Chat

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Stef_CT
Viteza 6
Mesaje: 917
Membru din: Vin Oct 30, 2009 11:45 pm
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Chat

Mesaj de Stef_CT »

La multi ani...Mok superba poza
CT-24-MYN
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Chat

Mesaj de cristi o'RAL »

mok scrie:
cristi o'RAL scrie: (la naiba am vandut lancia!)
ti-a ramas casca :)
:lol: casca nici nu aveam, erau scumpe alea omologate si imprumutam de la prieteni :P
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
razvan333
Veteran
Mesaje: 1837
Membru din: Dum Sep 19, 2010 9:05 am
Localitate: Bucuresti

Re: Chat

Mesaj de razvan333 »

cristi o'RAL scrie:pentru cei care nu s-au trezit inca din betiile de craciun si revelion, dupa cum se anuntase, MINI a luat startul in dakar

deocamdata e pe locul 8 :D
Deocamdata nu mai e pe locul 8, au cazut pe 10 :( .
Asa cum spuneam, pilotul asta Chicherit e cam prost de da in gropi, chiar la propriu, a reusit sa pice cu masina intr-o groapa :oops: .De unde naiba l-au scos pe asta, mai bine il luau pe Ken Block, macar pentru spectacol :mrgreen: .Pentru debutul in Dakar ar fi trebuit totusi un nume cu rezonanta, care sa nu faca marca de ras si sa marcheze macar la capitolul spectacol, daca la partea tehnica mai sunt de facut imbunatatiri.
Bine totusi ca la BMW il au pe Peterhansel, care se tine bine dupa Sainz :P .
2002 MINI COOPER British Racing Green SOLD
Avatar utilizator
Vali Iovi-Stere
Site Admin
Mesaje: 6384
Membru din: Dum Oct 19, 2008 11:47 pm
Localitate: Bucuresti-Mangalia
Contact:

Re: Chat

Mesaj de Vali Iovi-Stere »

:mrgreen:
Imagine
Avatar utilizator
razvan333
Veteran
Mesaje: 1837
Membru din: Dum Sep 19, 2010 9:05 am
Localitate: Bucuresti

Re: Chat

Mesaj de razvan333 »

speachless :P , ce e acolo nu are nici o legatura cu rallyurile de azi, acolo era pilotaj pur.
Sustin ceea ce am zis, as fi preferat sa-l vad pe Ken Block la volanul MINI-ului decat pe papitoiu de Chicherit :mrgreen:
2002 MINI COOPER British Racing Green SOLD
Avatar utilizator
Vali Iovi-Stere
Site Admin
Mesaje: 6384
Membru din: Dum Oct 19, 2008 11:47 pm
Localitate: Bucuresti-Mangalia
Contact:

Re: Chat

Mesaj de Vali Iovi-Stere »

Exact. :D
Imagine
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Chat

Mesaj de cristi o'RAL »

ken block n-are nici o treaba cu raliurile bazate pe navigatie... el stie doar raliuri dupa dictare, nici macar nu avea unde sa faca spectacol (intre trei dune si 2 gropi?!)
normal ca mi-ar fi placut sa fie unul mai cunoscut, dar pana si asta are destula experienta in dakar (daca va uitati pe profilul lui vedeti ca a mai mers de cateva ori, pe langa alte marci, si pe bmw, probabil de aia a ajuns pe MINI)
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
Vali Iovi-Stere
Site Admin
Mesaje: 6384
Membru din: Dum Oct 19, 2008 11:47 pm
Localitate: Bucuresti-Mangalia
Contact:

Re: Chat

Mesaj de Vali Iovi-Stere »

Cei de la MINI au anuntat oficial ca pilotul spaniol Daniel “Dani” Sordo se va alatura echipei MINI WRC pentru a concura in campionatul FIA World Rally Championship 2011. Alaturi de Kris Meeke (Marea Britanie), el va marca reintoarcerea MINI in campionatul de raliuri, in acest sezon, pe noul MINI Countryman WRC.
“Reintoarcerea MINI in WRC a fost inconjurata de mult entuziasm, asa ca pentru mine este o oportunitate fantastica sa fac parte din aceasta noua echipa”, a declarat pilotul in varsta de 27 ani. “Sunt convins ca MINI va avea un viitor stralucit in acest sport. Abia astept sa lucrez cu Kris Meeke, noi deja realizand cu succes un test in Sardinia impreuna, in noiembrie anul trecut. ”
Dr Wolfgang Armbrecht, Senior VP al MINI, a declarat: “Atat Dani cat si Kris se potrivesc cu marca MINI, si pot contribui in cadrul programului MINI WRC nu doar cu experienta si viteza, cat si cu ‘chimia’ necesara pentru a construi echipa.”
Dani Sordo este un concurent WRC experimentat si de succes, si a participat in campionat din 2003, concurand timp de mai multe sezoane in aceeasi echipa cu Sébastien Loeb. El este fost campion la Junior World Rally, si pana astazi a reusit performanta de a termina de 29 pe podium si de a castiga 102 etape, in campionatul WRC.

http://www.bmwblog.ro/2011/01/06/dani-s ... -mini-wrc/
Imagine
Avatar utilizator
razvan333
Veteran
Mesaje: 1837
Membru din: Dum Sep 19, 2010 9:05 am
Localitate: Bucuresti

Re: Chat

Mesaj de razvan333 »

Pai Chicherit ala nu a dat in gropi?s-a facut de... .Intr-adevar, Ken Block stie spectacol si nu putem compara WRC cu Dakar(alte masini, alt stil de pilotaj, navigatie, etc.) nu stiu daca in Dakar putea face ceva, dar eu zic ca dadea altfel la imagine, ca doar nu se putea pune problema zic eu, ca MINI sa castige Dakar-ul.Dar inca nu s-a terminat asa ca poate mai drege busuiocul la final :P .
Cat despre Dani Sordo, mai venim de acasa :P , asta este pilot pe bune si astept cu interes debutul sau in WRC pe MINI.
2002 MINI COOPER British Racing Green SOLD
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Chat

Mesaj de cristi o'RAL »

normal, sa fim seriosi, e clar ca n-are cum sa castige cu o masina dezvoltata anul asta si cu pilotul ala... dar poate vine macar dupa marcile de top din dakar :D
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Scrie răspuns