In love with my Mini

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: In love with my Mini

Mesaj de cristi o'RAL »

nu mai pierde timpul si munceste sa faci bani de benzina :)
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
edwardandrewv
Membru nou
Mesaje: 23
Membru din: Mie Sep 09, 2015 5:53 pm

Re: In love with my Mini

Mesaj de edwardandrewv »

Am fost cu ea astăzi la Dormag - service autorizat BMW - unde s-au făcut intervențiile de care pomeneam inițial. Au zis că 75% sunt de vină fișele + bobina de inducție. 580 de lei cu totul aftermarket, 880 piesele originale. Cu tot cu manoperă. Fleoșc! A, ca să nu mai zic că în drum spre service a avut grijă un nene să mi-o înnegrească, când a vrut să iasă din parcare. :(
Avatar utilizator
SpOOk
Viteza 6
Mesaje: 518
Membru din: Lun Ian 09, 2012 10:12 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: In love with my Mini

Mesaj de SpOOk »

Daca vrei am eu un set de fise aproape noi, Tesla. Le-am folosit cam 3 luni pana mi-am facut upgade la kitul de inductie MSD. Ti le dau moca. Vii tu si le ridici din Tineretului
Bobina ti-o comanzi si ti le poti instala singur, ca ai de desfacut 4 suruburi. Trebuie doar sa ai grija sa pastrezi ordinea fiselor pe bujii.
EX MINI Cooper S R53 - 2004
Actual Mazda 3 Skyactive X 2.0 NA | Husqvarna Svartpilen
Avatar utilizator
magicbright
Viteza 3
Mesaje: 214
Membru din: Mie Feb 25, 2015 2:17 pm
Localitate: bucuresti

Re: In love with my Mini

Mesaj de magicbright »

75%?? :) vezi ca dupa ce ti face reparatia ca nu ti zica ,,ghinion, aia 25% sunt de vina"
YOU DON'T NEED A BIG ONE TO BE HAPPY!
Avatar utilizator
magicbright
Viteza 3
Mesaje: 214
Membru din: Mie Feb 25, 2015 2:17 pm
Localitate: bucuresti

Re: In love with my Mini

Mesaj de magicbright »

Si dormag nu este service autorizat bmw.simplu fapt ca si a pus sigla pe poarta asta nu inseamna ca este autorizat de catre bmw.
YOU DON'T NEED A BIG ONE TO BE HAPPY!
edwardandrewv
Membru nou
Mesaje: 23
Membru din: Mie Sep 09, 2015 5:53 pm

Re: In love with my Mini

Mesaj de edwardandrewv »

@Spook, îți las mesaj privat. Thanks a lot!!!

Mai spuneți-mi despre Dormag, vă rog.. cum adică nu sunt autorizați BMW ? Ei așa s-au lăudat astăzi. Una e să se priceapă la BMW (cum se pricepe poate și vecinul de la 7), alta e să fie autorizați și acreditați de marcă.

PS: le-am spus: dacă nu sunt de vină ce mi-au zis ei, le dau jos piesele și le pun la loc pe ale mele.
Avatar utilizator
magicbright
Viteza 3
Mesaje: 214
Membru din: Mie Feb 25, 2015 2:17 pm
Localitate: bucuresti

Re: In love with my Mini

Mesaj de magicbright »

In bucuresti sunt enşpe mii de service uri care chipurile sunt ,,specializate bmw" exemple::bimmer-service, dormag etc..dar asa se recomanda ei, in niciun caz nu este autorizat de bmw, asta ar implica mult mai multe..service uri in bucuresti care fac parte din grupul bavarez gasesti doar la automobile bavaria(fie baneasa, fie otopeni)si filaret.
YOU DON'T NEED A BIG ONE TO BE HAPPY!
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: In love with my Mini

Mesaj de cristi o'RAL »

... si MHS in militari.

dormag o sa-ti ia si pielea de pe tine si n-o sa-ti rezolve nimic.
cum n-ai bani nici de benzina, mergi pe mana lui spooke si treci mai des pe la sharpe :))
(da sharpe, ma duc sa deschid frigiderul, e in regula :))))) )
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
magicbright
Viteza 3
Mesaje: 214
Membru din: Mie Feb 25, 2015 2:17 pm
Localitate: bucuresti

Re: In love with my Mini

Mesaj de magicbright »

La fel ca si cristi, nici eu nu ti recomand dormag, din simplu considerent ca practica exact aceleasi tarife ca bavaria (treaba testata de mine).singurul avantaj la ei e ca iti ofera alternativa cu piese aftermarket.
Nu sunt fan bavaria, practica niste preturi de mi se nmoaie genunchii, dar de fiecare data cand am avut probleme unde restul doar si au dat cu parerea, ei mi au dat un diagnostic clar, am stiut ce i de facut.
YOU DON'T NEED A BIG ONE TO BE HAPPY!
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: In love with my Mini

Mesaj de cristi o'RAL »

ai avut noroc, altii au primit de la bavaria aceeasi balbaiala ca peste tot
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Scrie răspuns