Incepator mini

Ravi
Membru nou
Mesaje: 10
Membru din: Mie Sep 13, 2017 7:00 pm

Incepator mini

Mesaj de Ravi »

Buna seara, sunt proaspat posesor de mini r50 si ca orice masina sh are mici probleme :) mai exact:
- usa la sofer nu se deschide automat din telecomanda, merge doar cu cheia in yala. De inchis se inchide, doar deschiderea are probleme.
- usa pe dreapta are momente cand geamul nu se lasa cand se deschide usa si cand vreau sa o inchid trebuie mai intai sa las geamul jos din buton si dupa aceea sa inchid usa.
- geamul pe stanga avea momente cand nu functiona ( dar am descoperit pe forum varianta "pumnului") :) dar daca va mai face pe viitor care ar fi rezolvarea?
- se aude un "fasait" pierdere de aer ceva de genul la pedala de frana, daca o apas foarte usor dispare.
Multumesc.
Avatar utilizator
MiniRC31
Viteza 6
Mesaje: 811
Membru din: Lun Iul 04, 2016 11:27 pm

Re: Incepator mini

Mesaj de MiniRC31 »

Ravi scrie:- usa pe dreapta are momente cand geamul nu se lasa cand se deschide usa si cand vreau sa o inchid trebuie mai intai sa las geamul jos din buton si dupa aceea sa inchid usa.
- geamul pe stanga avea momente cand nu functiona ( dar am descoperit pe forum varianta "pumnului") :) dar daca va mai face pe viitor care ar fi rezolvarea?
schimbat ambele macarale, dar daca esti "curios" verifica mai intai contactul motoraselor macaralelor
Ravi scrie: - se aude un "fasait" pierdere de aer ceva de genul la pedala de frana, daca o apas foarte usor dispare.
Probleme de servo, ai sparta membrana acesteia..se inlocuieste servofrana
aici indicata http://www.mymini.ro/myforum/viewtopic. ... k&start=20
Drive safe and keep the wheels down
Ravi
Membru nou
Mesaje: 10
Membru din: Mie Sep 13, 2017 7:00 pm

Re: Incepator mini

Mesaj de Ravi »

Multumesc pentru raspunsuri.
Avatar utilizator
Danyutz
Viteza 4
Mesaje: 325
Membru din: Vin Feb 03, 2017 11:39 am
Localitate: Sibiu

Re: Incepator mini

Mesaj de Danyutz »

Pana schimbi macaralele, incearca o reinitializare a geamurilor intai.

Apasa butonul si tine-l apasat cel putin 5 secunde dupa ce a coborat de tot geamul, apoi ridica geamul si tine butonul cel putin 5 secunde dupa ce a urcat geamul.

Repeta pentru celalalt geam. Sa ai macar contactul pus si usile inchise.
Imagine
Scrie răspuns