mini cooper s clubman sau cooper s classic

Aici gasiti discutii si anunturi mai vechi
Avatar utilizator
alinabiancapop
Moderator
Mesaje: 1925
Membru din: Lun Oct 26, 2009 12:12 pm
Localitate: Cluj Napoca

Re: mini cooper s clubman sau cooper s classic

Mesaj de alinabiancapop »

ce deranjeaza la clubman e ca vederea pe usile din spate e foarte redusa.....foarte! dar pana la urma e o chestie de obisnuinta. clubman-ul arata foarte bine pe orice alta culoare decat gri sau negru, e adevarat ca in portbagaj e spatiu putin mai mare si la fel si la locurile din spate dar doar putin..... nu te astepta mai ales la locurile din spate sa fie nu stiu ce spatiu in plus. pe partea stanga depinde de sofer cat de in spate isi da scaunul, la mine in masina(S scurt) de ex se sta foarte bine si in spate, am mers 4 oameni normali si am stat confortabil.

legat de rigiditate MINI e o masina rigida indiferent ca e clubman sau normal, mai ales daca nu ai fost obisnuit cu spuspensie sport+cauciucuri runflat.
Dare to be different!
ex MINI Cooper S R56
now MINI Rover ....S again
mok
Moderator
Mesaje: 1543
Membru din: Vin Sep 12, 2008 1:16 pm

Re: mini cooper s clubman sau cooper s classic

Mesaj de mok »

sfatul meu e sa gandesti diferenta de lungime ca dotare optionala
si poate fi compensata cu alte dotari :D
remy44
Membru nou
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Mai 29, 2010 8:00 pm

Re: mini cooper s clubman sau cooper s classic

Mesaj de remy44 »

http://www.animalut.net/user/remy44.html un click va rog frumos...ramn dator


Merci pt donatori
Avatar utilizator
Papa Smurf
Viteza 2
Mesaje: 135
Membru din: Vin Feb 26, 2010 3:18 pm
Localitate: Cluj Napoca
Contact:

Re: mini cooper s clubman sau cooper s classic

Mesaj de Papa Smurf »

Eu zic -si e doar parerea mea umila :lol: ... ca orice MINI ai avea, daca esti de 1.80 -1.85 si conduci in pozitia corecta (parca era si pe aici pe forum un filmulet cu ceva sfaturi ale lui Titi Aur privind pozitia la volan), nu prea cred ca cel din spatele tau va sta foarte comod, numai daca nu e bebelush :)
Nu vad avantajul spatiului in plus la clubman... pt ca e prea putin in plus ca sa se faca cu adevarat "remarcat"...

Antonio s-a indragostit de clubman ... ; Vali de S-ul normal... chiar daca nu a zis-o direct mai sus, o stie toata lumea :lol:
Eu de ex aveam in cap pana acum doar S 2007+ ...insa acum de cateva saptamani visez numai "legenda vie" - 40th Limited Edition :shock: ..in concluzie, fiecare isi vede copilul cel mai frumos si mai destept .. Nu o sa te poti lua dupa parerile acestea...doar asa in mare, pt ca toate sunt bune, fiind zise de un "parinte" :)
Pana la urma oricum va fi care iti place tie...care iti cade cu tronc... :) ..pt ca gusturile nu se discuta :)

Ai grija doar sa nu fie cu rubine si smaralde in tetiera, pe schimbator sau la oglinda retrovizoare. Am inteles ca masinile respective se strica repede... stau mai mult in service :lol:
2 x VW Beetle. Looking for a MINI Countryman S
Avatar utilizator
Vali Iovi-Stere
Site Admin
Mesaje: 6383
Membru din: Dum Oct 19, 2008 11:47 pm
Localitate: Bucuresti-Mangalia
Contact:

Re: mini cooper s clubman sau cooper s classic

Mesaj de Vali Iovi-Stere »

Nu ai nimerit... :lol: Sunt indragostit de Mini Countryman. :D
Imagine
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: mini cooper s clubman sau cooper s classic

Mesaj de cristi o'RAL »

SRP scrie:Eu zic -si e doar parerea mea umila :lol: ... ca orice MINI ai avea, daca esti de 1.80 -1.85 si conduci in pozitia corecta (parca era si pe aici pe forum un filmulet cu ceva sfaturi ale lui Titi Aur privind pozitia la volan), nu prea cred ca cel din spatele tau va sta foarte comod, numai daca nu e bebelush :)
daca conduci in pozitia corecta (adica unghi de 90 grade la cot) atunci scaunul soferului va fi mult mai in fata decat crezi, chiar daca ai 1.85 va ramane suficient loc in spate
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
dogarel
Viteza 6
Mesaje: 994
Membru din: Joi Ian 28, 2010 9:37 am
Localitate: Constanta
Contact:

Re: mini cooper s clubman sau cooper s classic

Mesaj de dogarel »

Confirm spusele lui Cristi, avand in vedere faptul ca am 1,90.
Mini Rover MPI 1997
El Perro Loco http://dogarel.blogspot.com/
Avatar utilizator
Vali Iovi-Stere
Site Admin
Mesaje: 6383
Membru din: Dum Oct 19, 2008 11:47 pm
Localitate: Bucuresti-Mangalia
Contact:

Re: mini cooper s clubman sau cooper s classic

Mesaj de Vali Iovi-Stere »

Adica nu manelistic... :lol:
Imagine
Avatar utilizator
Papa Smurf
Viteza 2
Mesaje: 135
Membru din: Vin Feb 26, 2010 3:18 pm
Localitate: Cluj Napoca
Contact:

Re: mini cooper s clubman sau cooper s classic

Mesaj de Papa Smurf »

cristi o'RAL scrie:
SRP scrie:Eu zic -si e doar parerea mea umila :lol: ... ca orice MINI ai avea, daca esti de 1.80 -1.85 si conduci in pozitia corecta (parca era si pe aici pe forum un filmulet cu ceva sfaturi ale lui Titi Aur privind pozitia la volan), nu prea cred ca cel din spatele tau va sta foarte comod, numai daca nu e bebelush :)
daca conduci in pozitia corecta (adica unghi de 90 grade la cot) atunci scaunul soferului va fi mult mai in fata decat crezi, chiar daca ai 1.85 va ramane suficient loc in spate
Mie cam asa imi e reglat scaunul, cum zici tu -cotul sa-mi fie la 90 grade. Am 1.82. Persoane in spate nu prea duc , ...s-a intamplat numai iarna cand mergeam la ski...si sincer imi era mila de cel din spatele meu (care e putin mai inalt ca mine) ; nu as putea spune ca a stat f comod cei 60 de km pana la partie :) ...si masina mea e mai mare decat MINI.
In MINI nu am stat nici o data in spate...insa daca zici ca ramane suficient loc...asa sa fie. Nu te pot contrazice daca nu "sunt la curent" :)
2 x VW Beetle. Looking for a MINI Countryman S
Avatar utilizator
alinabiancapop
Moderator
Mesaje: 1925
Membru din: Lun Oct 26, 2009 12:12 pm
Localitate: Cluj Napoca

Re: mini cooper s clubman sau cooper s classic

Mesaj de alinabiancapop »

in austria cand ne-am dus sa mancam, in MINI-ul lui Tudor am intrat urmatorii: Tudor sofer, eu in spatele lui, Horia (1.80-110kg pasager dreapta), Ciprian (1.90-si vre-o 90 kg, pasager dreapta spate). Am stat mai mult decat super ok. Ciprian era in continuu mirat de cat spatiu e in spate la un MINI normal fata de un cabrio(cum are el) si cat de ok sta. In spatele meu cand sunt la volan e mega spatiu ....ciprian cu picioroacele lui lungi ar sta mai mult decat super ok. :lol:
Dare to be different!
ex MINI Cooper S R56
now MINI Rover ....S again
Scrie răspuns