Ce ati mai bucatarit ....

Scrie răspuns
Avatar utilizator
d4niela
Viteza 6
Mesaje: 529
Membru din: Joi Ian 07, 2010 9:50 pm
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Ce ati mai bucatarit ....

Mesaj de d4niela »

tudor scrie:
cristi o'RAL scrie:nu inteleg ce e de ras... topicul cu absorbante exista deja, doar ca au vorbit codificat (filtru de aer uscat sau umed... mai permisiv sau nu, mai mic sau mai mare...)
:lol: :lol: :lol:

flori fete sau baieti?
avon, oriflame, l'oreal, miss sixty sau maybeline?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Din pacate eu nu am cu se ma laud... Adica daca se pune paine prajita si cereale cu lapte iar cand ma stradui niste paste cu sos gata facut :roll:
pofta buna Tudor :lol: :lol:
"Veni.Vidi.MINI."
Avatar utilizator
Vali Iovi-Stere
Site Admin
Mesaje: 6384
Membru din: Dum Oct 19, 2008 11:47 pm
Localitate: Bucuresti-Mangalia
Contact:

Re: Ce ati mai bucatarit ....

Mesaj de Vali Iovi-Stere »

luk scrie:Catalin, iti inteleg punctul de vedere si sunt de acord cu el intr-o oarecare masura. O reactie asemanatoare am avut atunci cand a aparut primul topic care n-avea deloc legatura cu MINI, dar vazand, de-a lungul timpului, cam cum se sfarsesc multe dintre discutiile legate de masini, am luat lucrurile asa cum sunt.
Se vrea (din cate am observat) un forum relaxat, si, vorba lui Antonio, e nevoie si de socializare. Radem, glumim, dar nu parasim incinta ... :D (daca nu stiti bancul, sa-mi spuneti)

Luk mi-ai luat vorba din gura.Eu am experiente neplacute pe alte forumuri legate de restrictii in vorbire...Nu am vrut si aici sa fie la fel.Nu mi-e greu sa sterg tot si sa dau avertismente!DAR nu am vrut sa fac politie.Pe un forum se socializeaza,se leaga prietenii cu pasiuni comune pe care nu le intalnesti in cercul tau de prieteni.Deci ma repet inca o data:"Intai prieteni si dupa care vorbim si de masini".Asa putem gasi solutii la probleme si tuning si pe sit-urile de afara.Dar nu vei putea lega prietenii.Hai sa gatim ceva ca mi-e foame... ;)
Imagine
Avatar utilizator
catalinord
Viteza 3
Mesaje: 210
Membru din: Sâm Iul 11, 2009 2:57 pm
Contact:

Re: Ce ati mai bucatarit ....

Mesaj de catalinord »

Nu am nimic impotriva socializari iti dai seama, dar cand avem topicuri speciale ptr discutii de orice fel "chat", sau topic pentru meniu "MENIU pentru Vineri si Sambata seara 16 - 17 aprilie" si multe alte topicuri sa mia deschizi un alt topic in care sa fie 4-5-6 pagini si pe urma sa apara alt topic cu aceasi tema, se mai scrie si acolo 4-5-6 pagini si tot asa mi se pare aberant. Din cate am inteles eu topicul asta era strict de "ce ati mai bucatarit" adica gatit eu asta inteleg si mi se pare aberant ca pe un forum despre masini sa fie discutate retete culinare ... atat doar asta mi s-a parut dubios ... socializare sunt perfect de acord fara ea chiar nu se poate ca ideea de forum este de a ne ajuta uni pe alti si socializare printr-un punct comun Mini, dar sa fie topicuri peste topicuri cu nimic, mi se pare aberant. Asa pot sa deschid si eu 5 topicuri gen ghiciti ce culoare are creionul din mana mea, cat de mare e monitoru din fata mea etc ... adica trebuie sa fie o limita. Eu inteleg ca lumea e dornica de comunicare dar totusi ... cum ar fi sa intervin eu pe un forum cu femei la menopauza si sa scriu ca motorul meu de 1.6 cu 16 valve are o problema la admisia de aer si la masina mai bate si o planetara ca sigur alea nu inetelg nimic, e ca nuca in perete.
BELIEVE . . .
Avatar utilizator
catalinord
Viteza 3
Mesaje: 210
Membru din: Sâm Iul 11, 2009 2:57 pm
Contact:

Re: Ce ati mai bucatarit ....

Mesaj de catalinord »

Am inteles Vali si promit ca asta va fi ultimul comentariu ... nu pot sa ma pun impotriva valului ...
BELIEVE . . .
Avatar utilizator
catalinord
Viteza 3
Mesaje: 210
Membru din: Sâm Iul 11, 2009 2:57 pm
Contact:

Re: Ce ati mai bucatarit ....

Mesaj de catalinord »

d4niela scrie::lol: :lol: :lol: :lol:

de cand asteptam sa vad care va fi carcotosul la topicul asta :lol: :lol:

Deci nu cred ca te-ai scapat ...
BELIEVE . . .
Avatar utilizator
Vali Iovi-Stere
Site Admin
Mesaje: 6384
Membru din: Dum Oct 19, 2008 11:47 pm
Localitate: Bucuresti-Mangalia
Contact:

Re: Ce ati mai bucatarit ....

Mesaj de Vali Iovi-Stere »

Nu mi-o lua in nume de rau.Cand s-a sarit calul am intervenit. ;)
Imagine
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ce ati mai bucatarit ....

Mesaj de cristi o'RAL »

daniela, sa stii ca m-am gandit foarte mult daca sa comentez sau nu la aparitia acestui topic de la inceput, dar acum ca a spart catalin gheata, pot sa marturisesc ca am vrut sa fac si eu un topic (ca raspuns la acesta cu mancarea) cu titlul "Va epilati inghinal? Si de ce?" :lol: :lol: :lol:

daca chiar vreti sa stiti intrati pe forumul http://www.egirl.ro :lol:
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
Vali Iovi-Stere
Site Admin
Mesaje: 6384
Membru din: Dum Oct 19, 2008 11:47 pm
Localitate: Bucuresti-Mangalia
Contact:

Re: Ce ati mai bucatarit ....

Mesaj de Vali Iovi-Stere »

:lol: :lol: :lol:
Imagine
tudor
Veteran
Mesaje: 1535
Membru din: Mie Iun 17, 2009 9:14 pm

Re: Ce ati mai bucatarit ....

Mesaj de tudor »

d4niela scrie:
tudor scrie:
cristi o'RAL scrie:nu inteleg ce e de ras... topicul cu absorbante exista deja, doar ca au vorbit codificat (filtru de aer uscat sau umed... mai permisiv sau nu, mai mic sau mai mare...)
:lol: :lol: :lol:

flori fete sau baieti?
avon, oriflame, l'oreal, miss sixty sau maybeline?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Din pacate eu nu am cu se ma laud... Adica daca se pune paine prajita si cereale cu lapte iar cand ma stradui niste paste cu sos gata facut :roll:
pofta buna Tudor :lol: :lol:
Multumesc... da' nu prea... cand va ce faceti voi ... :roll:
Avatar utilizator
d4niela
Viteza 6
Mesaje: 529
Membru din: Joi Ian 07, 2010 9:50 pm
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Ce ati mai bucatarit ....

Mesaj de d4niela »

cristi o'RAL scrie:daniela, sa stii ca m-am gandit foarte mult daca sa comentez sau nu la aparitia acestui topic de la inceput, dar acum ca a spart catalin gheata, pot sa marturisesc ca am vrut sa fac si eu un topic (ca raspuns la acesta cu mancarea) cu titlul "Va epilati inghinal? Si de ce?" :lol: :lol: :lol:

daca chiar vreti sa stiti intrati pe forumul http://www.egirl.ro :lol:
:o :o omg :lol: :lol: :lol: sincer de la tine ma astept la muuulte :lol: :lol: mai putin si nu o sa mai mire nimic :lol: :lol: dar totusi ai nota 10 de la mine :lol:
"Veni.Vidi.MINI."
Scrie răspuns