AUDI A6 ex A4 - Big brother

Scrie răspuns
Warnerbub
Membru nou
Mesaje: 6
Membru din: Vin Dec 21, 2018 9:12 pm
Localitate: Panama
Contact:

AUDI A6 ex A4 Big brother

Mesaj de Warnerbub »

Salutare tuturor. Nu de mult am aflat de acest forum si ieri am decis sa-mi fac si eu cont si sa-mi prezint coapta. E vorba de un audi coupe quattro deodata cu mine din 87. Am cumparato de vreo 2 ani din Bucuresti intr-o stare jalnica. De atunci am inceput sa strang piese pt ea si anul asta sper sa ma pot bucura un pic de ea. Pt inceput am schimbat bucsele din punte cu unele din aluminiu, am schimbat franele cu unele in 2 pistonase de pe s2, discuri zimmermann perforate si ventilate de 280, fuzete de b4, amortizoare bilstein pe fata si ceva koni modificate pe spate, arcuri sport. Am cumparat un garrett gt30, wastegate, injectoare siemens deka de 630 la 3 bari de la un tip din cj ce le-a avut pe un ursulet portocaliu sper sa fie ok. Am renuntat la K-jetronic si am optat pt un standalone vems luat de la hexer de cateva luni pe care inca nu l-am montat de asta imi e cam groaza. Avand in vedere ca e prima mea masina is deschis la sugestii si reclamatii.
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: AUDI A6 ex A4 - Big brother

Mesaj de adrian »

Ai cumva si un MINI????? :lol: :mrgreen: :mrgreen:
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Scrie răspuns