Mini -take one

tudor
Veteran
Mesaje: 1535
Membru din: Mie Iun 17, 2009 9:14 pm

Re: Mini -take one

Mesaj de tudor »

Pai un Mini de prin anii '70 intr-o stare ok (motor functional, cutie ok, fara prea multa rugina) vre-o cel putin 5000,- Mai sunt Miniurile fabricate spre sf anilor '90 care aveau pana si airbag, ABS, AC. Dar acelea sunt mai scumpe. Cred ca ies pe la 9.000 - 10.000 In legatura cu piesele, sunt o gramada de magazine online cu o gama foaaarte larga de produse :) Mai ales in UK dar si in D.
Avatar utilizator
Vali Iovi-Stere
Site Admin
Mesaje: 6383
Membru din: Dum Oct 19, 2008 11:47 pm
Localitate: Bucuresti-Mangalia
Contact:

Re: Mini -take one

Mesaj de Vali Iovi-Stere »

Cel de care vorbeam mai sus era dupa 96 :P
Imagine
tudor
Veteran
Mesaje: 1535
Membru din: Mie Iun 17, 2009 9:14 pm

Re: Mini -take one

Mesaj de tudor »

Da da se vede pe el. Sunt pe aici o gramada si foarte multe mega ingirjite. Dar astea ajung si pana la 20.000,- :(( DAR sunt ueber-cool. Vorba celor de la top gear: merg in "fridge" :D
Avatar utilizator
luk
Viteza 6
Mesaje: 746
Membru din: Vin Iun 19, 2009 5:20 pm
Localitate: CT
Contact:

Re: Mini -take one

Mesaj de luk »

@Catalin : E vorba de The Italian job din 2003 sau cel din '69? Pe cel din '69 l-am cautat special pentru a vedea mini-ul clasic. In legatura cu motivele contra cumpararii unui mini clasic - le-am luat si eu in calcul; daca ar fi sa-mi iau (sa ne luam) unul ar fi a doua masina (mai bine zis al doilea mini), de folosit mai mult in oras. Visul..ramane vis.

Apropo de locatii - niciodata nu mi-am propus sa scot masina la o sedinta foto. Cand s-a nimerit sa am camera la mine si sa fie masina cat de cat curata :), am pozat. Ca tot vorbeati de locatii, decor, etc :

Imagine

-scuzati off-topicu'

@Tudor: La un mini facut dupa ce bmw a cumparat marca ne gandeam si noi (pana in 2000). Acum...asteptam sa treaca criza :). Multumesc pentru info.
tudor
Veteran
Mesaje: 1535
Membru din: Mie Iun 17, 2009 9:14 pm

Re: Mini -take one

Mesaj de tudor »

Hei, hei dar cu placere :) Ma interesasem si eu de un Austin Mini ca isi dorea tatal meu unul STRICT pt oras. Trebuia sa fie proiect de vara sa restauram unul... Insa a venit criza si s-a taiat bugetul. Gasisem unul care nu era in stare de functionare, insa costa doar 1.500,- Probabil cu piese etc ar fi venit inca vre-o 5.000.. Cat un matiz per total. Dar infinit mai "masina" ... Ei asta e, poate la anul :(
Avatar utilizator
Vali Iovi-Stere
Site Admin
Mesaje: 6383
Membru din: Dum Oct 19, 2008 11:47 pm
Localitate: Bucuresti-Mangalia
Contact:

Re: Mini -take one

Mesaj de Vali Iovi-Stere »

Luk tot ce e legat de Mini nu este offtopic pentru ca suntem un club de pasionati. ;)
Imagine
Avatar utilizator
catalinord
Viteza 3
Mesaje: 210
Membru din: Sâm Iul 11, 2009 2:57 pm
Contact:

Re: Mini -take one

Mesaj de catalinord »

Nu am mai intrat de 2 zile pe forum si deja observ ca am ramas in urma ... a inceput sa se animeze bine forumul aceste: felicitari noua tuturor ! Sar'mana de sugestii pentru poze si @darksun foarte tare idee sa facem toti poze. 4-5-6 mini pe o platforma de uzina cred ca ar arata bine.
@Iuk: ma refeream la ala dion 2003 la inceputul filmului cand tipa aia zboara cu un mini prin oras, si mashina arata bine si alergatu a fost regizat ok. - foarte tare poza ta pacat doar de golfu din spate ca strica imaginea ... dar in rest e dementiala.
BELIEVE . . .
Avatar utilizator
darksun
Moderator
Mesaje: 1421
Membru din: Sâm Iul 18, 2009 4:45 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Mini -take one

Mesaj de darksun »

Daca e nevoie de fotograf ma bag eu. Am "scula" :mrgreen: :mrgreen: si o sa incerc sa le fac cat mai profi! :?
~ Think MINI! ~ :D
Imagine
Avatar utilizator
Stef_CT
Viteza 6
Mesaje: 917
Membru din: Vin Oct 30, 2009 11:45 pm
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Mini -take one

Mesaj de Stef_CT »

S-au adunat cateva si mini si in ct...inainte de asta am avut un smart...superba masina doar ca era mult prea mica...sunt mult mai multumit de asta...oricum...promit sa pun poze noi pt ca mashan a suferit multe schimbari...acum e facut tavanul si oglinzile...tabla de sah...si toba urla ca o catzea...promit sa salut pe toata lumea cand va vad prin orash...apropo...mini-ul asta albastru..."MOK" e superb
CT-24-MYN
Avatar utilizator
luk
Viteza 6
Mesaje: 746
Membru din: Vin Iun 19, 2009 5:20 pm
Localitate: CT
Contact:

Re: Mini -take one

Mesaj de luk »

Ti-am vazut mini-ul de curand, pe langa parcul de la la Teatrul "Oleg danovski" si-i spuneam lui mok ca e sigur al tau (retinusem numarul :P ). Arata foarte bine cu noile modificari.
Cred ca s-au intersectat masinile acum vreo doua saptamani, pe Soveja, in zona mall-ului. mok ti-a facut din farurir, dar nu stiu daca ai avut timp sa-l vezi :)
Scrie răspuns