In cautare de MINI...!!!!

Scrie răspuns
Avatar utilizator
mmneg
Viteza 4
Mesaje: 384
Membru din: Mie Sep 09, 2009 6:49 am

Re: In cautare de MINI...!!!!

Mesaj de mmneg »

revin cu pareri despre S-ul gri cu B 39 EMR dupa o scurta vizionare:

-geam dreapta blocat
-mecanism scaun dreapta defect
-opritoare defecte la ambele usi (cele care fac usa sa se deschida in trepte), usile se deschid complet fara nici un fel de rezistenta
-semnalul din bara fata, de pe stanga, este prins total aiurea, improvizat.

-masina nu are itp valabil

-vanzatorul nu este si proprietar.

-optic masina este destul ingrijita

in concluzie: per ansamblu masina nu este atat de ingrijita pe cat se vehiculeaza pe aici.

sunt chestii care nu costa o avere ca sa fie reparate dar totusi proprietarul nu a facut acest lucru ceea ce ma face sa ma gandesc ca si alte lucruri mai importante au fost trecute cu vederea.

este clar ca cel care o vinde nu a avut niciodata intentia de a o tine ci urmareste doar profitul fara nici o investitie. nici macar itp!!!.


personal am renuntat la ideea de schimburi sau achizitii de cooper S. al meu este in stare perfecta pe langa ce se gaseste pe piata.
'02 Cooper - for fun BACK TO US :D , replaced by '07 320d touring - for Sasha :D
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: In cautare de MINI...!!!!

Mesaj de cristi o'RAL »

cam la concluzia asta am ajuns si eu
n-are rost sa vand o masina in stare foarte buna la bani putini ca asa merge piata
si oricum nu mai gasesc S velvet red :D
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
vladm86
Viteza 4
Mesaje: 324
Membru din: Lun Mai 10, 2010 11:31 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: In cautare de MINI...!!!!

Mesaj de vladm86 »

STIE CINEVA ceva date despre mini-ul negru cooper b-991-rio?!
Doar cu noi ai siguranta achizitiei unui produs original de cea mai buna calitate!
www.telefoane-noi.com
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: In cautare de MINI...!!!!

Mesaj de cristi o'RAL »

da, sta parcat mai toata ziua prin zona ferdinand - mihai bravu (liceul iulia hasdeu, colt cu matasari)
daca esti atent pe matasari in spate la protv ne vezi si pe noi :P
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
vladm86
Viteza 4
Mesaje: 324
Membru din: Lun Mai 10, 2010 11:31 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: In cautare de MINI...!!!!

Mesaj de vladm86 »

e un pusti! cred ca acolo e la liceu!
Doar cu noi ai siguranta achizitiei unui produs original de cea mai buna calitate!
www.telefoane-noi.com
Avatar utilizator
alinabiancapop
Moderator
Mesaje: 1925
Membru din: Lun Oct 26, 2009 12:12 pm
Localitate: Cluj Napoca

Re: In cautare de MINI...!!!!

Mesaj de alinabiancapop »

atentie mare la masinile cu acte de Spania si Italia!!!! sunt foarte multe ori furate ori cu leasing-uri neterminate dar inscrise in tara .

chiar azi am verificat la BMW pt cineva un Cooper inmatriculat in iulie in Bacau, an 2007 (dupa anunt, 10.2006 pe acte) care nu are NICI UN ISTORIC dupa VIN :!: :!: :!: = a fost luata de noua, leasig-ul neplatit si eventual servisarea dc i-a facut ceva ....a facut-o in alta parte. masina asta o gasiti si pe autovit la 54.000 km parca si 10000 si ceva de euro.....pe care o lasa la 9300.

deci ATENTIE MARE!!!!!
Dare to be different!
ex MINI Cooper S R56
now MINI Rover ....S again
Lost
Membru nou
Mesaje: 22
Membru din: Lun Noi 08, 2010 3:09 pm
Localitate: Timisoara

Re: In cautare de MINI...!!!!

Mesaj de Lost »

Sunt noua pe aici si sincer nu stiu unde sa postez asta, daca nu e ok aici ma corectati voi :)
De vreo 2 zile ma bate gandul serios la un mini S, si azi toata ziua am stat pe forum si am studiat "piata".
E greu totusi sa treci de la o masina cum e e60ul- la mini.. In ideea ca nu prea sunt termeni de comparatie, 2 categ.diferite.
Ceva sfaturi, pareri? E greu sa zic pe forum mini sa fiti obiectivi, dar incerc totusi :roll: De luat in considerare ar fi faptul ca daca as alege in final mini masina clar nu ar ramane stock, as lua o in primul rand pt performante, motiv pt care prima modificare ar veni din soft.
Am cautat si mai ieftine, mai scumpe, m am uitat pe mobile si dupa JCW dar din pacate mi se par putin prea piperate, si la banii care ii cer nu am gasit niciuna completa ca sa zic asa.
In cazul in care ar fi cineva interesat de un schimb, daca masina chiar este ce trebuie as merge si pana la schimb pe schimb(13500). Eu oricum vreau sa mi dau masina, deci as cauta si la cash o oferta buna de mini, nu doar schimburi :)
Dar teoretic, pana la proba contrarie, as fi in topic, in cautare de mini, nu? :D
Whoever said "let the best man win", forgot to ask the girls to play. Game on.
Avatar utilizator
khuti
Veteran
Mesaje: 1249
Membru din: Sâm Mar 13, 2010 10:50 am
Localitate: Constanta

Re: In cautare de MINI...!!!!

Mesaj de khuti »

Vezi ca si pe forum e un JCW de vanzare , de fapt 2 ;)
Open your mind ! ;)
Lost
Membru nou
Mesaje: 22
Membru din: Lun Noi 08, 2010 3:09 pm
Localitate: Timisoara

Re: In cautare de MINI...!!!!

Mesaj de Lost »

Da, am vazut, unul la 29k :shock: Deci 2xbuget. Iar celalalt.. Sa zicem doar ca as schimba prea multe la el, pt gustul meu. ;)
Whoever said "let the best man win", forgot to ask the girls to play. Game on.
Avatar utilizator
Vali Iovi-Stere
Site Admin
Mesaje: 6384
Membru din: Dum Oct 19, 2008 11:47 pm
Localitate: Bucuresti-Mangalia
Contact:

Re: In cautare de MINI...!!!!

Mesaj de Vali Iovi-Stere »

R53 sau R56?
Imagine
Scrie răspuns