BRG si Union Jack

Scrie răspuns
Avatar utilizator
gabip
Viteza 2
Mesaje: 135
Membru din: Sâm Sep 26, 2015 12:45 am
Localitate: Bucuresti

Re: BRG si Union Jack

Mesaj de gabip »

Bot, nu ? Asa mi s-a parut si mie din cele 3 mesaje aruncate. Dar, intr-adevar, nu batea campii foarte rau. Oricum, v-a ales la fix pe voi doi :lol:
Imagine
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: BRG si Union Jack

Mesaj de cristi o'RAL »

mi-e greu sa cred ca e bot, dar nu avem nici o problema cu libertatea de expresie :)
asteptam sa vedem si noi MINI-ul lui special, mereu apare cate unul
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
gabip
Viteza 2
Mesaje: 135
Membru din: Sâm Sep 26, 2015 12:45 am
Localitate: Bucuresti

Re: BRG si Union Jack

Mesaj de gabip »

E bot, fiindca postarea inteligibila e fix a doua postare a lui Adrian din acest topic (imi suna cunoscut partea cu "sotia in timpul saptamanii"). Probabil si restul sunt facute la fel, copiate o parte din postarile existente, plus mizeria de spam. Deci cine are posibilitatea, sa-si faca pomana cu un delete de user-bot :D
Imagine
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: BRG si Union Jack

Mesaj de cristi o'RAL »

Ce inseamna sa citesti tot forumul in ultimile 6 luni... De acum 5 ani nu mai stiu nimic :)
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: BRG si Union Jack

Mesaj de adrian »

Intentionez sa schimb cheia de rezerva care nu are comenzi inchidere usi cu una identica cu cheia principala.Achizitionat de pe ebay cheie completa ,carcasa,placa electronica , immo chip, cost 19euro.Calitate pare OK, oricum nu are protectii de cauciuc la switch-uri, deci nu prea se strica ca la modelul vechi.Urmeaza citire dump din EWS,reprogramare cu Zedbull si invatare comenzi inchidere deschidere.
IMG_20160519_102135.jpg
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: BRG si Union Jack

Mesaj de adrian »

Am frezat cheia bruta dupa original, cost 15Ron, si programat telecomanda deschidere si inchidere usi.Am montat baterie noua la cheie,si am schimbat frecventa pentru ca era setata pe frecventa versiunii de USA.Testat totul OK.Miercuri reprogramez chipul de la immo.
Achizitionat folie insonorizare STP-SPL08 si astazi testez montajul pe interiorul usilor.
IMG_20160523_120739_1.jpg
IMG_20160523_120758_1.jpg
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: BRG si Union Jack

Mesaj de adrian »

Rezolvat usile fata, use portbagaj si capota motor, cam 3 ore de lucru cu montat si demontat.
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Avatar utilizator
SpOOk
Viteza 6
Mesaje: 518
Membru din: Lun Ian 09, 2012 10:12 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: BRG si Union Jack

Mesaj de SpOOk »

Si si? Cum e, ca ma intereseaza si pe mine subiectul
EX MINI Cooper S R53 - 2004
Actual Mazda 3 Skyactive X 2.0 NA | Husqvarna Svartpilen
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: BRG si Union Jack

Mesaj de adrian »

SpOOk scrie:Si si? Cum e, ca ma intereseaza si pe mine subiectul
Deocamdata se simte o imbunatatire clara, dar nu am facut podeaua din lipsa de timp, maine urmeaza sa fac lucrarea.Am constatat doar ca acum se simte clar ca zgomotul care deranjeaza, mai vine doar din partea din fata a pedalierului, deci sper sa rezolv ceva dupa ce termin podeaua.
Asa arata usa si copota motor, la portbagaj nu e mare lucru de vazut pentru ca este loc pentru putina folie.iar in podeaua porbagajului practic nu merita pentru ca nu este loc decat pentru o bucata foarte mica de folie.Oricum am s-o fac si pe asta la urma, e treaba de 5 minute.
front door.jpg
engine hood.jpg
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Luce
Viteza 6
Mesaje: 934
Membru din: Lun Ian 31, 2011 12:42 am
Localitate: Bucuresti

Re: BRG si Union Jack

Mesaj de Luce »

Foarte fain Adrian! Abia astept sa ascult la MMD! :D

Luce
Scrie răspuns