Discutii pe subiectul myMINI days 2011

Scrie răspuns
Avatar utilizator
voinea
Viteza 2
Mesaje: 143
Membru din: Sâm Mar 27, 2010 7:58 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Discutii pe subiectul myMINI days 2011

Mesaj de voinea »

1) eu merg 90-100kmh unde e drum national drept (brasov - fantanita haiducului) si 60kmh prin sate ...deci mai bine plec cuminte pe la ora 7AM si sunt prins din urma de cei cu viteza mai mare.

2) jobul cere sa ma opresc din cand in cand sa raspund la solicitari mail (cam o data la 1,5-2 ore => nu pot cere asta coloanei)
Mini Cooper Clasic :: VW Golf 6 GTI :: BMW M2 F87
Tuning EDC17, MED17 ---> DA SE FACE!. Nu suntem mereu primii dar intodeauna suntem cei mai buni
Avatar utilizator
luk
Viteza 6
Mesaje: 746
Membru din: Vin Iun 19, 2009 5:20 pm
Localitate: CT
Contact:

Re: Discutii pe subiectul myMINI days 2011

Mesaj de luk »

Sara buna!

Nu stiu daca ceea ce vreau sa va propun, sau mai bine zis sa va rog, isi are locul aici, poate doar prin prisma faptului ca ne vom intalni maine la Sibiu.
De mai bine de jumatate de an am avut ocazia sa fac voluntariat la un centru pentru copii cu dizabilitati de langa Constanta. Este vorba despre copii cu varste cuprinse intre 4 si 16 ani, cu deficiente neuropsihomotorii. Marea lor majoritate provin din familii cu venituri mult sub medie, cativa dintre ei sunt orfani, si locuiesc cu totii pe toata perioada anului scolar la sanatoriu (unii dintre ei raman aici chiar si de sarbatori sau in vacante); in incinta sanatoriului au scoala (clasele I-VIII) si o mica baza de tratament pentru problemele lor. Mi-as dori sa putem strange bani pentru a le oferi o masina de spalat, pentru ca in afara de lenjeriile de pat care sunt duse la o spalatorie, ei isi spala toate lucrusoarele la mana, si va puteti imagina ca nu este un lucru tocmai simplu pentru niste copii care se deplaseaza greu, sau, mai mult, care isi folosesc mainile cu dificultate.
La Sibiu voi pregati o "pusculita" unde, daca doriti, veti putea pune donatia voastra. Fiecare banut conteaza, si cadoul pentru ei va fi primit cu multa bucurie.

Va multumesc!
Avatar utilizator
jaman
Viteza 2
Mesaje: 105
Membru din: Mar Sep 15, 2009 1:48 am
Localitate: Sfantu Gheorghe
Contact:

Re: Discutii pe subiectul myMINI days 2011

Mesaj de jaman »

luk scrie:Sara buna!

Nu stiu daca ceea ce vreau sa va propun, sau mai bine zis sa va rog, isi are locul aici, poate doar prin prisma faptului ca ne vom intalni maine la Sibiu.
De mai bine de jumatate de an am avut ocazia sa fac voluntariat la un centru pentru copii cu dizabilitati de langa Constanta. Este vorba despre copii cu varste cuprinse intre 4 si 16 ani, cu deficiente neuropsihomotorii. Marea lor majoritate provin din familii cu venituri mult sub medie, cativa dintre ei sunt orfani, si locuiesc cu totii pe toata perioada anului scolar la sanatoriu (unii dintre ei raman aici chiar si de sarbatori sau in vacante); in incinta sanatoriului au scoala (clasele I-VIII) si o mica baza de tratament pentru problemele lor. Mi-as dori sa putem strange bani pentru a le oferi o masina de spalat, pentru ca in afara de lenjeriile de pat care sunt duse la o spalatorie, ei isi spala toate lucrusoarele la mana, si va puteti imagina ca nu este un lucru tocmai simplu pentru niste copii care se deplaseaza greu, sau, mai mult, care isi folosesc mainile cu dificultate.
La Sibiu voi pregati o "pusculita" unde, daca doriti, veti putea pune donatia voastra. Fiecare banut conteaza, si cadoul pentru ei va fi primit cu multa bucurie.

Va multumesc!

Buna treaba. Pai cati suntem, 56 care mergem? Parca asa vazusem intr-un email. Daca punem toti min. 13 lei se strang suficienti bani pentru o masina de spalat.
MINI ONE 7
Software upgrade by Adrian
GMN
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Discutii pe subiectul myMINI days 2011

Mesaj de cristi o'RAL »

plecarea vineri din pitesti eu o estimez in jur de 13-14, asteptam confirmarea celor din CT, PH si Bucuresti, daca doresc sa mergem impreuna

@sharpe: la cat iti iei nevasta de la munca si la cat esti in Pitesti?
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
d-a-n
Membru nou
Mesaje: 17
Membru din: Mie Apr 07, 2010 8:59 pm
Localitate: Alexandria

Re: Discutii pe subiectul myMINI days 2011

Mesaj de d-a-n »

Luk,
Buna idea cu pusculita si ajutorul pentru copii. sunt sigur ca se va strange ceva cu aceasta ocazie. pe vineri!
DAN
Mini B.O.C.
Avatar utilizator
d-a-n
Membru nou
Mesaje: 17
Membru din: Mie Apr 07, 2010 8:59 pm
Localitate: Alexandria

Re: Discutii pe subiectul myMINI days 2011

Mesaj de d-a-n »

Cristi,
unde va strangeti in Pitesti?
eu vreau sa vin din Alexandria prin Pitesti, si acolo sa va prind din urma :) o sa va dau putin avans sa nu ziceti....:)
salutari!
DAN
Mini B.O.C.
Avatar utilizator
Sharpe
Veteran
Mesaje: 2177
Membru din: Sâm Iul 11, 2009 10:17 am
Localitate: Bucuresti

Re: Discutii pe subiectul myMINI days 2011

Mesaj de Sharpe »

Cristi,pai abia la ora 13 ne strangem in parcarea de la Carrefour Militari si pe urma venim spre voi :D
.......ghost...
Avatar utilizator
jaman
Viteza 2
Mesaje: 105
Membru din: Mar Sep 15, 2009 1:48 am
Localitate: Sfantu Gheorghe
Contact:

Re: Discutii pe subiectul myMINI days 2011

Mesaj de jaman »

Ce fain de voi ca plecati asa devreme. Eu sunt in inchidere si cred ca nu scap nici macar la ora 17. Nici nu mai incape sa ma invoiesc desi am ceva ore suplimentare.
MINI ONE 7
Software upgrade by Adrian
GMN
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Discutii pe subiectul myMINI days 2011

Mesaj de cristi o'RAL »

@d-a-n: te rog suna-ma sa iti dau mai multe detalii (ai nr pe forum)
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
d-a-n
Membru nou
Mesaje: 17
Membru din: Mie Apr 07, 2010 8:59 pm
Localitate: Alexandria

Re: Discutii pe subiectul myMINI days 2011

Mesaj de d-a-n »

imi anunt noul itinerariu, alexandria-bucuresti, reuniune cu grupul la 13:00 in careffour militari pentru a continua "in formatie ordonata :)
DAN
Mini B.O.C.
Scrie răspuns