jante 17

tudor
Veteran
Mesaje: 1535
Membru din: Mie Iun 17, 2009 9:14 pm

Re: jante 17

Mesaj de tudor »

Dunlop SP SPORT 9000 run-flat am gasit cam pe la 150 euro de pe net. Cred ca de la Bridgestone sunt mai scumpe :( Run-flat pt ca nu prea am incredere in kit-ul acela pt reparat roti. Poate e doar o preconceptie si ma gandesc ca daca am pana automat trebuie sa chem o platforma... care costa :(
Avatar utilizator
darksun
Moderator
Mesaje: 1421
Membru din: Sâm Iul 18, 2009 4:45 pm
Localitate: Bucuresti

Re: jante 17

Mesaj de darksun »

Eu am mers pe noroc. Si se pare ca mi-a suras, nu am avut probleme cu pana. :mrgreen:
~ Think MINI! ~ :D
Imagine
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: jante 17

Mesaj de cristi o'RAL »

darksun scrie:
cristi_tci scrie:Eu trebuie sa cam schimb run-flat-urile pe 16 si ma tot gandesc daca sa caut jante de 17 + run-flat sau raman la 16. Cam cat costa bucata de run-flat pe 17?
Cele de 16 sunt in jur de 6mil.
Nu prea inteleg cum e cu runflat, de ce tot cautati. Daca ai chit de reparatie iesi ieftin + sunt vulcanizari pe toate drumurile! :roll: :roll:

Din simplul motiv ca nu am roata de rezerva... si daca raman la jumatatea autostrazii sau in creierii muntilor nu iau roata la spinare sa caut vulcanizari. Sunt patit cu tot felul de taieturi si intepaturi, daca neamtu' a gandit masina asa... asa tre sa fie, nu vreau sa stau sa ma uit la roata sparta si la kitul de reparatie care e posibil sa fie inutil in multe situatii. Plus ca run-flaturile fiind mai groase rezista excelent la gropi... cum zicea si cineva mai sus, am crezut ca rup masina in niste gropi, dar, din fericire, n-are nici pe dracu, nu se simte nici cea mai mica bataie in volan la 200km/h.

Cam asta e parerea mea despre run-flat.
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
darksun
Moderator
Mesaje: 1421
Membru din: Sâm Iul 18, 2009 4:45 pm
Localitate: Bucuresti

Re: jante 17

Mesaj de darksun »

Da ai dreptate Cristi, dar si cand se taie un RunFlat can iti vine sa plangi... :o
~ Think MINI! ~ :D
Imagine
Avatar utilizator
Vali Iovi-Stere
Site Admin
Mesaje: 6384
Membru din: Dum Oct 19, 2008 11:47 pm
Localitate: Bucuresti-Mangalia
Contact:

Re: jante 17

Mesaj de Vali Iovi-Stere »

Sunt patit cu run flat tyres :evil: M-am trezit cu o gaura in el si ma uitam ca vitelul ca nu aveam ce sa-i fac.Am renuntat la ele optand pentru unele normale,cand am de facut drumuri mai lungi imi iau ca roata de rezerva una din setul de iarna. :D Bineinteles am si kit-ul de pana in portbagaj. ;)
Imagine
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: jante 17

Mesaj de cristi o'RAL »

Si bagajele unde le mai pui la drumuri lungi? :P
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
Vali Iovi-Stere
Site Admin
Mesaje: 6384
Membru din: Dum Oct 19, 2008 11:47 pm
Localitate: Bucuresti-Mangalia
Contact:

Re: jante 17

Mesaj de Vali Iovi-Stere »

Uiti ca e o masina de doua locuri :D
Imagine
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: jante 17

Mesaj de cristi o'RAL »

pai aia e si problema mea... ca e doar de 2 locuri, unde sa mai pun rezerva daca locurile din spate sunt ocupate cu mega geanta cu echipamentul moto :P
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
darksun
Moderator
Mesaje: 1421
Membru din: Sâm Iul 18, 2009 4:45 pm
Localitate: Bucuresti

Re: jante 17

Mesaj de darksun »

Eu daca rabatam spatarele aveam loc berechet! Dar tot nu am luat ever roata de rezerva, ma incred in norocul meu! :lol:
~ Think MINI! ~ :D
Imagine
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: jante 17

Mesaj de cristi o'RAL »

darksun scrie:Eu daca rabatam spatarele aveam loc berechet! Dar tot nu am luat ever roata de rezerva, ma incred in norocul meu! :lol:
hai sa ne lasam telefoanele pe forum... poate e unul dintre noi in zona/judet/tara cand ramai in pana :P
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Scrie răspuns