Achizitie Mini Cooper S

Scrie răspuns
.ecs
Membru nou
Mesaje: 24
Membru din: Sâm Apr 24, 2010 1:11 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Achizitie Mini Cooper S

Mesaj de .ecs »

Rosu e clasic ! :P
Ofer regatul meu pentru un ... Mini !
Avatar utilizator
Vali Iovi-Stere
Site Admin
Mesaje: 6384
Membru din: Dum Oct 19, 2008 11:47 pm
Localitate: Bucuresti-Mangalia
Contact:

Re: Achizitie Mini Cooper S

Mesaj de Vali Iovi-Stere »

darksun scrie:Uite aici o bijuterie : http://autovit.ro/mini-cooper-s-C12839325.html

Daca vrei MINI de mini, altceva decat negru nu exista! :shock: :o :shock: :o

Daniele esti obsedat de negru?Fiesta de ce este alba? :lol: :lol: :lol:
Imagine
Avatar utilizator
alinabiancapop
Moderator
Mesaje: 1925
Membru din: Lun Oct 26, 2009 12:12 pm
Localitate: Cluj Napoca

Re: Achizitie Mini Cooper S

Mesaj de alinabiancapop »

cred ca obsesia asta devine compulsiva .....uite ce a facut cu fordul....!!!
Dare to be different!
ex MINI Cooper S R56
now MINI Rover ....S again
Avatar utilizator
Vali Iovi-Stere
Site Admin
Mesaje: 6384
Membru din: Dum Oct 19, 2008 11:47 pm
Localitate: Bucuresti-Mangalia
Contact:

Re: Achizitie Mini Cooper S

Mesaj de Vali Iovi-Stere »

:lol: :lol: :lol:
Imagine
Avatar utilizator
darksun
Moderator
Mesaje: 1421
Membru din: Sâm Iul 18, 2009 4:45 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Achizitie Mini Cooper S

Mesaj de darksun »

L-am dat prin cauciuc sa iasa negru! :lol: :lol: Nu sunt obsedat, dar negru pica cel mai bine pe MINI si nu am sa imi schimb ever parerea. Un MINI negru este deja mit! :D

PS. Imi plac si celelalte culori dar negru este deosebit.
~ Think MINI! ~ :D
Imagine
Avatar utilizator
Vali Iovi-Stere
Site Admin
Mesaje: 6384
Membru din: Dum Oct 19, 2008 11:47 pm
Localitate: Bucuresti-Mangalia
Contact:

Re: Achizitie Mini Cooper S

Mesaj de Vali Iovi-Stere »

Eu zic ca e rosu... :lol:
Imagine
.ecs
Membru nou
Mesaje: 24
Membru din: Sâm Apr 24, 2010 1:11 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Achizitie Mini Cooper S

Mesaj de .ecs »

Si eu sunt fanul negrului in general , Meganu' meu e negru si celalalt Megane din familie , sedan fiind , am incercat sa-l iau tot negru dar dupa ceva batalii cu reprezentanta n-am reusit decat un auriu dar cand vine vorba de Cooper S ... rosu e baza !
Ofer regatul meu pentru un ... Mini !
Avatar utilizator
Papa Smurf
Viteza 2
Mesaje: 135
Membru din: Vin Feb 26, 2010 3:18 pm
Localitate: Cluj Napoca
Contact:

Re: Achizitie Mini Cooper S

Mesaj de Papa Smurf »

.ecs scrie:In concluzie a devenit o alegere sigura Cooper S , recunosc , putin influentata si de entuzistmul afisat de voi ca posesori. Din pacate din cauza ca sunt in derulare cu constructia unei case nu pot rupe din buget suma necesara pentru Mini voi scoate Meganu' la vanzare si sper cat mai repede, sa intru in posesia bestiei :D
Salut,

Intr-adevar la fiecare masina trebuie sa fi atent la anumite lucruri...insa daca imi permiti iti dau doua sfaturi:

1. NU iti lua masina din Bucuresti... acuma am vazut ca esti din Bucuresti...deci sti de ce .. :lol:

Uita-te putin pe net la preturile masinilor ... la orice maisna.... pretul la o masina din Bucuresti, Valcea, Dolj este cu 1-2-3 mii euro mai mic decat la acelasi model din Alba, Oradea, Cluj, Baia Mare, Salaj, Brasov etc.
Oare de ce? :) Se stie ca marea majoritate a masinilor scoase la vanzare in sud sunt niste epave chituite si polishate.
Povestile astea de genu "mai am 2-3 masini si fix asta care o vrei tu sa o cumperi nu o folosesc", sunt niste dume penibile.

2. Daca zici ca esti multumit de Megane, pastreaza-l pana iti termini casa. Oricum nu e momentul potrivit sa-l vinzi acum tinand cont de preturile din prezent. Cand ai casa terminata, vezi cat iti ramane si "judeci" mai clar cat te poti intinde sa dai pe un Mini pt ca vezi cat mai ai in buzunar :) ... si cu siguranta satisfactia va fi mai mare cand privesti casa terminata si un Mini Cooper S in curte, chiar daca e pe credit, insa poate e din 2007, decat sa-ti iei acum unul din 2001, din Bucuresti, la un pret "bun" si dupa 2 saptamani mai dai 2 mii pe chiuloasa :)

Cam in aceeasi situatie ca si tine sunt si eu... singura diferenta e ca eu am un Seat ... Si cand trece un Cooper S pe langa mine simt ca mor si abia astept momentul cand voi avea si eu unul... insa ma gandesc la prioritati :) Pana atunci, "traiesc visul", "citesc forumul" :lol: ... si ma uit in poze la Mini-ul lui Alina... aia da masina frumoasa :)

Bafta in alegerea facuta !

PS: vezi ca sunt 2 anunturi pe autovit de f mult tp... cu Mini Cooper S, ambele rosii, undeva in jur de 7-8 mii de euro... insa, cu siguranta daca erau ok, erau cumparate de ceva fani de atata tp.
Ultima oară modificat Dum Mai 02, 2010 9:14 pm de către Papa Smurf, modificat 1 dată în total.
2 x VW Beetle. Looking for a MINI Countryman S
Avatar utilizator
darksun
Moderator
Mesaje: 1421
Membru din: Sâm Iul 18, 2009 4:45 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Achizitie Mini Cooper S

Mesaj de darksun »

Intr-un fel ii dau dreptate lui SRP, masinile care sunt de mult timp nevandute sigur au ceva bube. Cat despre toate masiniile din Buc sunt epave, tind sa nu cred asa ceva. Eu din buc am luat masina mea actuala si a fost fara repros. :roll:
~ Think MINI! ~ :D
Imagine
Avatar utilizator
Papa Smurf
Viteza 2
Mesaje: 135
Membru din: Vin Feb 26, 2010 3:18 pm
Localitate: Cluj Napoca
Contact:

Re: Achizitie Mini Cooper S

Mesaj de Papa Smurf »

darksun scrie:Intr-un fel ii dau dreptate lui SRP, masinile care sunt de mult timp nevandute sigur au ceva bube. Cat despre toate masiniile din Buc sunt epave, tind sa nu cred asa ceva. Eu din buc am luat masina mea actuala si a fost fara repros. :roll:
darksun.. Am spus "marea majoritate a masinilor" :) ... nici o data nu generalizez ... :) pt ca bineinteles, sunt si persoane din Buc care isi iubesc masinile si le intretin...Insa la cum a fost descris acest Mini: plafon murdar, o parte a scaunului forjata.... e clar ca a fost umblat bine cu el... si tinand cont de drumrile din Bucuresti ... :) .. sunt curios de cum arata centura, schimbatorul, pedalele etc
Pe langa asta... 3 proprietari in 2 ani ... hmmm ..

Sincer, am vazut un anunt "de bucuresti" care suna : "vand Mini Cooper S, an 2002, 90.000 km, ca nou, tinut in garaj, 6 mii de euro" ..

nu l-as lua pt ca cei 90.000 km e clar ca sunt 200.000, si cei 6 mii de euro se vor transforma in 10 mii dupa ce diferenta de 4 mii va fi bagata in piese
2 x VW Beetle. Looking for a MINI Countryman S
Scrie răspuns