MENIU pentru Vineri si Sambata seara 16 - 17 aprilie

Aici gasiti discutii si anunturi mai vechi
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Vali Iovi-Stere
Site Admin
Mesaje: 6384
Membru din: Dum Oct 19, 2008 11:47 pm
Localitate: Bucuresti-Mangalia
Contact:

Re: MENIU pentru Vineri si Sambata seara 16 - 17 aprilie

Mesaj de Vali Iovi-Stere »

Mananc orice,nu fac mofturi. :lol: Important e sa ne simtim bine,pentru ca de asta ne agitam atat. :D Shaorma nu va mai place? :lol: :lol: :lol:
Imagine
Avatar utilizator
alinabiancapop
Moderator
Mesaje: 1925
Membru din: Lun Oct 26, 2009 12:12 pm
Localitate: Cluj Napoca

Re: MENIU pentru Vineri si Sambata seara 16 - 17 aprilie

Mesaj de alinabiancapop »

kebab :lol:
Dare to be different!
ex MINI Cooper S R56
now MINI Rover ....S again
Avatar utilizator
Grosos Antonio
Viteza 6
Mesaje: 515
Membru din: Vin Ian 22, 2010 2:40 am
Localitate: München - Germany

Re: MENIU pentru Vineri si Sambata seara 16 - 17 aprilie

Mesaj de Grosos Antonio »

alinabiancapop scrie:
Grosos Antonio scrie:
alinabiancapop scrie:si eu sunt de acord, doar ca va fi foarte complicat pentru ei sa faca mai mult de doua tipuri de meniu, si oricum probabil va fi mai mult mancare traditionala.

eu zic ca avem doua variante:

1. sa ne propuna ei doua variante de meniu/seara (aperitiv pe care eu il vad cel mai simplu sub forma de bufet, o friptura ceva cu garnitura si salata....si varianta pt vegetarieni, un desert, iar bautura sa se comande pe camera si se plateste la plecare) iar noi cand vom fi la masa sa tinem minte fiecare ce meniu avem
2. sa ne faca bufet


Oricum atat micul dejun cat si eventual meniul de cina se va comanda cu o saptamana inainte de eveniment, deci pana atunci avem timp sa cerem variante si sa ne hotaram ce vrem.

Astept pareri ca sa stiu ce varianta sa cer.
eu voiam doar sa diversific putin ideea si a aduce o tenta internationala party-ului, dar acum trebuie sa ne limitam la ce ofera, Oricum ar fi totusi dragut daca am intreba. Nu am venit cu un meniu:)) erau niste idei doar. Iar petru bufet multe sunt chiar usor de facut.
in spetza starter-ele
1. sunt de acord cu idea de bufet. Suna bine.
2. Nu sunt de acord cu mancarea traditionala. Is satul de ideea de sarmale, ciorba de burta, etc.
3. In cazul ca alegem bufet, putem cere ce am dori sa contina bufet-ul si consider ca mai bine oferim/ne ofera un pret si facem un fel de all you can eat si e mai simplu. Eu merg spre bucataria internationala
Deobicei la pensiunile/hotelurile de munte vom gasi doar mancare traditionala, orice altceva e la categoria moft si se plateste ca atare. Nu ma intelege gresit, nu ca meniul pus de tine, care mi-a facut sa imi curga balele :D , e un moft, nu e pentru majoritatea, dar s-ar putea ca ei sa nu faca de alea.

La ei pe site scrie clar : preparate culinare traditionale romanesti http://www.craiasa-muntilor.ro/prezentare_5.html
MINI JCW Convertible - 2012 - SOLD
Range Rover Sport - 2012 - FOR SALE
Triumph Herald 13/60 Convertible 1969 - NEVER TO BE SOLD!
MINIish
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: MENIU pentru Vineri si Sambata seara 16 - 17 aprilie

Mesaj de cristi o'RAL »

Nici nu cred ca se pune problema sa faca altceva... sa fim seriosi! E O PENSIUNE!!! Pe ce lume traiti?! :lol: :lol: :lol:
O sa mancam ce au ei in mod curent in meniu si aia e... nu va mai faceti sperante aiurea

Eu zic ca mai important e sa discutam de bautura. Luam sticla de Jack de la ei la pret dublu sau venim cu 2 de acasa? :lol:
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
Vali Iovi-Stere
Site Admin
Mesaje: 6384
Membru din: Dum Oct 19, 2008 11:47 pm
Localitate: Bucuresti-Mangalia
Contact:

Re: MENIU pentru Vineri si Sambata seara 16 - 17 aprilie

Mesaj de Vali Iovi-Stere »

Eu vin cu apa plata... :lol:
Imagine
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: MENIU pentru Vineri si Sambata seara 16 - 17 aprilie

Mesaj de cristi o'RAL »

in sticla de jack?! :shock:
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
Vali Iovi-Stere
Site Admin
Mesaje: 6384
Membru din: Dum Oct 19, 2008 11:47 pm
Localitate: Bucuresti-Mangalia
Contact:

Re: MENIU pentru Vineri si Sambata seara 16 - 17 aprilie

Mesaj de Vali Iovi-Stere »

Busted. :lol:
Imagine
Avatar utilizator
alinabiancapop
Moderator
Mesaje: 1925
Membru din: Lun Oct 26, 2009 12:12 pm
Localitate: Cluj Napoca

Re: MENIU pentru Vineri si Sambata seara 16 - 17 aprilie

Mesaj de alinabiancapop »

cristi o'RAL scrie:Nici nu cred ca se pune problema sa faca altceva... sa fim seriosi! E O PENSIUNE!!! Pe ce lume traiti?! :lol: :lol: :lol:
O sa mancam ce au ei in mod curent in meniu si aia e... nu va mai faceti sperante aiurea

Eu zic ca mai important e sa discutam de bautura. Luam sticla de Jack de la ei la pret dublu sau venim cu 2 de acasa? :lol:

Deci tu ce propui sa nu cerem nici un meniu sau bufet si sa comandam din ce au in meniu, fiecare individual?
Cu bautura cat suntem in restaurant bem de la ei, nu cred ca vor accepta sa ne aducem noi, apoi cand suntem in Vila Alina e treaba noastra ce bem. Restaurantul nu e in Vila Alina.
Dare to be different!
ex MINI Cooper S R56
now MINI Rover ....S again
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: MENIU pentru Vineri si Sambata seara 16 - 17 aprilie

Mesaj de cristi o'RAL »

In restaurant mi-e indiferent cum mancam, cred ca tot aia sunt banii. Nu cred ca se pune problema de iesit mai ieftin intr-o varianta sau alta. Iar meniul e clar traditional romanesc... deci e ok.
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
alinabiancapop
Moderator
Mesaje: 1925
Membru din: Lun Oct 26, 2009 12:12 pm
Localitate: Cluj Napoca

Re: MENIU pentru Vineri si Sambata seara 16 - 17 aprilie

Mesaj de alinabiancapop »

probabil ca da, nu vom iesi mai ieftin oricum.

ideea e ca cel putin vineri poate unii vor manca....poate unii nu, poate unii ajung mai tarziu....eu pe vineri nu m-as complica sincer

sambata daca chiar vreti putem cere sa ne dea niste variante de meniu
Dare to be different!
ex MINI Cooper S R56
now MINI Rover ....S again
Scrie răspuns