centura siguranta

Valentin Robert
Membru nou
Mesaje: 9
Membru din: Lun Oct 19, 2015 2:26 pm

centura siguranta

Mesaj de Valentin Robert »

Salut,

Am nevoie de o centura de siguranta stanga fata care sa se autoretracteze corect. A mea nu se mai trage si imi atarna din masina, ma murdaresc pe haine...
Am un mini one r50. Am cautat pe la dezmembrari dar sunt cu aceeasi problema cu a mea (nu se trag). In schimb am gasit un prieten de-al nostru care cauta un ornament far, cred, pentru "partea stanga cum te uiti la masina"; adica dreapta? da, daca te uiti din fata, dar daca te uiti din spate e stanga. Cate stangi si cate drepte are o masina?
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: centura siguranta

Mesaj de adrian »

Ca orice masina are doar o stanga si o dreapta, ele se repereaza din pozitia stand la volan.Nu prea am vazut masini care sa fie conduse stand cu spatele inainte! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Avatar utilizator
io's
Veteran
Mesaje: 1661
Membru din: Mie Feb 10, 2010 5:22 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: centura siguranta

Mesaj de io's »

Valentin Robert scrie:Am cautat pe la dezmembrari dar sunt cu aceeasi problema cu a mea (nu se trag).
centura trebuie sa stea DOAR intr-o anumita pozitie ca sa "se traga", probabil a ta este defecta insa cele din dezmembrari nu au fost pozitionate corect la proba.
"PUTEREA BATE CUPLU PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"


ACS C30 - gone
D22
for sale https://www.olx.ro/oferta/nissan-np300- ... cbr5b.html
Chevy Colorado V6 LT
Imagine
Lehel
Viteza 1
Mesaje: 78
Membru din: Lun Oct 26, 2015 1:05 pm
Localitate: Satu Mare

Re: centura siguranta

Mesaj de Lehel »

Ai reusit sa gasesti oranament si centura?
Scrie răspuns