Nou proprietar de Mini...cu multe probleme

Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: Nou proprietar de Mini...cu multe probleme

Mesaj de adrian »

Limbajul civilizat, respectul fata de membrii, sunt tipice pentru acest forum , care spre deosebire de alte forumuri are ca membri oameni de calitate, care din fericire au si glanda unorului.Este ca o lege nescrisa.Respectul fata de parerile altora este o dovada de civilizatie.Iritarea si agresivitatea atunci cand vezi ca exista persoane mai informate , este o atitudine gresita. Desigur , mai sunt sanse de indreptare, dar trebuie sa vrei.Uneori insa exista si oameni incurabili. Bine ca nu sunt contagiosi.Am citit ca pierderea unei jucarii in copilarie marcheaza pe viata unii oameni.
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Avatar utilizator
dedant68
Viteza 6
Mesaje: 643
Membru din: Mar Noi 28, 2017 8:09 pm
Localitate: Craiova, Voinesti(DB), Targoviste, Plymouth(United Kingdom)
Contact:

Re: Nou proprietar de Mini...cu multe probleme

Mesaj de dedant68 »

Se pare ca te-am 'gadilat' prea mult domnule Adrian, nu te-am atins niciodata cu cuvinte dure, cu toate ca dumneavoastra ati aplicat aceasta varianta dupa primele mele postari(sa va aduc aminte :!: ), dar se pare ca pozitia de persoana "alfa" de pe forum va tranziteaza memoria in fiecare zi :?: Va autonumiti "persoana informata", dar in raport cu cine?
Nu as vrea sa va aduc aminte gafele de natura tehnica(trec cu vederea greselile repetate de "torsionare" a limbii romane, exprimare si gramatica) mai ales specifice domeniul electric/electronic postate de persoana dumneavoastra( ex: confuzia intre circuitul serie si paralel este monumentala :!: ). Nu am incercat sa va atentionez subtil ca aveti o atitudine jignitoare la adresa mea, stiu sa fac diferenta intre o gluma si o "altfel de gluma" :!:. Am crezut ca intr-un final intelegeti scopul democratic si informativ al unui forum si nu-l confundati cu "facebook" si stiti sa participati deschis la un schimb de opinii, dar nu ati dovedit :!: In schimb, dumneavoastra continuati...da inteleg nu se mai poate; a fost un sistem care a produs multe...
Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
MiniRC31
Viteza 6
Mesaje: 811
Membru din: Lun Iul 04, 2016 11:27 pm

Re: Nou proprietar de Mini...cu multe probleme

Mesaj de MiniRC31 »

dedant68 scrie:Se pare ca te-am 'gadilat' prea mult domnule Adrian, nu te-am atins niciodata cu cuvinte dure, cu toate ca dumneavoastra ati aplicat aceasta varianta dupa primele mele postari(sa va aduc aminte :!: ), dar se pare ca pozitia de persoana "alfa" de pe forum va tranziteaza memoria in fiecare zi :?: Va autonumiti "persoana informata", dar in raport cu cine?
Nu as vrea sa va aduc aminte gafele de natura tehnica(trec cu vederea greselile repetate de "torsionare" a limbii romane, exprimare si gramatica) mai ales specifice domeniul electric/electronic postate de persoana dumneavoastra( ex: confuzia intre circuitul serie si paralel este monumentala :!: ). Nu am incercat sa va atentionez subtil ca aveti o atitudine jignitoare la adresa mea, stiu sa fac diferenta intre o gluma si o "altfel de gluma" :!:. Am crezut ca intr-un final intelegeti scopul democratic si informativ al unui forum si nu-l confundati cu "facebook" si stiti sa participati deschis la un schimb de opinii, dar nu ati dovedit :!: In schimb, dumneavoastra continuati...da inteleg nu se mai poate; a fost un sistem care a produs multe...
domnule Dan sau mai bine zic domnule Ion Constantinescu mult mai indicat este sa "coborati aici la prima statie" caci se pare ca acest post de la "multe probleme a unei masini" a ajuns cu probleme personale.

vorbind de gramatica se pare ca o contrastati
dedant68 scrie:te-am 'gadilat' prea mult domnule Adrian
pai ori il luati la pertu ori la persoana a 3-a.

mai elegant si de bun simt este sa luati o pauza, eu personal am inteles ca sunteti "magician" in electrica/electronica unui automobil/mobre si moto iar probabil si ceilalti au inteles acest aspect...o sa le cer sa nu va mai contrazica pt ca mai presus de materie nu este nimic.
Drive safe and keep the wheels down
mok
Moderator
Mesaje: 1543
Membru din: Vin Sep 12, 2008 1:16 pm

Re: Nou proprietar de Mini...cu multe probleme

Mesaj de mok »

Nu asteptati sa va raspunda - 7 zile
AndreiIasi
Membru nou
Mesaje: 28
Membru din: Lun Dec 25, 2017 11:59 am

Re: Nou proprietar de Mini...cu multe probleme

Mesaj de AndreiIasi »

Cum s a transformat postul meu intr un câmp de lupta
Avatar utilizator
MiniRC31
Viteza 6
Mesaje: 811
Membru din: Lun Iul 04, 2016 11:27 pm

Re: Nou proprietar de Mini...cu multe probleme

Mesaj de MiniRC31 »

AndreiIasi scrie:Cum s a transformat postul meu intr un câmp de lupta
nu ai avut ce face sa pui intrebari asa "grele" :lol: :lol: :lol:

la final masina asta merge?
Drive safe and keep the wheels down
AndreiIasi
Membru nou
Mesaje: 28
Membru din: Lun Dec 25, 2017 11:59 am

Re: Nou proprietar de Mini...cu multe probleme

Mesaj de AndreiIasi »

Acum sa fiu sincer răspunsurile baietilor m au ajutat.. Eu culeg doar ceea ce este bun din oameni...si prezenta lor aici chiar ajuta
Scrie răspuns