DJ-45-XXL Mini One 2003

Coceanulvl
Membru nou
Mesaje: 6
Membru din: Joi Oct 08, 2015 6:38 pm
Localitate: Craiova

DJ-45-XXL Mini One 2003

Mesaj de Coceanulvl »

Salut,

Ma numesc Alex, sunt din Rm Valcea, am locuit aprox 8 ani in Bucuresti(facultate, master, etc), intr-un final stabilit la Craiova, in 2014, povestea mea legata de Mini incepe de mult, imi doresc aceasta masina de f mult timp insa nu s-a ivit ocazia, anul trecut am avut parte de un moft de mult dorit. Mini One din 2003, nu are cine stie ce dotari dar ma multumesc cu atat momentan, nu i-am facut schimburi, nu l-am folosit cine stie ce, pe iarna a stat sub prelata, i-am pus cauciucuri mai bune pe fata, dupa ce l-am cumparat l-am dus intr-un service, schimbat ambreiaj, schimbat un rulment la cutia de viteze, momentan masina nu are alte probleme, am vazut ca are alta culoare la capota(alta nuanta), nu ma deranjeaza momentan. I-am schimbat si cd player-ul original, am pus unul cu stick, mai practic.

Cam atat momentan, de-abia astept sa ajung si eu la MMD 2016, mentionez ca si tatal meu este pasionat de masini de epoca, organizeaza in Rm Valcea anual expozitii cu masini de epoca, ba chiar are vreo 4 masini, anul acesta va organiza pe Transalpina un raliu cu masini de epoca.

Astept pareri si impresii.
O sa revin cu mai multe poze.


Va salut
Fişiere ataşate
image.jpeg
12695894_1201718246509614_1264032510_n.jpg
12659665_1201718213176284_920122248_n.jpg
12659867_1201718286509610_2033925866_n.jpg
Ultima oară modificat Lun Feb 29, 2016 10:59 pm de către Coceanulvl, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
gabip
Viteza 2
Mesaje: 135
Membru din: Sâm Sep 26, 2015 12:45 am
Localitate: Bucuresti

Re: DJ-45-XXL Mini One 2003

Mesaj de gabip »

Welcome to the club ! :D

Fain galbenul cu negru, s-o stapanesti sanatos ! Auzi, cica n-are dotari... Lasa trapa, piele si alte alea, ai ASC :!:

Pentru jante iti recomand sa faci topic separat la vanzari, cu poze si pret, aici o sa se piarda informatia.
Imagine
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: DJ-45-XXL Mini One 2003

Mesaj de adrian »

Bine ai venit, poate o vedem la MMD2016.
Nu am inteles ce-ai facut cu proiectoarele??de ce este si cu si fara ??
Legat de radio,-este doar parerea mea nu o critica-radio original are designul lui si se incadreaza bine in consola centrala, in loc sa montezi unul nou cu stick usb care nu arata bine indiferent de brandul lui,mai bine puneai un cablu aux-in la original si erai pe aproape.
Oricum profit de acest prilej sa anunt pe cei care au comenzi radio la volan si au montat radio aftermarket, pot utiliza comenzile de la volan daca folosesc acest montaj electronic, care face ca radio sa fie recunoscut de calculatorul masinii si sa autorizeze comenzile de pe volan, este mai exact un radio emulator.Daca intereseaza pe cineva, intreb de pret, eu l-am primit gratis de la autorul lui, dar nu il folosesc(nu il vand si nici nu-l donez)
Radio emulator.jpg
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Coceanulvl
Membru nou
Mesaje: 6
Membru din: Joi Oct 08, 2015 6:38 pm
Localitate: Craiova

Re: DJ-45-XXL Mini One 2003

Mesaj de Coceanulvl »

adrian scrie:Bine ai venit, poate o vedem la MMD2016.
Nu am inteles ce-ai facut cu proiectoarele??de ce este si cu si fara ??
Legat de radio,-este doar parerea mea nu o critica-radio original are designul lui si se incadreaza bine in consola centrala, in loc sa montezi unul nou cu stick usb care nu arata bine indiferent de brandul lui,mai bine puneai un cablu aux-in la original si erai pe aproape.
Oricum profit de acest prilej sa anunt pe cei care au comenzi radio la volan si au montat radio aftermarket, pot utiliza comenzile de la volan daca folosesc acest montaj electronic, care face ca radio sa fie recunoscut de calculatorul masinii si sa autorizeze comenzile de pe volan, este mai exact un radio emulator.Daca intereseaza pe cineva, intreb de pret, eu l-am primit gratis de la autorul lui, dar nu il folosesc(nu il vand si nici nu-l donez)
Radio emulator.jpg

Salut,

Multumesc, proiectoarele erau puse de cel care a avut-o inainte si cand i-am facut rar-ul, m-au pus sa le dau jos, legat de cd player, am incercat cu cablu respectiv si nu suporta cd player-ul vechi, si mie mi-ar fi placut.
- Mini One 2003
- R50
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: DJ-45-XXL Mini One 2003

Mesaj de cristi o'RAL »

Bine ai venit in gasca, te asteptam la MMD!
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: DJ-45-XXL Mini One 2003

Mesaj de adrian »

Daca masina este fabricate dupa septembrie 2002, atunci suporta cablu aux-in.
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Avatar utilizator
Balazs
Viteza 1
Mesaje: 72
Membru din: Dum Feb 22, 2015 4:14 pm
Localitate: Baia Mare

Re: DJ-45-XXL Mini One 2003

Mesaj de Balazs »

Pe cat sunt jantele?
Coceanulvl
Membru nou
Mesaje: 6
Membru din: Joi Oct 08, 2015 6:38 pm
Localitate: Craiova

Re: DJ-45-XXL Mini One 2003

Mesaj de Coceanulvl »

Balazs scrie:Pe cat sunt jantele?
Pe 17", precizez ca nu sunt in stare impecabila.
- Mini One 2003
- R50
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: DJ-45-XXL Mini One 2003

Mesaj de cristi o'RAL »

da jos mizeria aia de pe laterale :)
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Coceanulvl
Membru nou
Mesaje: 6
Membru din: Joi Oct 08, 2015 6:38 pm
Localitate: Craiova

Re: DJ-45-XXL Mini One 2003

Mesaj de Coceanulvl »

cristi o'RAL scrie:da jos mizeria aia de pe laterale :)

Toate la timpul lor :D
- Mini One 2003
- R50
Scrie răspuns