New MINI British Racing Green

Încuiat
Avatar utilizator
Vali Iovi-Stere
Site Admin
Mesaje: 6384
Membru din: Dum Oct 19, 2008 11:47 pm
Localitate: Bucuresti-Mangalia
Contact:

Re: New MINI Britsh Racing Green

Mesaj de Vali Iovi-Stere »

Nu trebuie sa citesti 94 de pagini. :lol: E suficient daca citesti ultima pagina. :D
Imagine
Avatar utilizator
razvan333
Veteran
Mesaje: 1837
Membru din: Dum Sep 19, 2010 9:05 am
Localitate: Bucuresti

Re: New MINI Britsh Racing Green

Mesaj de razvan333 »

Si totusi, din ultima pagina(94), nu am inteles nimic, decat ca cineva intreaba intr-o zi de marti daca e ceva diseara, in rest nimic despre ora, locatie, samd.
Asta e, o sa ma apuc sa citesc 94 de pagini :geek: , poate descifrez ceva :shock: .
PS, despre masina, nu am momentan prea multe sa va spun, imi place, e altceva fata de masinile cu care sunt obisnuit, adica cea din foto care e prima dragoste(sper ca nu va suparati).
Nu am ce sa-i reprosez, cu exceptia pozitiei D la cutie care smuceste un pic cand e motorul rece, dar am inteles ca asta ar fi boala lor.A, era sa uit, consumul care m-a speriat un pic, dar cand am vazut ca in carte are 10,9 in oras m-am linistit :mrgreen: .
Am dus-o la mecanic pentru verificare si mi-a spus ca am de schimbat numai bieletele antiruliu si cureaua de accesorii, in rest nimic, masina e beton :D .
Dupa achizitie am facut cateva investitii, respectiv alarma VIPER cu inchidere pe cheie, senzori de parcare Directed, stergatoare noi Valeo, mp3 Pioneer, un polish exterior si o curatare a tapiteriei.
Deocamdata atat, revin.
O seara buna.
Fişiere ataşate
08082010327.jpg
2002 MINI COOPER British Racing Green SOLD
Avatar utilizator
just.lucy
Viteza 1
Mesaje: 84
Membru din: Joi Aug 05, 2010 3:12 am
Localitate: Bucuresti

Re: New MINI Britsh Racing Green

Mesaj de just.lucy »

BINE AI VENIT!!!si eu am tot un MINI Cooper automat(cu aceeasi problema,daca o pot numi asa :lol: )
tudor
Veteran
Mesaje: 1535
Membru din: Mie Iun 17, 2009 9:14 pm

Re: New MINI Britsh Racing Green

Mesaj de tudor »

Ce fain e A4-le....
Avatar utilizator
razvan333
Veteran
Mesaje: 1837
Membru din: Dum Sep 19, 2010 9:05 am
Localitate: Bucuresti

Re: New MINI Britsh Racing Green

Mesaj de razvan333 »

Multumesc de aprecieri, nu mi-e rusine nici cu MINI, am observat ca atunci cand circul cu ea mai sunt unii care intorc capul dupa masina, pe cand cu A4 treci neobservat :D
2002 MINI COOPER British Racing Green SOLD
Avatar utilizator
alinabiancapop
Moderator
Mesaje: 1925
Membru din: Lun Oct 26, 2009 12:12 pm
Localitate: Cluj Napoca

Re: New MINI Britsh Racing Green

Mesaj de alinabiancapop »

bine ai venit! :D
Dare to be different!
ex MINI Cooper S R56
now MINI Rover ....S again
Avatar utilizator
Vali Iovi-Stere
Site Admin
Mesaje: 6384
Membru din: Dum Oct 19, 2008 11:47 pm
Localitate: Bucuresti-Mangalia
Contact:

Re: New MINI Britsh Racing Green

Mesaj de Vali Iovi-Stere »

razvan333 scrie:Multumesc de aprecieri, nu mi-e rusine nici cu MINI, am observat ca atunci cand circul cu ea mai sunt unii care intorc capul dupa masina, pe cand cu A4 treci neobservat :D
Pentru ca Audi a devenit masina poporului, ca multe alte marci! :D
Imagine
Avatar utilizator
razvan333
Veteran
Mesaje: 1837
Membru din: Dum Sep 19, 2010 9:05 am
Localitate: Bucuresti

Re: New MINI Britsh Racing Green

Mesaj de razvan333 »

Mda, masina poporului :D, buna asta, ca fapt divers am observat ca pretul pieselor la MINI este cu mult mai mare decat la AUDI :roll: .In curand o sa trag linie si o sa va pot spune si consumul in Bucuresti, estimez un 15% :twisted: , cam naspa.
Cat despre intalniri, azi am citit cam jumatate din cele 94 de pagini pana m-am enervat si am observat ca nu exista de fapt intalniri intr-o zi si o locatie anume.Nu putem stabili totusi o zi si un loc in care sa ne intalnim saptamanal asa cum fac si alte cluburi?
2002 MINI COOPER British Racing Green SOLD
Avatar utilizator
Tony
Viteza 2
Mesaje: 137
Membru din: Mie Feb 17, 2010 11:08 pm

Re: New MINI Britsh Racing Green

Mesaj de Tony »

Bine ai venit .

Arata bine buburuza pentru 2002 .
Cat despre Audi - no comment .

O seara buna
Avatar utilizator
io's
Veteran
Mesaje: 1661
Membru din: Mie Feb 10, 2010 5:22 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: New MINI Britsh Racing Green

Mesaj de io's »

razvan333 scrie: ca fapt divers am observat ca pretul pieselor la MINI este cu mult mai mare decat la AUDI :roll:
depinde de piese, multe nu se gasesc decat pe original
ce anume costa mai mult ca la audi?

razvan333 scrie: .In curand o sa trag linie si o sa va pot spune si consumul in Bucuresti, estimez un 15% :twisted: , cam naspa.
chiar ca naspa, sunt curios de calculul final, a mea (manuala) ia in medie 12,5 (bucuresti) trebuie sa merg ft incet si frumos pt a scoate 10,5-11 :?
"PUTEREA BATE CUPLU PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"


ACS C30 - gone
D22
for sale https://www.olx.ro/oferta/nissan-np300- ... cbr5b.html
Chevy Colorado V6 LT
Imagine
Încuiat