MINI diesel 2008

Razvan.17
Membru nou
Mesaje: 9
Membru din: Vin Oct 14, 2011 7:54 pm

MINI diesel 2008

Mesaj de Razvan.17 »

Salut tuturor,
Mi-am achizitionat de curand un MINI 1,6 diesel din 2008, voi posta si ceva poze zilele astea. Fost proprietar de SUV-uri am decis sa imi iau jucaria asta just for fun. Am gasit-o in Germania, are extrem de multe optiuni:
-navigatie
-cutie automata
-piele
-incalzire in scaune
-MP3/DVD/USB slot
-bixenon
-senzor lumini/ploaie
-keyless go
-comenzi volan (inclusiv padele pt cutia de viteze)
-dezgivrare parbriz (ff folositor iarna)
-jante 17" runonflat

Insa.....consuma cam 9l/100km, doar cu 2,5 l/100km mai putin decat Touaregul meu, ceea ce ma lasa cam nedumerit.
Daca mai exista vreun proprietar de MINi diesel as fi fericit sa aud ca nu sunt singurul "üimit" de consumul masinutei.
Astept sfaturi de la voi.
Avatar utilizator
razvan333
Veteran
Mesaje: 1837
Membru din: Dum Sep 19, 2010 9:05 am
Localitate: Bucuresti

Re: MINI diesel 2008

Mesaj de razvan333 »

Cam 9% ?............ :o :o :o .........fericitule :mrgreen: Dar de 20% ce zici? :D Sa o stapanesti sanatos, daca era just for fun, trebuia sa iei una pe benzina ;)
PS: stai ca sunt nedumerit, Touareg-ul consuma numai 11,5?.......hmmm, vorbim de SF-uri aici, nici ala de 2.5 nu am auzit sa consume atat, decat pe autostrada si stiu ce vorbesc, am unul in familie cu motorizarea asta(in paranteza fie spus, o rapandula de motor, dar iti faci treaba cu el)......eu unul nu inteleg de ce unii isi iau masini scumpe si se uita la consum...no offence...era o intrebare retorica :roll:
2002 MINI COOPER British Racing Green SOLD
Avatar utilizator
io's
Veteran
Mesaje: 1661
Membru din: Mie Feb 10, 2010 5:22 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: MINI diesel 2008

Mesaj de io's »

Razvan, tu esti un caz aparte, nu am mai auzit de consumuri ca al tau la alt MINI :lol:
"PUTEREA BATE CUPLU PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"


ACS C30 - gone
D22
for sale https://www.olx.ro/oferta/nissan-np300- ... cbr5b.html
Chevy Colorado V6 LT
Imagine
Avatar utilizator
razvan333
Veteran
Mesaje: 1837
Membru din: Dum Sep 19, 2010 9:05 am
Localitate: Bucuresti

Re: MINI diesel 2008

Mesaj de razvan333 »

Te contrazic.....ia uite ce scrie just.lucy :mrgreen: http://www.mymini.ro/myforum/viewtopic. ... 5&start=50
Da si Touaregu 11,5?....asta e tare :lol:
2002 MINI COOPER British Racing Green SOLD
Scrie răspuns