Comentarii de-an pixu'

Aici gasiti discutii si anunturi mai vechi
Avatar utilizator
Vali Iovi-Stere
Site Admin
Mesaje: 6383
Membru din: Dum Oct 19, 2008 11:47 pm
Localitate: Bucuresti-Mangalia
Contact:

Re: Comentarii de-an pixu'

Mesaj de Vali Iovi-Stere »

Ca sa nu mai zic comentariile legate de culoarea masinii (rosie). :lol: Daca era un Ferrari nu mai ziceau nimic... :twisted:
Imagine
Avatar utilizator
darksun
Moderator
Mesaje: 1421
Membru din: Sâm Iul 18, 2009 4:45 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Comentarii de-an pixu'

Mesaj de darksun »

Vali Iovi scrie:Ca sa nu mai zic comentariile legate de culoarea masinii (rosie). :lol: Daca era un Ferrari nu mai ziceau nimic... :twisted:
Aia se rezolva rapid. Suntem oameni talentati, o facem multicolora! :lol:
~ Think MINI! ~ :D
Imagine
Avatar utilizator
luk
Viteza 6
Mesaje: 746
Membru din: Vin Iun 19, 2009 5:20 pm
Localitate: CT
Contact:

Re: Comentarii de-an pixu'

Mesaj de luk »

Asta cu "masina de fete" ma scoate si pe mine din sarite, si sunt fata :)

Apropo de comentarii: incercam sa-i explic mamei, prin telefon, ce fel de masina ne-am luat, la care ea : "Aa, cred ca am vazut una in oras. E asa ca un trabant mai mare?" :lol:

"De banii astia iti luai un passat" (comentariu cand ne-am luat primul mini)
Avatar utilizator
darksun
Moderator
Mesaje: 1421
Membru din: Sâm Iul 18, 2009 4:45 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Comentarii de-an pixu'

Mesaj de darksun »

Discutam azi cu colegii de la scarbiciu despre MINI-ul de vanzare la 18K Euro de la bazar-ul de pe forum. Mi-au zis ca trebuie sa fiu un complet idiot sa dau 18 000 Euro pe jumate de masina. Ce uameni! :x
~ Think MINI! ~ :D
Imagine
tudor
Veteran
Mesaje: 1535
Membru din: Mie Iun 17, 2009 9:14 pm

Re: Comentarii de-an pixu'

Mesaj de tudor »

Uai da, clasicul "de banii astia iti luai: passat, vectra full opshan, beamwe 320d, GOLF GTI, ce clase DIZAL, Leon FR, octavia rs,te te, bla bla bla bla etc. " Da, costa destul de mult, DAR ideea e ca un Mini este MULT MAI MULT decat o simpla masina. Daca nu ii prinzi ideea, apoi ramai la al tau Passat. In definitiv, primesti MAI MULTA CAROSERIE pt aceeasi bani. Cu totii stim ca in viata cantiatea este importanta, nu si alte chestiuni. In fine... :/
Avatar utilizator
darksun
Moderator
Mesaje: 1421
Membru din: Sâm Iul 18, 2009 4:45 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Comentarii de-an pixu'

Mesaj de darksun »

CORECT Turdor, nota 10+ pt descriere!
~ Think MINI! ~ :D
Imagine
tudor
Veteran
Mesaje: 1535
Membru din: Mie Iun 17, 2009 9:14 pm

Re: Comentarii de-an pixu'

Mesaj de tudor »

:)) Ideea e ca am o preocupare deosebita cu o anumita cateogrie de oameni care se autointuleaza "practici" si care in acelasi timp rateaza grav in a descoperi ca o mare parte din radacinile gandirii lor se bazeaza pe conditiile materiale si sociale comuniste. Pentru ca, mergand pe aceeasi idee de "mai mult pt aceeasi bani" putem spune ca de ce sa te imbraci din magazin "normal" cand poti merge undeva in piata si iti iei niste haine second (acesta fiind doar unul din multitudinea de exemple care exista). Nu am nimic cu oamenii care se imbraca de la magazine second. Nu stiu insa cum se face ca tot acei oameni de la care am auzit comentarii de genul "mai bine iti luai cutare masina ca e mai mare, consuma mai putin si e mai sigua" se faleau cu ale lor haine "de firma". Pai de ce sa dai pe un tricou adidas 100 ron cand cu aceeasi bani te imbraci din cap pana in picioare de la sh? Sau de ce sa mergi pe o terasa si sa dai 5 ron pe un suc la 0,33 cand cu aceeasi bani poti lua 2 l de la alimentara? In opinia mea, e aceeasi logica. In concluzie nici nu prea are rost sa te apuci de explicat unei asemenea persoane care e treaba cu Mini pentru ca: 1. nu vrea sa inteleaga 2. nu poate 3. nu il prea intereseaza 4. oricum are un Passat 2.0 TDI (at best) si e mai bun decat tine (si mai destept se subintelege duh).
tudor
Veteran
Mesaje: 1535
Membru din: Mie Iun 17, 2009 9:14 pm

Re: Comentarii de-an pixu'

Mesaj de tudor »

Ah si inca ceva, tot acel gen de persoana priveste total enigmatic si tamp (cel putin in sinea lui) atunci cand aude expresia "less is more".
Avatar utilizator
agy
Viteza 3
Mesaje: 297
Membru din: Sâm Oct 10, 2009 2:50 am
Localitate: CT

Re: Comentarii de-an pixu'

Mesaj de agy »

singurele persoane care mi-au criticat masinutza au fost fetele dohhh ca e prea mica ... ca e rigida ca bla bla bla ca de ce nu mi am luat un 530 ca tot p-acolo era...etc etc...chiar daca se zice ca e masina de femei mai multi barbati au decat femei..a da tata a fost f fericit cand m am oprit la mini si nici na stat pe ganduri ...si cat era venit acasa din voiaj avea dorinta sa se plimbe cu ea maxim mai ales ca ii place sa se infiga ...:)) pana a zis ca i tre benzinarie ptr mititica :twisted:
63AGY
Avatar utilizator
darksun
Moderator
Mesaje: 1421
Membru din: Sâm Iul 18, 2009 4:45 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Comentarii de-an pixu'

Mesaj de darksun »

agy scrie:singurele persoane care mi-au criticat masinutza au fost fetele dohhh ca e prea mica ... ca e rigida ca bla bla bla ca de ce nu mi am luat un 530 ca tot p-acolo era...etc etc...chiar daca se zice ca e masina de femei mai multi barbati au decat femei..a da tata a fost f fericit cand m am oprit la mini si nici na stat pe ganduri ...si cat era venit acasa din voiaj avea dorinta sa se plimbe cu ea maxim mai ales ca ii place sa se infiga ...:)) pana a zis ca i tre benzinarie ptr mititica :twisted:
Haha frumoasa poveste agy, inca odata bv pentru alegerea facuta! Iar daca iti luai un 530 erai la fel ca jumate de Bucuresti cu aceasi masina mare si prafuita. Dar acuma ai o particica din istorie si o masinuta cu multaaaa personalitate. ;)
~ Think MINI! ~ :D
Imagine
Scrie răspuns