Volan si scaune

AlexZLG
Membru nou
Mesaje: 4
Membru din: Mie Ian 27, 2016 1:11 am

Volan si scaune

Mesaj de AlexZLG »

Va salut cu respect pe toti taticii de Mini :) care nu si-au cumparat Vw, Opel ... si care si-au cumparat o masina pt placerea de a conduce. Am cateva intrebari despre inlocuirea unor piese. Am achizitionat un Mini Cooper, R50, 1.6 benzina, 97000 km, negru cu plafon alb, decembrie 2003 din Germania cu 3600 de euro. Deocamdata nu am nicio problema cu ea. Am curatat pompa de servo si i-am schimbat uleiul pt ca volan incepuse sa mearga un pic in hopuri, acum merge perfect.As avea nevoie de niste sfaturi pt inlocuirea scaunelor si a volanului.As dori sa imi cumpar scaune, bancheta si volan sport (in 3 spite).Nu stiu care se potrivesc la R50 meu.Le vreau pe cele de Mini Cooper S.Daca ma ajutati cu niste sfaturi, m-as bucura tare.O sa revin si cu niste poze .

Va multumesc :D
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: Volan si scaune

Mesaj de adrian »

Cred ca scaunele se potrivesc 100%,la volan e problema cu cablurile electrice de la claxon si eventual comenzile de radio si tempomat.
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
AlexZLG
Membru nou
Mesaje: 4
Membru din: Mie Ian 27, 2016 1:11 am

Re: Volan si scaune

Mesaj de AlexZLG »

Am gasit ceva scaune sport pe dezmembrari, dar toate sunt julite pe exterior (gen cand intri si iesi), probabil freci lateralul de fiecare data si se deterioreaza.Bine ca mi-ai spus ca sa pot sa cumpar pe loc in momentul in care gasesc ceva decent.Iar cu volanul, mi-ar placea mult sa il pun pe cel in 3 spite, se vede fenomenal. Am un prieten care are asa. Oricum, iti multumesc pt raspuns, te salut.
AlexZLG
Membru nou
Mesaje: 4
Membru din: Mie Ian 27, 2016 1:11 am

Re: Volan si scaune

Mesaj de AlexZLG »

Am gasit ceva scaune sport pe dezmembrari, dar toate sunt julite pe exterior (gen cand intri si iesi), probabil freci lateralul de fiecare data si se deterioreaza.Bine ca mi-ai spus ca sa pot sa cumpar pe loc in momentul in care gasesc ceva decent.Iar cu volanul, mi-ar placea mult sa il pun pe cel in 3 spite, se vede fenomenal. Am un prieten care are asa. Oricum, iti multumesc pt raspuns, te salut.
Scrie răspuns