nu se vand...Atat am avut de spus. ;) Oricum interesanta teorie! :lol:
Imagine
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Achizitie Mini Cooper S

Mesaj de cristi o'RAL »

o vinzi? :) :D
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
alinabiancapop
Moderator
Mesaje: 1925
Membru din: Lun Oct 26, 2009 12:12 pm
Localitate: Cluj Napoca

Re: Achizitie Mini Cooper S

Mesaj de alinabiancapop »

e adevarat ca exista si multe epave dar si masini bune cum e a lui vali si a altora de aici de pe forum, a zis si SRP ca exista si masini bine intretinute, dar care cand vor fi scoase la vanzare nu le vei gasi la preturile celor de pe net. vrei o masina ce a stat in garaj? este un S albastru la Cluj de vanzare pt care garantez ca a stat in garaj ca stiu a cui e ......nu povestile expirate de pe net

eu una as prefera sa dau un ban in plus si sa mi-o aduc din Germania, sau sa iau una de aici de pe forum unde am toate informatiile despre masina (cum e alui kemy, stef_ct, etc....) decat sa mi-o iau din tara de pe net si mai ales din Bucuresti....

daca omu vrea sa isi ia acum masina si sa nu astepte pana isi termina casa e treaba lui.....poate nu se grabeste cu casa si o face in 5 ani :D

@SRP multumesc pentru aprecieri, oricum eu consider ca orice MINI e frumos in felul lui :D

legat de culoare...ca era o discutie legata de rosu si negru......MINI-ul eu il vad frumos pe orice culoare, e cam singura masina in opinia mea la care pot sa ii dai orice culoare/combinatie de culori si sa arate super misto. tinand cont ca daniel a avut si nu mai are dar isi doreste extrem de mult sa aibe din nou :D un MINI .......e normal pt el sa si-l doreasca tot negru cum fusese si celalalt insa nu e imperativ cea mai potrivita culoare ;) eu de exemplu cand am cautat-o pe a mea am taiat negrul de pe lista din start.....nu mi-am dorit-o margarine.....asa s-a potrivit sa fie si am ales dintre margarine, albastru si verde si am luat-o pentru dotari, km, vanzator nu pt culoare ;)
Dare to be different!
ex MINI Cooper S R56
now MINI Rover ....S again
Avatar utilizator
darksun
Moderator
Mesaje: 1421
Membru din: Sâm Iul 18, 2009 4:45 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Achizitie Mini Cooper S

Mesaj de darksun »

Eu mi-am exprimat o parere cu negru. Nu am obligat sau am dat cu pumnul in forum sa ia negru! :lol: :lol:

Succes"-uri" la cumparaturi! :D
~ Think MINI! ~ :D
Imagine
Avatar utilizator
alinabiancapop
Moderator
Mesaje: 1925
Membru din: Lun Oct 26, 2009 12:12 pm
Localitate: Cluj Napoca

Re: Achizitie Mini Cooper S

Mesaj de alinabiancapop »

darksun scrie:Uite aici o bijuterie : http://autovit.ro/mini-cooper-s-C12839325.html

Daca vrei MINI de mini, altceva decat negru nu exista! :shock: :o :shock: :o

ai uitat sa scrii si "in opinia mea" ca sa nu fie ceva imperativ sau "must be" ;) ;) ;) :mrgreen:
Dare to be different!
ex MINI Cooper S R56
now MINI Rover ....S again
Avatar utilizator
darksun
Moderator
Mesaje: 1421
Membru din: Sâm Iul 18, 2009 4:45 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Achizitie Mini Cooper S

Mesaj de darksun »

alinabiancapop scrie:
darksun scrie:Uite aici o bijuterie : http://autovit.ro/mini-cooper-s-C12839325.html

Daca vrei MINI de mini, altceva decat negru nu exista! :shock: :o :shock: :o

ai uitat sa scrii si "in opinia mea" ca sa nu fie ceva imperativ sau "must be" ;) ;) ;) :mrgreen:
Da cred ca am intrat prin monitor la el si i-am aratat cateva semne daca nu ia negru! :lol: :lol: :lol:
~ Think MINI! ~ :D
Imagine
Avatar utilizator
Vali Iovi-Stere
Site Admin
Mesaje: 6384
Membru din: Dum Oct 19, 2008 11:47 pm
Localitate: Bucuresti-Mangalia
Contact:

Re: Achizitie Mini Cooper S

Mesaj de Vali Iovi-Stere »

Nu-mi vand "epava"... :twisted: :lol: :lol:
Imagine
Avatar utilizator
Papa Smurf
Viteza 2
Mesaje: 135
Membru din: Vin Feb 26, 2010 3:18 pm
Localitate: Cluj Napoca
Contact:

Re: Achizitie Mini Cooper S

Mesaj de Papa Smurf »

Vali Iovi scrie:Sa inteleg ca daca ma hotarasc maine sa-mi vand masina tu o vei considera "epava"? :shock: Nu-i de mirare ca unele masini nu se vand...Atat am avut de spus. ;) Oricum interesanta teorie! :lol:
spun pt a 3 a oara ... marea majoritate a masinilor din sud... deci nu am generalizat
spun pt a 2 a oara ... exista si bucuresteni care isi "iubesc masinile si le intretin"

...insa daca tu vrei sa te incadrezi in "marea majoritate" ... :P
2 x VW Beetle. Looking for a MINI Countryman S
Avatar utilizator
Vali Iovi-Stere
Site Admin
Mesaje: 6384
Membru din: Dum Oct 19, 2008 11:47 pm
Localitate: Bucuresti-Mangalia
Contact:

Re: Achizitie Mini Cooper S

Mesaj de Vali Iovi-Stere »

Tu ai lasat sa se inteleaga asa! :D Nu mai generaliza...Nu cred ca exista oras in tara asta unde sa fie drumurile bune. ;) Am fost de multe ori in Cluj si mereu am fost uimit de drumurile proaste. ;) Dar asta e alta poveste.Iar pentru cultura ta generala cand plec de acasa imi fac o ruta pentru a evita anumite strazi... ;) Romanii stiu doar sa generalizaze sau ca au auzit ei de la cineva cat proasta e masina respectiva chiar daca ei in viata lor nu au vazut-o. :lol: :lol: :lol:
Imagine
Avatar utilizator
Papa Smurf
Viteza 2
Mesaje: 135
Membru din: Vin Feb 26, 2010 3:18 pm
Localitate: Cluj Napoca
Contact:

Re: Achizitie Mini Cooper S

Mesaj de Papa Smurf »

Vali Iovi scrie:Tu ai lasat sa se inteleaga asa! :D Nu mai generaliza...Nu cred ca exista oras in tara asta unde sa fie drumurile bune. ;) Am fost de multe ori in Cluj si mereu am fost uimit de drumurile proaste. ;) Dar asta e alta poveste.Iar pentru cultura ta generala cand plec de acasa imi fac o ruta pentru a evita anumite strazi... ;) Romanii stiu doar sa generalizaze sau ca au auzit ei de la cineva cat proasta e masina respectiva chiar daca ei in viata lor nu au vazut-o. :lol: :lol: :lol:
Nu am lasat sa se inteleaga nici cum.. cred ca am fost suficient de clar cand am zis in unul din postiturile anterioare: "darksun.. Am spus "marea majoritate a masinilor" ... nici o data nu generalizez ... pt ca bineinteles, sunt si persoane din Buc care isi iubesc masinile si le intretin.."
De la inceput am spus "marea majoritate" a masinilor tocmai pt a nu generaliza....sau ce se intelege prin marea majoritate a masinilor? ..toate masinile? :)

Mi-ai mai zis ca ai fost in Cluj si ca ai ramas dezamagit de drumuri... Insa nu stiu daca poti sa iti faci o impresie in 1-2 zile despre un oras.
Din "cauza jobului" stau aprox 4 luni pe an in Bucuresti, deci il cunosc ff bine si mi-am putut face o parere in ansamblu. Singurul loc in tara unde am vazut gropi mai mari decat in Bucuresti este la Acatari :lol:

Oricum, eu nu am generalizat... nu obisnuiesc sa generalizez...
Hai sa nu continuam offtopic ... :) ..fiecare cu drumurile lui :)
2 x VW Beetle. Looking for a MINI Countryman S
Scrie răspuns