My Mini days-2012

Scrie răspuns
Avatar utilizator
me-and-my-mini-me
Viteza 2
Mesaje: 154
Membru din: Sâm Iul 10, 2010 4:40 pm
Localitate: bucuresti

Re: My Mini days-2012

Mesaj de me-and-my-mini-me »

done :)
cristi o'RAL scrie:ia lista cu copy paste si baga numele :P
Imagine
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: My Mini days-2012

Mesaj de cristi o'RAL »

va fi, dar cand vom avea toate datele sigure legate de data si cazare (inteleg ca data e stabilita... ramane cazarea)
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: My Mini days-2012

Mesaj de adrian »

cristi o'RAL scrie:va fi, dar cand vom avea toate datele sigure legate de data si cazare (inteleg ca data e stabilita... ramane cazarea)
O.K., ca sa dam drumul si la cazare ar trebui sa incercam sa finalizam lista.Nu s-o inchidem , in nici un caz , dar avand in vedere ca posibilitatile de cazare nu sunt chiar cele mai fericite-ma refer la nr. de camere max. intr-un hotel-propun sa nominalizam cat mai rapid hotelul.Deja cred ca sunt necesare pana acum minim 21 camere.Dupa mine ar ramane in vizor Hotel NT Ranca-34 camere si Hotel Onix cu 42 camere.
Din pacate impresiile de pe net nu sunt prea grozave, dar si acolo scrie cine vrea si cine nu vrea, toata lumea isi da pe net cu parerea .
Un sfat de la cineva din zona ar fi cel mai bun.Era un user care avea cunostinte in zona,ar trebui sa ne ajute.De Mures este prea departe, dar s-ar putea sa dau o fuga saptamana viitoare in zona, si daca ma duc am sa discut si cu cei de la hotelurile respective sau orice alta propunere aveti in materie de cazare,numai sa spuneti-vezi asta sau asta.Nu stiu daca s-a deschis drumul dinspre Sebes spre Ranca, am sa ma interesez.
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
oreste
Viteza 2
Mesaje: 189
Membru din: Lun Mar 12, 2012 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: My Mini days-2012

Mesaj de oreste »

salutare, eu sunt din targu jiu, as putea sa fac rost de ceva contacte, dar depinde ce conditii se doresc.
Sa fie cazare cu masa inclusa, doar mic dejun, cu loc de gratar, sa fie doar comunitatea MINI in hotel sa nu depinda de cei din jur?
Trebuie sa va hotarati ca nu sunt foarte multe locatii cu peste 40 de locuri de cazare.
Oreste
If it works don't fix it
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: My Mini days-2012

Mesaj de adrian »

oreste scrie:salutare, eu sunt din targu jiu, as putea sa fac rost de ceva contacte, dar depinde ce conditii se doresc.
Sa fie cazare cu masa inclusa, doar mic dejun, cu loc de gratar, sa fie doar comunitatea MINI in hotel sa nu depinda de cei din jur?
Trebuie sa va hotarati ca nu sunt foarte multe locatii cu peste 40 de locuri de cazare.
Daca poti da o tura pana acolo,vezi hotelurile , fa cateva poze,vezi cum miroase la bucatarie si in restaurant-obligatoriu-,daca are terasa,parcarile sa fie O.K.,daca vrei priveste si de un gratar-asta este obligatoriu doar la Logan Club-,vezi daca poti o poza doua cu lista de bucate si drink-uri, intra in toaleta restaurantului sa vedem de cate muste este, o musca, doua muste sau poti sa adormi in ea, ideal sa fim toti intr-o locatie,probabil doar mic dejun, restul a la carte,vezi si preturile live nu alea de pe site, daca are clienti acum inseamna ca nu e de lepadat.
Try and report.
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: My Mini days-2012

Mesaj de cristi o'RAL »

- ne trebuie parcare obligatoriu, cat mai mare si de preferat langa hotel, ca si anul trecut, sa putem vedea masinile si sa ne facem poze, pana la urma ele sunt vedetele
- cazare decenta (curata)
- restaurant sau sala de petreceri incapatoare
- gratarul nu e deloc important, nu cred ca mergem sa stam sa ne facem de mancare, ideal ar fi sa mearga bucataria macar pana la 12 noaptea
- grupuri sanitare si bai curate in camere, asa cum zicea si adrian.

@adrian: din cate stiu drumul se deschide in iulie, din cauza asta am ales perioada respectiva, sa ne putem intoarce prin sebes - sibiu - transfagarasan.
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
oreste
Viteza 2
Mesaje: 189
Membru din: Lun Mar 12, 2012 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: My Mini days-2012

Mesaj de oreste »

Sunt din targu jiu, dar lucrez in Bucuresti o sa ma duc in weekend acasa si o sa fac o tura pana la Ranca.
O sa fac ceva poze, Hotel Onix e printre cele mai ok.
Oreste
If it works don't fix it
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: My Mini days-2012

Mesaj de cristi o'RAL »

si fetele din craiova pot face o plimbare de recunoastere, ca tot sunt aproape
(e ca si cum facem evenimentul la ele acasa) :P
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
opreacris
Membru nou
Mesaje: 16
Membru din: Vin Ian 06, 2012 3:29 pm

Re: My Mini days-2012

Mesaj de opreacris »

Eu la Onix am fost cazata acum cativa ani si a fost ok. Mancarea nu se compara cu cea de la Fantanita Haiducilor, dar e decenta. Nu-mi amintesc, totusi, sa aiba terasa si asta ar putea sa fie o problema. Cel mai devreme, as putea sa ajung la Ranca, peste doua saptamani, la serviciu lucrez de la 10 la 8 seara, iar weekendul viitor am ceva stabilit care ma tine blocata in Craiova. O sa sun niste prieteni care sunt saptamana asta in Ranca, sa ii rog sa ne spuna cum e pe acolo. Daca nu, ramane peste doua saptamani. Poate o iau si pe Meggy :)

V-am pupat.
Avatar utilizator
opreacris
Membru nou
Mesaje: 16
Membru din: Vin Ian 06, 2012 3:29 pm

Re: My Mini days-2012

Mesaj de opreacris »

boddo scrie:Am vorbit prin intermediul unui prieten cu proprietarul pensiunii Panoramic din Ranca .(http://www.panoramic-ranca.ro) si mi-a zis ca poate asigura cazare pentru 60 de persoane iar pentru un grup mai mare ne face si reducere. La cerere ne pune la dispozitie atat restaurantul cat si clubul. pensiunea se afla la 50 de metri de parcarea din ranca in care intra aprox 100 de masini.. Din cate stiu este privata dar pot vorbi sa vedem cum rezolvam si cu ea. Daca sunteti interesat pot cere mai multe detalii despre cazare la pensiunea respectiva..
Panoramicul este infiorator. Cel putin in sezon, cand ma duc de obicei la Ranca, este cel mai jegos loc si au o mancare execrabila. Am mancat o data acolo si mi-am blestemat zilele. Servire oribila, am asteptat doua ore, sala de mese care arata ca o cantina comunista si grupuri sanitare cu toalete mizere. Repet, poate era asa pentru ca ne aflam in varful sezonului si e pe partie. Eu nu as recomnda, totusi, Panaramic...
Scrie răspuns