Probleme la Bavaria!!

bony
Membru nou
Mesaje: 2
Membru din: Dum Apr 18, 2010 8:39 pm

Probleme la Bavaria!!

Mesaj de bony »

Buna seara tuturor!!
Am si eu o problema...am un mini cooper din 2003, 87000 km si am lovit-o in februarie 2010 frontal. Binenteles ca am spart bara fata, capota s-a indoit radiatorul si AC-ul. Avand Casco am dus-o la Bavaria sa mi-o repare si binenteles ca m-au tinut 2 luni ca sa o faca. Dupa ce am luat-o zilele trecute mi s-a aprins becul la ABS si cel ASC dupa numai 100 de km parcursi. As vrea sa stiu si eu ce sa fac daca stie careva dintre voi pe cale legala?? Eu oricum maine ma voi duce si voi face un scandal monstru acolo pentru ca sunt niste nesimtit. Nu va mai spun ca eu trebuia sa iau masina joi iar cand m-am dus acolo aveam parbrizul spart si am facut scandal si mi l-au schimbat........acum ma duc sa fac iarasi scandal. Oare sa chem protectia consumatorului???pe langa avocat??
Astept raspunsurile voastre si va multumesc.
Avatar utilizator
Stef_CT
Viteza 6
Mesaje: 917
Membru din: Vin Oct 30, 2009 11:45 pm
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Probleme la Bavaria!!

Mesaj de Stef_CT »

Poti sa ne spui si noua de unde esti si sa ne arati si o poza cu masina te rog.Mutumesc.Eu zic sa mergi la bavaria...sa iti repare masina.Probabil este decat o eroare din computerul de bord sau vre-un senzor.
CT-24-MYN
Avatar utilizator
darksun
Moderator
Mesaje: 1421
Membru din: Sâm Iul 18, 2009 4:45 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Probleme la Bavaria!!

Mesaj de darksun »

Nu te duce si face "scandal" la propriu. Vb diplomat, elegant si explicale problema ta si masurile pe care le iei. Nu stiu ce sa zic, s-ar putea sa zica ca tu ai stricat si de aia s-au aprins. Nu dispera poate sa fie un senzor busit si nimica stricat, deci se rezolva. Dureaza mult pentru ca sunt foarte aglomerati. Sincer si eu am avut mari probleme cu asta de la Bavaria si ma gandeam sa fac scandal mai pe unde pot sa stie oamenii ce fel de specimene sunt, dar am renuntat ca nu ai cu cine. Nu e normal ce se imtapla si sigur acele erori sunt de la accident. Daca totusi vrei sa vezi care e treaba incearca MHS (langa autostrada Bucuresti-Pitesti), mult mai ok si mai profesionisiti.

Poate prezinti si masina pe forum. :D
~ Think MINI! ~ :D
Imagine
Avatar utilizator
khuti
Veteran
Mesaje: 1249
Membru din: Sâm Mar 13, 2010 10:50 am
Localitate: Constanta

Re: Probleme la Bavaria!!

Mesaj de khuti »

Si eu am avut o problema asemanatoare la Autoklass - Constanta !!!! Eu pana acum mi`am facut reviziile la ei, pt ca am considerat ca asa este cel mai bine !

Am recomandat pe cineva sa se duca cu un Smart Fortwo la ei sa schimbe din grade F in grade C ... si ce credeti au dat peste cap tot softul ! Dupa ore bune de asteptare la ei au vrut sa ii dea masina in brate , ca nu au ce sa faca, ca au sunat si in Germania si asa mai departe. Dupa cateva ore bune de asteptat, cu nervii intinsi la maxim, masina era "gata" ... doar ca pe drum a vazut ca nu mergeau ceasurile si carkitul .

A doua zi , mergand inapoi la ei , au spus ca nu mai este vina lor si ca nu au ce sa faca ! In fine povestea este destul de lunga, ideea e ca s-a rezolvat totul doar cu protectia consumatorului !
Open your mind ! ;)
bony
Membru nou
Mesaje: 2
Membru din: Dum Apr 18, 2010 8:39 pm

Re: Probleme la Bavaria!!

Mesaj de bony »

Salut!
am facut putin scandal si mi-au zis ca ea o eroare i soft pe care nu au sters-o...acum se apinde iarasi,se stinge nu mai inteleg nimik.
Sunt din VL,deocamdata nu am poze cu masina dar am sa fac si o atasez aici.
Va multumesc.
Radu
Viteza 3
Mesaje: 208
Membru din: Lun Iul 20, 2009 1:59 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Probleme la Bavaria!!

Mesaj de Radu »

bony scrie:Salut!
am facut putin scandal si mi-au zis ca ea o eroare i soft pe care nu au sters-o...acum se apinde iarasi,se stinge nu mai inteleg nimik.
Sunt din VL,deocamdata nu am poze cu masina dar am sa fac si o atasez aici.
Va multumesc.
Ai o eroare intermitenta. Pune te rog pe forum codul erorii si poate te ajutam!
Scrie răspuns