Sigurante Mini R56

duicu_vlad
Membru nou
Mesaje: 6
Membru din: Joi Aug 25, 2016 2:33 pm

Sigurante Mini R56

Mesaj de duicu_vlad »

Buna ziua colegi,

Sunt proaspatul posesor al unui R56 2009 si as dori sa stiu unde sunt localizate toate sigurantele...Mentionez ca pe cele de la piciorul pasagerului din dreapta le-am gasit.Le caut din cauza faptului ca nu imi functioneaza trapa si bricheta si as dori sa stiu care sunt sigurantele pentru trapa si bricheta.

Multumesc
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: Sigurante Mini R56

Mesaj de adrian »

Buna ,drag coleg.Cutuma este pe aici sa te prezinti,sa prezinti masina si desigur sa pui si intrebari la care cauti raspuns.
Trecand peste graba ta-fireasca de altfel sa poti folosi incarcatorul de telefon si sa lasi vantul sa-ti intre-n plete via trapa-te pot ajuta doar 50%,mai exact SIGURANTA de la bricheta si priza de accesorii din portbagaj este nr.42 sau 44,depinde de echiparea masinii,culoare GALBEN-20A,pe ultimul rand din dreapa pe la mijloc.
Daca nu ma insel,trapa,trapele de fapt au un modul de comanda,nu au o siguranta anume,treaba se petrece electronic pe acolo ,nu doar un buton si o siguranta,dar fiind in concediu nu te pot ajuta mai mult,dar daca mergi la o diagnoza corecta ,vei avea un raspuns si pentru trapa.Uneori doar simpla schimbare a bateriei o face nefunctionala si este nevoie de diagnoza,adaptare,resetare.
Trebuie sa te impaci cu gandul ca ai o masinuta minunata,dar totodata foarte complicata si capricioasa.
img_0.jpg
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
duicu_vlad
Membru nou
Mesaje: 6
Membru din: Joi Aug 25, 2016 2:33 pm

Re: Sigurante Mini R56

Mesaj de duicu_vlad »

Ok...Multumesc de ajutor...Imi poti spune te rog ce diametru au proiectoarele de pe grila?cele suplimentare....si eventual daca sunt originale/aftermarket si de unde le-ai achizitionat.

Multumesc
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: Sigurante Mini R56

Mesaj de adrian »

duicu_vlad scrie:Ok...Multumesc de ajutor...Imi poti spune te rog ce diametru au proiectoarele de pe grila?cele suplimentare....si eventual daca sunt originale/aftermarket si de unde le-ai achizitionat.

Multumesc
Nu stiu diametrul,sunt originale,se livreaza cu instalatie electrica si suporti,se pot comanda la orice magazin piese auto, inclusiv aici pe forum sunt cativa useri care se ocupa de treaba asta.
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
duicu_vlad
Membru nou
Mesaje: 6
Membru din: Joi Aug 25, 2016 2:33 pm

Re: Sigurante Mini R56

Mesaj de duicu_vlad »

Un pret imi poti spune te rog?Multumesc
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: Sigurante Mini R56

Mesaj de adrian »

in jur de 1300Ron tot tacamul.
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Scrie răspuns