Experiente la service

Scrie răspuns
Avatar utilizator
bogdan.vartic
Membru nou
Mesaje: 15
Membru din: Vin Oct 16, 2009 10:25 am

Re: Experiente la service

Mesaj de bogdan.vartic »

darksun are dreptate.. La consumabile nu se acorda garantie (becuri, anvelope, filtre, etc)
Daca se strica in primele 2-3 sapt, luati legatura cu reprezentantul de vanzari de la care ati luat masina, ar putea sa va ajute ;)
MINI addict since 2006MINI addict since 2006
Avatar utilizator
agy
Viteza 3
Mesaje: 297
Membru din: Sâm Oct 10, 2009 2:50 am
Localitate: CT

Re: Experiente la service

Mesaj de agy »

darksun...de retinut ... :D
63AGY
tudor
Veteran
Mesaje: 1535
Membru din: Mie Iun 17, 2009 9:14 pm

Re: Experiente la service

Mesaj de tudor »

Pfff... ok, daca voi ziceti :/ Ziceam si de cauciucuri pentru ca spre ex VW acorda 2 (DOI) ani garantie la cauciucuri ( http://www.reifen-garantie.de/v2/reifengarantie_1.jsp ). Dar revin, daca schimb un bec cu xenon, chiar nu am garantie de minim 1 an? Costa o gramada si e stupid sa mi se spuna ca "s-a ars" si tot eu sa il schimb. Apoi, tot la consumabile intra stergtoarele de parbriz. Pana si astea au de obicei 1 ani garantie. Apoi, tot la consumabile intra bujiile - la randul lor, vin cu garantie de cel putin 1 an. iar lista cred ca poate continua.

Referitor la ce a spus Daniel cu 150 de roni pentru schimbat un bec de proiector, mi se pare jegmanaeala.

Referitor la Cristi, nu am pastrat ambalajul pentru ca nu l-am primit. Am fost fraier la faza asta pt ca ar fi trebuit sa il cer..
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Experiente la service

Mesaj de cristi o'RAL »

tudor... era o gluma aia cu ambalajul :lol: :lol: :lol:
la ce crezi ca ti-ar fi folosit?!
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
tudor
Veteran
Mesaje: 1535
Membru din: Mie Iun 17, 2009 9:14 pm

Re: Experiente la service

Mesaj de tudor »

Ma gandesc ca ar fi ok pentru a vedea anumite serii daca nevoie. :)
Avatar utilizator
agy
Viteza 3
Mesaje: 297
Membru din: Sâm Oct 10, 2009 2:50 am
Localitate: CT

Re: Experiente la service

Mesaj de agy »

acum aproximativ o saptamana mi-am scos si eu masina din service de la Mercede sautoklass..si v=am spus ca va tin la curent de ce impresie imi vor lasa...cum bine m-am gandit au fost la nivelul astetarilor...a durat o saptamana sa o bage pe motiv ca erau extra full...2 zile reparatia...si 2 acceptul de plata... pe langa faptul ca mi-au lasat impresia de foarte buni profesionisti au fost si foarte dulci ca receptie ....nici nu se compara cu Bavaria care cel putin mie mi se par foarte flegmatici angajatii ba chiar au un aer de superioritate...oricum cei de la Mercedes sunt foarte foarte ok !
63AGY
Avatar utilizator
Stef_CT
Viteza 6
Mesaje: 917
Membru din: Vin Oct 30, 2009 11:45 pm
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Experiente la service

Mesaj de Stef_CT »

agy scrie:acum aproximativ o saptamana mi-am scos si eu masina din service de la Mercede sautoklass..si v=am spus ca va tin la curent de ce impresie imi vor lasa...cum bine m-am gandit au fost la nivelul astetarilor...a durat o saptamana sa o bage pe motiv ca erau extra full...2 zile reparatia...si 2 acceptul de plata... pe langa faptul ca mi-au lasat impresia de foarte buni profesionisti au fost si foarte dulci ca receptie ....nici nu se compara cu Bavaria care cel putin mie mi se par foarte flegmatici angajatii ba chiar au un aer de superioritate...oricum cei de la Mercedes sunt foarte foarte ok !
pai mai...iti spun din experienta..am doua mashini cumparate de la Autoklass...il cunosc foate bien pe baiatul ala de la receptie servis "Stefan " el e super ok...in rest sunt vai de mama lor...in plus...preturile sunt extraordinar de mari.pe mine m-au tinut cu jeep-ul in servis aproape o luna din cauza sistemului de franare...mashian am luat-o noua de la ei...cu problema asta...tin sa te anunt ca acum 2 saptamani nu am reusit sa ii fac itp-ul mashini din cauza aceleasi probleme...sistemul de franare...decat brand-ul e de ei
CT-24-MYN
Avatar utilizator
Stef_CT
Viteza 6
Mesaje: 917
Membru din: Vin Oct 30, 2009 11:45 pm
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Experiente la service

Mesaj de Stef_CT »

in constanta...din punctul meu de vedere...sunt 2 servisuri bune...1 Mancar Servis... pe Nana Novac...problema e ca nu au tester pt Mini...iar al 2-lea...este Automotive Constanta...pe caraiman...langa bariera acolo la prostituate daca shtitzi ;) ... ei au si tester...problema e ca inginerul sef de la mecanica...e al dracu de flegmatic
CT-24-MYN
Avatar utilizator
agy
Viteza 3
Mesaje: 297
Membru din: Sâm Oct 10, 2009 2:50 am
Localitate: CT

Re: Experiente la service

Mesaj de agy »

asa cunosc si eu un mecanic foarte foarte bun...care lucreaza doar pe audi mercedes bmw...si mai sus....mai nou si pe MINI :D ...are si tester....dar nu asta conteaza...ci cunostintele lui ca mecanic..este foarte foarte bun....de obicei nici nu-i trebuie tester...isi da seama dupa prima privire si dupa cum se aude...mai rau este ca este foarte foarte ocupat...dar bine este ca te ajuta oricand ...la orice ora din din zi oriunde esti daca te -a lasat masina ...cred ca majoritatea din constanta il stiu pe DYA ..l-au vrut si il vor autoklass si bavaria...dar omu nu vrea ii este bine singur...:) cum vi dinspre soveja ...pe PORTITEI A2a la dreapta la o casa ...
63AGY
Avatar utilizator
Stef_CT
Viteza 6
Mesaje: 917
Membru din: Vin Oct 30, 2009 11:45 pm
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Experiente la service

Mesaj de Stef_CT »

am auzit e el..tot in zona aia...mai e Sergiu...care a fost la Autoklss...si a fost si la Cardinal...gagiu acum lucreaza la el la garaj si e super bun...si lucreaza si efteneala ;)
CT-24-MYN
Scrie răspuns