e46 330i black/black

Scrie răspuns
Avatar utilizator
io's
Veteran
Mesaje: 1661
Membru din: Mie Feb 10, 2010 5:22 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

e46 330i black/black

Mesaj de io's »

dupa ce razvan333 a spart gheata am decis si eu sa-mi prezint masina ( a mea, MINI cica e al sotiei :mrgreen: )


330i/manual fabricatie 2002 , dotari modeste cum ar fi: kit interior M, perdeluta electrica, piele (scaune normale), cotiera, trimuri gri-titan, geamuri electrice (fata-spate) , CD professional, klima, oglinzi incalzite (electrice sunt dintotdeauna la BMW ) , interior COMPLET negru (cica destul de rar la BMW), suspensie sport oe de care sunt ft multumit
poate imi mai aduc aminte pe parcurs si de altele...

in prezent masina are ~74oookm , o am din iulie 2007 cand avea ~43ooo km (verificati pana la 35ooo la AB). in afara de consumabile nu am avut probleme majore, am schimbat dicurile frana fata (+ placute), bucsele de bascula si ambreiajul (am optat pt sachs performance).

din punct de vedere optic nu am adus modificari , in afara ornamentelor de la faruri (care mie personal imi plac) si a jantelor ACS type III 17" (vreau sa o pastrez cat mai clean, sa fie un lup in haine de oaie cum mi-au spus mai multi prieteni :P ) cu anvelope bridgestone potenza re050 225/45 fata si 245/40 spate. nu am vrut jante cu diametru mai mare din diferite motive : 1: nu am vrut sa am discutii pe strada cu domnii politisti pt ca aceste masuri sunt trecute in actele masinii (am talon model vechi); 2: nu am vrut sa stric performantele masinii :mrgreen: (stiu, o sa spuneti ca sunt nebun si ca daca optam pt jante 18" nu sunt diferente- eu zic ca sunt, mici dar sunt); 3: costul jantelor si al anvelopelor 18" sunt mai mari si prefer sa pun o anvelopa premium noua decat una sh.
pt roti de iarna am optat la jante oe din otel 17" (nu intra diamentru mai mic) cu anvelope dunlop wintersport 3M 205/50 de care sunt ft ft multumit :D

si dupa 3 ani + de cand am (conduc) aceasta masina am sentimentul ca am cumparat-o zilele trecute, inca imi apare pe figura zambetul acela de copil satisfacut de jucariile pe care le are, zambetul acela pana la urechi :lol: (noroc ca am ceva urechi ca altfel aveam zambetul in jurul capului) ..cateodata imi caut drum sau poate aleg drumul mai lung pt a merge cat mai mult cu ea. din mai de cand am (avem :mrgreen: ) si MINI-ul nu prea am mai mers cu ea prin oras, in schimb am facut aproape toate drumurile din afara orasului.

consumul se situeaza cam asa:
in oras calculat la pompa cel mai putin am scos 15,3 insa nu am menajat-o, parca sa zic ca in zilele de Paste si Craciun sa ia mai putin dar nu am calculat, doar asa "la ochi" pot spune asta, media se situeaza undeva la 16-16,5 si repet, masina nu e menajata la consumul asta. calculat cel mai mult mi-a luat ~18 in conditii de trafic extrem sau iarna cand se circula ft ft greu;
afara masina mi-a consumat intre 7,8 mers ft frumos, aproape regulamentar (in afara depasirii vitezei admise legal cu 20-30km/h :mrgreen: ) si ~13 cand am scos media de viteza 175 km/h pe autostrada pe distanta de ~160km. anul trecut am facut ~5000 km prin europa si am avut consum mediu 9,9l/100km si destul de rar am respectat viteza legala pe autostrazi (mergeam constant 140-160).
per total sunt ft multumit de tot ceea ce-mi ofera aceasta masina si am de gand sa o mai tin o perioada, nu stiu inca cat dar minim 2 ani.

acum incerc sa pun si cateva poze ;)




Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine






astept comentariile voastre :mrgreen:
"PUTEREA BATE CUPLU PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"


ACS C30 - gone
D22
for sale https://www.olx.ro/oferta/nissan-np300- ... cbr5b.html
Chevy Colorado V6 LT
Imagine
Avatar utilizator
Vali Iovi-Stere
Site Admin
Mesaje: 6383
Membru din: Dum Oct 19, 2008 11:47 pm
Localitate: Bucuresti-Mangalia
Contact:

Re: e46 330i black/black

Mesaj de Vali Iovi-Stere »

Imi place ce vad in poze. :D
Imagine
Avatar utilizator
ToyCooper82
Moderator
Mesaje: 1741
Membru din: Mar Dec 15, 2009 4:34 pm
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: e46 330i black/black

Mesaj de ToyCooper82 »

40LRJ e acealsi cu 71EEA?! ma gandesc ca da!
MINI Cooper R50,
S exterior
Avatar utilizator
dogarel
Viteza 6
Mesaje: 994
Membru din: Joi Ian 28, 2010 9:37 am
Localitate: Constanta
Contact:

Re: e46 330i black/black

Mesaj de dogarel »

Frumoasa uzina!!!
Mini Rover MPI 1997
El Perro Loco http://dogarel.blogspot.com/
Avatar utilizator
io's
Veteran
Mesaje: 1661
Membru din: Mie Feb 10, 2010 5:22 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: e46 330i black/black

Mesaj de io's »

ToyCooper82 scrie:40LRJ e acealsi cu 71EEA?! ma gandesc ca da!
40LRJ erau numerele fostului propietar
bmw-ul are EAA si MINI are AAE :lol:
"PUTEREA BATE CUPLU PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"


ACS C30 - gone
D22
for sale https://www.olx.ro/oferta/nissan-np300- ... cbr5b.html
Chevy Colorado V6 LT
Imagine
Avatar utilizator
mmneg
Viteza 4
Mesaje: 384
Membru din: Mie Sep 09, 2009 6:49 am

Re: e46 330i black/black

Mesaj de mmneg »

vad ca se poarta black/black ;) ACS-ul de pe motor nu il prezinti?
'02 Cooper - for fun BACK TO US :D , replaced by '07 320d touring - for Sasha :D
Avatar utilizator
Sharpe
Veteran
Mesaje: 2177
Membru din: Sâm Iul 11, 2009 10:17 am
Localitate: Bucuresti

Re: e46 330i black/black

Mesaj de Sharpe »

Plin de bani!!!!! :lol: :lol: :lol:
.......ghost...
Avatar utilizator
io's
Veteran
Mesaje: 1661
Membru din: Mie Feb 10, 2010 5:22 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: e46 330i black/black

Mesaj de io's »

mmneg scrie:vad ca se poarta black/black ;) ACS-ul de pe motor nu il prezinti?
:mrgreen:
am sa-l prezint, stai linistit :P

tu nu prezinti "negresa"? nu-mi pot imagina cum ii sta cu rotile alea mari :?
"PUTEREA BATE CUPLU PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"


ACS C30 - gone
D22
for sale https://www.olx.ro/oferta/nissan-np300- ... cbr5b.html
Chevy Colorado V6 LT
Imagine
Avatar utilizator
khuti
Veteran
Mesaje: 1249
Membru din: Sâm Mar 13, 2010 10:50 am
Localitate: Constanta

Re: e46 330i black/black

Mesaj de khuti »

Imi place povestioara de inceput :)
Open your mind ! ;)
Avatar utilizator
razvan333
Veteran
Mesaje: 1837
Membru din: Dum Sep 19, 2010 9:05 am
Localitate: Bucuresti

Re: e46 330i black/black

Mesaj de razvan333 »

Frumos rau agregatul si are un motor pe masura :D , plus ca am mai vazut ceva interesant: Remus, Schnitzer :P , chiar azi discutam cu Sharpe si spuneam ca si eu am oscilat intre BMW si Audi, dar nu ma impac cu tractiunea pe spate.
O folie discreta nu crezi ca merge?
2002 MINI COOPER British Racing Green SOLD
Scrie răspuns