My Mini days-2012

Scrie răspuns
Avatar utilizator
pheonix
Viteza 3
Mesaje: 241
Membru din: Dum Aug 09, 2009 6:53 pm
Localitate: Bucuresti, Craiova
Contact:

Re: My Mini days-2012

Mesaj de pheonix »

Grosos Antonio scrie:
jaman scrie:Mai, am trimis emailuri si se pare ca nici cei de la hotel nu sunt prea interesati :d
Inca nici un raspuns.
Asta inseamna ca nu vor sa faca nici un discount, trebuiie sa ne trimita o oferta de pret asa cum e si gata, eu nu cred ca in Full season cineva iti va oferi cina/mega reduceri. Asa ca trebuie sa mergem pe ce ni se ofera atata timp cat vrem neaparat middle of nowhere (macar locatie si data stim in aproape 4 luni)

Am sunat si eu la Onix, sa ii rog sa trimita oferta si zisera ca au trimis-o ieri. I-am zis ca noi nu am primit-o si sa o mai trimita azi inca o data :)
My MINIs : Miniutza, Charlie, Wally, Simon, Jonathan, David, Mathew & Bruno
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: My Mini days-2012

Mesaj de cristi o'RAL »

mie unul imi e suficienta si eden daca sunteti de acord sa ne mai cuplam in camere cate 4... deja am trecut prin prea multe in 2010-2011 ca sa mai fim rusinosi :lol:
pozele cred ca sunt vechi, intre timp e asfaltat DN67C care e prin fata pensiunii.
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
Grosos Antonio
Viteza 6
Mesaje: 515
Membru din: Vin Ian 22, 2010 2:40 am
Localitate: München - Germany

Re: My Mini days-2012

Mesaj de Grosos Antonio »

cristi o'RAL scrie:mie unul imi e suficienta si eden daca sunteti de acord sa ne mai cuplam in camere cate 4... deja am trecut prin prea multe in 2010-2011 ca sa mai fim rusinosi :lol:
pozele cred ca sunt vechi, intre timp e asfaltat DN67C care e prin fata pensiunii.
Eu sunt de acord cu Eden, mie imi place si arata destul de ok, mai putin partea cu lautarii , A NU SE ARUNCA CU BANI IN LAUTARI.

Cristi, eu pot dormi cu tine cu conditia sa dormi la picioare
MINI JCW Convertible - 2012 - SOLD
Range Rover Sport - 2012 - FOR SALE
Triumph Herald 13/60 Convertible 1969 - NEVER TO BE SOLD!
MINIish
Avatar utilizator
pheonix
Viteza 3
Mesaje: 241
Membru din: Dum Aug 09, 2009 6:53 pm
Localitate: Bucuresti, Craiova
Contact:

Re: My Mini days-2012

Mesaj de pheonix »

Am sunat la Eden pt ca uitasem sa intreb de parcare.

Zise ca incap cam 30 de masini, deci nu se compara cu parcarea de anul trecut, dar macar n-am sta pe drum.
Mai zise ca daca hotaram sa mergem acolo, vrea un avans de 50% ca au mai tzapit-o altii. Ne da factura tot, dar fara avans nu se poate.

A ramas ca ne hotaram pana la sfarsitul saptamanii si-i dam un raspuns.
My MINIs : Miniutza, Charlie, Wally, Simon, Jonathan, David, Mathew & Bruno
oreste
Viteza 2
Mesaje: 189
Membru din: Lun Mar 12, 2012 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: My Mini days-2012

Mesaj de oreste »

Nu cred k e cazul sa se astepte acceptul tuturor participantilor pentru ca sigur nu se va mai organiza nimic, problema e cu avansul, cred k 50 % e cam mult pentru avans, in cat timp vor depune toti participantii banii intr-un cont sa mearga cineva sa plateasca? Poate un 10 % e onorabil, ii poate plati cineva si cand are loc intalnirea ii recupereaza. Eu zic sa asteptam raspunsul concret de la ONIX, dupa care luam o decizie.
Oreste
If it works don't fix it
Avatar utilizator
boddo
Viteza 6
Mesaje: 522
Membru din: Mar Sep 21, 2010 1:37 pm
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: My Mini days-2012

Mesaj de boddo »

Pe mine nu ma deranjeaza nici daca ne combinam la 3-4 pensiuni.. atata timp cat una dintre ele are un restaurant in care sa ne strangem toti... Eu zic sa nu mai asteptam foarte mult dupa reduceri de grup pentru ca riscam sa nu ne incadram in timp.. Preturi foarte mari nu sunt in Ranca acum pe perioada verii.
Legat de avans.. ma gandesc ca in maxim 2-3 zile de la alegerea locului poate fiecare sa trimita banii la cine se ofera sa ii stranga.
Eenie, MINI , miney , mo lover
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: My Mini days-2012

Mesaj de cristi o'RAL »

ideal e sa stam in acelasi loc, pentru ca altfel se fac bisericute pe la fiecare pensiune cu diverse jocuri si nu ne mai vedem. unii vor spune pe mine m-ai cazat nu stiu unde mai scump sau in conditii mai proaste... etc. plus ca e foarte greu sa gasesti 2-3-4 pensiuni grupate in acelasi loc.

avansul de 50% nu e mare daca stiti 100% ca veniti (asta e si o garantie pentru organizatori ca nu ii lasati balta si au rezervat degeaba o pensiune intreaga).
pe de alta parte, daca cineva chiar nu mai poate veni, cu siguranta se recupereaza banii (s-au recuperat si anul trecut, pentru ca 2-3-4 locuri neocupate nu sunt un capat de tara pentru pensiune in momentul in care ai inchiriat toata vila pentru 2 nopti + consumatie ... etc etc => aspectul asta oricum trebuie stabilit de la inceput cu pensiunea de catre cel care strange banii si plateste avansul).

daca stabilim pana la sfarsitul saptamanii cazarea si numarul de persoane pot deschide si lista pentru tricouri (saptamana viitoare).

antonica, singura varianta in care putem dormi in aceeasi camera este ca tu chiar sa ai curajul sa adormi.
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: My Mini days-2012

Mesaj de adrian »

Am sunat si eu la Onix, sa ii rog sa trimita oferta si zisera ca au trimis-o ieri. I-am zis ca noi nu am primit-o si sa o mai trimita azi inca o data :)[/quote]

Avem raspuns de la Onix???-Deja cred ca timpul ne preseaza putin.
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: My Mini days-2012

Mesaj de adrian »

Cred ca putem uita de Eden-este numai parerea mea-dar am citit impresiile si m-am cutremurat,una din ele este perfecta pentru scenariul unui thriller.
http://amfostacolo.ro/romania-pareri,15 ... _21671.htm
http://amfostacolo.ro/romania-pareri,15 ... _26588.htm
http://amfostacolo.ro/romania-pareri,15 ... _25461.htm
Legat de parcare-parcare mica (doar 10 masini) pentru spatiile de cazare;-text scos din una din impresii-deci in nici un caz 30 de masini.
Concluzie-camere sub orice critica-restaurant tip cantina(friptura servita avea amprenta dentara a celui care o comandase cu o zi mai devreme si nu a putut sa o manance, asta chiar e tare de tot) unde patroana este si bucatar si chelner,receptionera,-parcare mica-esti tratat ca unul care cere serviciu pe timp de criza.
Mi se pare o locatie perfecta in schimb pentru turistii amatori de scenarii horror.
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Avatar utilizator
boddo
Viteza 6
Mesaje: 522
Membru din: Mar Sep 21, 2010 1:37 pm
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: My Mini days-2012

Mesaj de boddo »

:)) cei din primul link s-au dus la Panoramic si a fost mai bine ca la Eden :))
Eenie, MINI , miney , mo lover
Scrie răspuns