Cateva intrebari

razvimini
Membru nou
Mesaje: 7
Membru din: Mie Iun 14, 2017 7:27 am

Cateva intrebari

Mesaj de razvimini »

Salut baieti. In primul rand bine v-am gasit.

De vreo 2 luni sunt posesorul unui Mini Cooper (am atasat poze) si am cateva lucruri la care as vrea sa primesc solutii/sugestii din partea voastra:

1. trusa de reparatie (cea din portbagaj): imi lipsesc niste piese din ea. De unde as putea sa iau piesele respective (la preturi decente)? Am atasat o poza.

2. butonul "auto start/stop" - cum pot sa il opresc "by default"? Mi se pare suparator, mi se opreste masina aiurea in timp ce ma opresc sa fac ceva in caz ca uit sa apas butonul.

3. unde si cum depozita extinctorul/trusa medicala in spatele masinii ca sa nu se miste? Nu am vazut nici un spatiu in care sa le bag. Acum am trusa medicala in portbagaj si mi se plimba pe acolo dupa bunul ei plac :)

4. nu in ultimul rand, am aceasta eroare in bord. Ce inseamna si cum o pot remedia?

Va multumesc pentru sfaturile si recomandarile voastre!
Fişiere ataşate
IMG_20170609_191339.jpg
IMG_20170510_204423.jpg
IMG_20170424_115157.jpg
IMG_20170424_115146.jpg
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: Cateva intrebari

Mesaj de adrian »

Butonul -functia- start/stop se anuleaza doar cu recodare NCS Exper.
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Avatar utilizator
MiniRC31
Viteza 6
Mesaje: 812
Membru din: Lun Iul 04, 2016 11:27 pm

Re: Cateva intrebari

Mesaj de MiniRC31 »

razvimini scrie: 1. trusa de reparatie (cea din portbagaj): imi lipsesc niste piese din ea. De unde as putea sa iau piesele respective (la preturi decente)? Am atasat o poza.
iti lipseste:
- cuiul de tractare
- cheia de prezoane
- cricul
razvimini scrie: 3. unde si cum depozita extinctorul/trusa medicala in spatele masinii ca sa nu se miste?
nici o masina-producator nu ofera "spatiu dedicat" acestor accesorii, pt ca in exterior nu esti obligat sa le ai (Germania, Franta, Italia)
asa ca in cazul tau cam trebuie sa "te descurci" cu plase sau alte "sisteme" de fixare..
razvimini scrie: 4. nu in ultimul rand, am aceasta eroare in bord. Ce inseamna si cum o pot remedia?
mi se pare o eroare de far ceata spate, nu cumva il ai ars ?
Drive safe and keep the wheels down
razvimini
Membru nou
Mesaje: 7
Membru din: Mie Iun 14, 2017 7:27 am

Re: Cateva intrebari

Mesaj de razvimini »

Va multumesc pentru informatii baieti!

Deci nu fac nimic cu functia aceea :( credeam ca e ceva mai simplu...

O sa ma uit la bec sa vad ce si cum.

O zi minunata in continuare!
Scrie răspuns