Sfat sistem audio MINI

Avatar utilizator
Balazs
Viteza 1
Mesaje: 72
Membru din: Dum Feb 22, 2015 4:14 pm
Localitate: Baia Mare

Re: Sfat sistem audio MINI

Mesaj de Balazs »

Nu este necesar amplif. Trebuie sa fi atent ca impedanta difuzoarelor sa fie mai mare sau egala cu cea a cd playerului.
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: Sfat sistem audio MINI

Mesaj de adrian »

Asculta ce-ti spune colegul Balazs,daca vezi ce sistem audio are pe R53,ai sa admiri profesionalul in adevaratul sens.
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Avatar utilizator
Danyutz
Viteza 4
Mesaje: 325
Membru din: Vin Feb 03, 2017 11:39 am
Localitate: Sibiu

Re: Sfat sistem audio MINI

Mesaj de Danyutz »

Redeschid topicul ãsta, vreau un upgrade la sistemul audio, conditia e sa-mi pastrez unitatea originala. Din pacate forumul mini2.com nu mai functioneaza, dar am vazut in alta parte o instalare interesanta, cu podea falsa pentru portbagaj, subwoofer slim si statie, sunt niste baieti din State care vand pe undeva pe la $1000.
Imagine
Avatar utilizator
MiniRC31
Viteza 6
Mesaje: 811
Membru din: Lun Iul 04, 2016 11:27 pm

Re: Sfat sistem audio MINI

Mesaj de MiniRC31 »

Danyutz scrie:Redeschid topicul ãsta, vreau un upgrade la sistemul audio, conditia e sa-mi pastrez unitatea originala. Din pacate forumul mini2.com nu mai functioneaza, dar am vazut in alta parte o instalare interesanta, cu podea falsa pentru portbagaj, subwoofer slim si statie, sunt niste baieti din State care vand pe undeva pe la $1000.

eu zic ca functioneaza.... :lol: :lol: :lol: :lol: forumul desigur :P

nu stiu cum unii au timp sa asculte muzica in masina asta ca eu primul lucru ce il fac inainte de a pleca de pe loc este sa inchid radioul :lol: :lol: :lol: :lol:

in fine sa ne intoarcem la topic: eu sincer nu as schimba "linia audio" decat cu Harman Kardon
Fişiere ataşate
bubu.png
Drive safe and keep the wheels down
Avatar utilizator
Danyutz
Viteza 4
Mesaje: 325
Membru din: Vin Feb 03, 2017 11:39 am
Localitate: Sibiu

Re: Sfat sistem audio MINI

Mesaj de Danyutz »

Am tot citit despre HK, mi se pare interesanta si realizabila ideea, dar cred ca e destul de greu sa aduni piesele necesare.

Acum vad ca functioneaza forumul.
Imagine
Scrie răspuns