Trapa stricata,apa in masina, unde o duc in service???

Ioana_ioana
Membru nou
Mesaje: 7
Membru din: Lun Mar 13, 2017 9:24 pm

Trapa stricata,apa in masina, unde o duc in service???

Mesaj de Ioana_ioana »

Buna seara,

Am un mini cooper, si mi s a stricat trapa acum cateva luni, nu mai merge inchisa sau deschisa. Am fost la 4 service-uri ,2 autorizate, 2 neautorizate si dupa ce mi au umblat la ea, mi au spus ca nu mai au ce sa faca si ca trebuie sa inlocuiesc plafonul cu totul,lucrare care m ar duce la peste 2000 euro,pret dat de Bmw.
Intre timp, mi a mai aparut o problema cand ploua,imi intra apa in masina, desi scurgerile au fost curatate si verificate.
Azi am dus masina iar la service la Bmw si i am rugat sa mi demonteze plafonul si sa verifice daca nu cumva un furtunas de la scurgere este sarit si eventual sa mi regleze geamurile plafonului si sa inlocuiasca chederul. Am primit raspuns ca ei nu sunt ,,autorizati sa faca, carpaceli,, si mi au recomandat inlocuirea totala pe 2000 euro.
Eu as dori sa stiu daca imi puteti recomanda un service decent care ar putea sa mi verifice de unde intra apa si eventual sa regleze daca este ceva de reglat. Nu doresc sa folosesc trapa doar sa nu mi mai intre apa. Va multumesc!!!!
Ultima oară modificat Mie Mar 15, 2017 8:02 pm de către Ioana_ioana, modificat de 2 ori în total.
Avatar utilizator
Sharpe
Veteran
Mesaje: 2180
Membru din: Sâm Iul 11, 2009 10:17 am
Localitate: Bucuresti

Re: Trapa stricata,apa in masina, unde o duc in service???

Mesaj de Sharpe »

daca esti din Bucuresti te ajutam noi,MINI Garaj
Ultima oară modificat Mie Sep 09, 2020 8:01 am de către Sharpe, modificat de 2 ori în total.
.......ghost...
Ioana_ioana
Membru nou
Mesaje: 7
Membru din: Lun Mar 13, 2017 9:24 pm

Re: Trapa stricata,apa in masina, unde o duc in service???

Mesaj de Ioana_ioana »

Ce inseamna ,,carpeala,,? Aveti cheder de schimb? Stiti sa faceti reglaje can plafonul sa we aseze etans? Multumesc
Avatar utilizator
Sharpe
Veteran
Mesaje: 2180
Membru din: Sâm Iul 11, 2009 10:17 am
Localitate: Bucuresti

Re: Trapa stricata,apa in masina, unde o duc in service???

Mesaj de Sharpe »

De obicei chederul nu este etans ,cuvantul carpeala este folosit in primul post, multi mecanicl il folosesc atunci cand nu pot face altceva decat sa schimbe tot , Poate ca au dreptate ,in cazul asta putem apela la dezmembrari ....
.......ghost...
Avatar utilizator
magicbright
Viteza 3
Mesaje: 214
Membru din: Mie Feb 25, 2015 2:17 pm
Localitate: bucuresti

Re: Trapa stricata,apa in masina, unde o duc in service???

Mesaj de magicbright »

Nu sunt autorizati sa faca cârpeli, auzi. :))))) ba ai naibii ce sunt.
YOU DON'T NEED A BIG ONE TO BE HAPPY!
Ioana_ioana
Membru nou
Mesaje: 7
Membru din: Lun Mar 13, 2017 9:24 pm

Re: Trapa stricata,apa in masina, unde o duc in service???

Mesaj de Ioana_ioana »

Va doresc sa nu trebuiasca sa ajungeti in service-ul Mini din Baneasa, veti trai cel mai groaznic cosmar!!!!
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Trapa stricata,apa in masina, unde o duc in service???

Mesaj de cristi o'RAL »

n-am incercat niciodata sa facem aceasta greseala :lol: :lol: :lol:
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Ioana_ioana
Membru nou
Mesaje: 7
Membru din: Lun Mar 13, 2017 9:24 pm

Re: Trapa stricata,apa in masina, unde o duc in service???

Mesaj de Ioana_ioana »

O decizie inteleapta, insa eu nu am mai avut optiuni :| asa cum am scris am incercat reparatia la 4 service-uri inainte, unde mai rau mi au facut la trapa...ma gandeam ca pana la urma sa o repar in Viena, insa imi ploua inauntru si era urgent. Am optat pentru inlocuire integrala saptamana viitoare, insa o sa stau acolo sa vad ce fac, de la inceput pana la sfarsit... :lol:
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Trapa stricata,apa in masina, unde o duc in service???

Mesaj de cristi o'RAL »

ce??? :shock:
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Ioana_ioana
Membru nou
Mesaje: 7
Membru din: Lun Mar 13, 2017 9:24 pm

Re: Trapa stricata,apa in masina, unde o duc in service???

Mesaj de Ioana_ioana »

daaaa.... :D credeti ca ma pot astepta la probleme si la montajul trapei? se pot face greseli? stiu ca la sfarsitul montajului se reseteaza si reprogrameaza sistemul trapei si atunci ar trebui sa arate eventuale erori?
Sfatuiti-maaaaa, va rooog!!!
Scrie răspuns