Discutii pe subiectul myMINI days 2011

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Discutii pe subiectul myMINI days 2011

Mesaj de cristi o'RAL »

condus DEfensiv :P

nu depindem de banii lor decat in sensul ca alti parteneri nu mai au de ce sa vina daca nu exista mediatizarea generata de AB.
deci, in concluzie, nu putem avea alti parteneri fara AB, iar cu o suma atat de mica nu putem face un eveniment decent, iar decizia noastra este sa nu facem compromisuri din respect pentru voi, cei care dati pe cazarea voastra si pe drum mai mult decat da AB pentru eveniment (la un calcul simplu, daca vin 50 de masini - anul trecut au fost 70, acum estimam cel putin 100 - care dau pe cazare + drum + mancare aprox. 200e, rezulta ca implicarea noastra - indirecta - ca "pasionati si entuziasti MINI" este de 10.000e... trageti voi concluziile despre AB)

intalnirea o tinem in continuare la acea data, doar ca o putem face oriunde in zona respectiva, putem merge si in sibiu sa cascam gura daca vrem, putem merge si pe transfagarasan... putem sta la pensiuni sa luam atv-uri sa ne ducem pe munte... habar, n-am... putem face ORICE :D
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
Elf 7
Viteza 3
Mesaje: 225
Membru din: Lun Mar 22, 2010 7:59 pm
Localitate: Sinaia
Contact:

Re: Discutii pe subiectul myMINI days 2011

Mesaj de Elf 7 »

Nu stiu cati vor fi de acord cu urmatoare propunere, dar nu putem sa mai dam fiecare cate 50 euro / masina? La 50 masini inseamna 2.500 euro; la 100 masini suma se dubleaza, sau, putem micsora contributia, in functie de bugetul necesar... E o parere... E pacat de toata munca depusa de Comitet pana acum, de toate discutiile deja purtate cu partenerii, de planurile facute si de tot entuziasmul nostru... Stiu ca suntem cam pe ultima suta de metri dar poate cine stie, vreti si reusim sa ne mobilizam...
ELF
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
READY. STEADY. MINI.
Avatar utilizator
boddo
Viteza 6
Mesaje: 522
Membru din: Mar Sep 21, 2010 1:37 pm
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Discutii pe subiectul myMINI days 2011

Mesaj de boddo »

eu zic ca o sa iasa o intalnire cel putin la fel de frumoasa si fara sponsori si mediatizare.. conteaza sa ne distram noi pana la urma.. noi suntem pentru ! orice s-ar decide !
Eenie, MINI , miney , mo lover
Avatar utilizator
boddo
Viteza 6
Mesaje: 522
Membru din: Mar Sep 21, 2010 1:37 pm
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Discutii pe subiectul myMINI days 2011

Mesaj de boddo »

dar vb lui "voinea" nu putem totusi accepta sponsorizarea oferita si sa renuntam la unele lucruri propuse.. pe langa asta atragem si pe ceilalti sponsori si astfel s-ar mai reduce unele costuri cu mancarea, bautura la petreceri, .. bani cu care am mai putea contribuii la eveniment..

ideea ar fi sa gasim cea mai buna varianta pentru noi nu? .. :?: :!:
Eenie, MINI , miney , mo lover
Avatar utilizator
alinabiancapop
Moderator
Mesaje: 1925
Membru din: Lun Oct 26, 2009 12:12 pm
Localitate: Cluj Napoca

Re: Discutii pe subiectul myMINI days 2011

Mesaj de alinabiancapop »

Elf 7 scrie:Nu stiu cati vor fi de acord cu urmatoare propunere, dar nu putem sa mai dam fiecare cate 50 euro / masina? La 50 masini inseamna 2.500 euro; la 100 masini suma se dubleaza, sau, putem micsora contributia, in functie de bugetul necesar... E o parere... E pacat de toata munca depusa de Comitet pana acum, de toate discutiile deja purtate cu partenerii, de planurile facute si de tot entuziasmul nostru... Stiu ca suntem cam pe ultima suta de metri dar poate cine stie, vreti si reusim sa ne mobilizam...

ne-am gandit si noi la asta insa pentru multi e un efort 50E in plus pe langa cei 200 pentru unii e mult si nu e corect ca noi sa sustinem financiar acest eveniment si sa fecem reclama celor de la AB si chiar si asa nu putem sa realiza tot ceea ce am promis iar pe jumatate noi lucrurile nu le vom face. presa si ceilalti parteneri au fost interesati de evenimentul nostru tocmai pentru ca faceam ceva deosebit, ceva educativ, pentru ca investeam in imagine spoturi de promovare, camere instalate pe masini, filmari speciale din mini elicopter, etc etc . Presa = Pro Motor cu prezenta Roxanei Ciuhulescu, Top Gear, Auto Expert, voom.ro, 0-100.ro, etc etc
de banii acestia care sunt tot ai nostrii mai bine ne bucuram noi de ei nu AB
Dare to be different!
ex MINI Cooper S R56
now MINI Rover ....S again
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Discutii pe subiectul myMINI days 2011

Mesaj de cristi o'RAL »

boddo scrie:dar vb lui "voinea" nu putem totusi accepta sponsorizarea oferita si sa renuntam la unele lucruri propuse.. pe langa asta atragem si pe ceilalti sponsori si astfel s-ar mai reduce unele costuri cu mancarea, bautura la petreceri, .. bani cu care am mai putea contribuii la eveniment.
ideea ar fi sa gasim cea mai buna varianta pentru noi nu? .. :?: :!:
asa cum spunea alina, suma este atat de mica incat nu putem nici macar inchiria o parcare cu banii aia, iar restul sponsorilor nu dau bani, deci orice altceva pe langa o parcare (sa presupunem ca am reusi sa o luam) nu vom avea. iar daca nu exista promovare in media (si din 3500e cu siguranta nu poate exista) nu vine nici un alt partener, nu da nici macar o ciunga.

deci ce rost are sa ne mai deranjam? pe langa asta trebuie platita o firma sa organizeze... noi doar ne dadeam interesul sa ii punem cap la cap si sa tinem sub control treaba pe care o fac ei astfel incat sa ne urmareasca interesele.
toti acesti oameni trebuiesc platiti.

nu ne-a fost deloc usor sa luam aceasta decizie, dar in conditiile de fata, crede-ma ca este cea mai buna varianta.
asa cum zice alina, de banii pe care ii dai, 200e (chiar si +50e cum zice elf) mai bine te distrezi tu de ei si ne simtim bine impreuna decat sa facem reclama unora care nu isi dau deloc interesul.
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
alinabiancapop
Moderator
Mesaje: 1925
Membru din: Lun Oct 26, 2009 12:12 pm
Localitate: Cluj Napoca

Re: Discutii pe subiectul myMINI days 2011

Mesaj de alinabiancapop »

mai am de adaugat ca cei de la Jack Daniels veneau adusi fiind de pilotii ce sustineau cursul de defensive, iar Jack Daniels aducea Lavazza si un furnizor de bauturi racoritoare si ape si tigari.
adica in conditiile in care nu se mai sustinea defensive-ul nu mai aveam nici sprijinul lor, nu mai aveam bautura, nu mai aveam clubul pentru party.....
Dare to be different!
ex MINI Cooper S R56
now MINI Rover ....S again
Avatar utilizator
boddo
Viteza 6
Mesaje: 522
Membru din: Mar Sep 21, 2010 1:37 pm
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Discutii pe subiectul myMINI days 2011

Mesaj de boddo »

atunci e clar.. aveti dreptate..
sa speram ca nu se retrag multi si ca va fi bine
Eenie, MINI , miney , mo lover
Avatar utilizator
luk
Viteza 6
Mesaje: 746
Membru din: Vin Iun 19, 2009 5:20 pm
Localitate: CT
Contact:

Re: Discutii pe subiectul myMINI days 2011

Mesaj de luk »

Imi pare rau ca tot efortul Comitetului nu a fost apreciat de catre cei de la AB. Multumim pentru implicare, si, vorba' lui Moisescu - "ma inclin".
Cat despre intalnire, mok si cu mine suntem in continuare "pentru", vom veni. Cu siguranta ne vom distra cel putin la fel de bine :D
Avatar utilizator
khuti
Veteran
Mesaje: 1249
Membru din: Sâm Mar 13, 2010 10:50 am
Localitate: Constanta

Re: Discutii pe subiectul myMINI days 2011

Mesaj de khuti »

I`m in also !!!
Open your mind ! ;)
Scrie răspuns