revizie/ schimburi ulei

andrei_pnk
Membru nou
Mesaje: 9
Membru din: Lun Mar 14, 2016 1:56 am

revizie/ schimburi ulei

Mesaj de andrei_pnk »

salutare tuturor pasionatilor :) ... m.am hotarat sa fac primul meu drum mai lung cu masina prin tara drept urmare m.am hotarat sa fac si schimburile de ulei si revizia , acestea nu le.am mai facut niciodata si nu pot avea incredere cand au fost facute in bord imi apare ca trebuie facut schimbul de ulei in 12000km:) ... am cateva intrebari si astept raspunsuri de la cineva care se pricepe !!! este vorba de un MINI cooper 1.6 benzina fabricat in 11.06.2003
1- unde pot face revizia ok calitate pret? la bavaria nu.mi permit , exista vre.un service mai ok ca si pret decat cel de la filaret ??? cat costa revizia la aceasta masina?
2-uleiul pentru motor este ok daca cumpar castrol edge 5w30 ?
3-uleiul pentru cutie - unde pot gasi MTF-94 ? cati litri intra in cutie si ce pret are litrul?
4-lichidul de frana - unde gasesc ATE SL6 ? cati litri imi trebuiesc si cce pret are litrul ?

cam atat , astept raspunsuri , multumesc anticipat!
Avatar utilizator
Sharpe
Veteran
Mesaje: 2177
Membru din: Sâm Iul 11, 2009 10:17 am
Localitate: Bucuresti

Re: revizie/ schimburi ulei

Mesaj de Sharpe »

MINI Garaj 0722510604
.......ghost...
Alex.ion
Membru nou
Mesaje: 49
Membru din: Joi Apr 09, 2015 7:16 pm
Localitate: Bucuresti

Re: revizie/ schimburi ulei

Mesaj de Alex.ion »

eu aici ma duc cu micul cooper :) .. https://www.facebook.com/kmglineautocenter/
Mini Cooper 2004) 1.6 116cp
Avatar utilizator
Sharpe
Veteran
Mesaje: 2177
Membru din: Sâm Iul 11, 2009 10:17 am
Localitate: Bucuresti

Re: revizie/ schimburi ulei

Mesaj de Sharpe »

daca te duci acolo ..de ce nu spui cat costa revizia .poate e mai buna oferta la mine sau nu :mrgreen:
.......ghost...
Scrie răspuns