Concurs MINI Bavaria-Be original

Avatar utilizator
khuti
Veteran
Mesaje: 1249
Membru din: Sâm Mar 13, 2010 10:50 am
Localitate: Constanta

Re: Concurs MINI Bavaria-Be original

Mesaj de khuti »

In primul rand , rugamintea mea este sa nu ne mai iei drept prosti ! Tocmai tu ai postat poza din 10 decembrie si toata lumea a asteptat pana pe data de 14 sa iti dea tie LIKE-uri . Recunosti ca pana pe data de 14.12.2013 , tu aveai 320 de LIKE`uri , am dovezi , pana sa inceapa si acea Monica Zirbo ( un profil iar suspect) , voi erati unul langa celalalt cu 300 si putin de LIKE-uri ... te rog frumos explica`mi logic , cum intr-un timp atat de scurt ai strans atatea LIKE-uri , daca nu le-ai platit , ba mai mult Automobile Bavaria , specifica clar ca orice tentativa de frauda va fi pedepsita , tu ti-ai asumat un risc , in momentul acela ... acum intrebarea mea este, cine nu stie sa piarda ???

Diferenta dintre mine si tine , pana Sambata , era mai mult decat dubla , daca iti doreai atat de mult sa castigi , de ce nu ai strans in toata perioada LIKE-uri in mod cinstit , ca vorba aceea timp era ... dar ce ti-ai zis , lasa ca altii sunt prosti , eu sunt mai destept ...

Ma repet nici o persoana publica , nu strange atatea like`uri intr-o zi ... asa ca las`o jos te rog ca macane :)
Open your mind ! ;)
Marlon
Membru nou
Mesaje: 23
Membru din: Mie Oct 23, 2013 9:58 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Concurs MINI Bavaria-Be original

Mesaj de Marlon »

. Sincer eu nu am vazut poza ta in concurs asa ca este un mare mister cum ai fost declarat castigator, a da era un post care ducea la o poza , asta este altceva, exact de aia nu am incercat sa port aceste discutii pe pagina de fb sau aici sau se le am cu concurentii, nu am nici o problema cu tine, felicitari pentru premiu, uite ca se pare ca exista Mos Craciun in cazul tau!
Insa nu tie trebuie sa-ti demonstrez ca am castigat, si nici tu mie , repet felicitari.

Ma opresc la aceasta postare cu orice alte explicatii ca nu stiu daca rezolv ceva :)).

o zi buna si spor la treaba.
Avatar utilizator
khuti
Veteran
Mesaje: 1249
Membru din: Sâm Mar 13, 2010 10:50 am
Localitate: Constanta

Re: Concurs MINI Bavaria-Be original

Mesaj de khuti »

Sa fim seriosi ! eu am fost primul care s-a inscris in acest concurs , poti verifica data cand a fost postata fotografia , si iti dau dreptate, cred ca trebuie oprit acest circ, fiecare stie mai bine ce , cum , cat a facut ...

P.S. Stii ca Mos Craciun in general vine la persoanele cuminti :)

Sarbatori fericite !
Open your mind ! ;)
Marlon
Membru nou
Mesaje: 23
Membru din: Mie Oct 23, 2013 9:58 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Concurs MINI Bavaria-Be original

Mesaj de Marlon »

hahah dar nu era un concurs de cine posteaza mai repede ;) sau primul era de cine strange cele mai multe likeuri pana pe data de 15.12.2013 ;)

Sarbatori fericite si tie si celor dragi!

PS. serios nu am nici o problema cu tine dar atata timp cat tu ma ataci si ma faci hot, sau incerci sa-mi demonstrezi ca tu ai dreptate sau eu nu, raspund. Problema mea este cu Bavaria, si daca la final o sa ai si tu si eu marele premiu nu ma deranjeaza chiar ma bucur la ce buget au puteau sa puna mai multe premii. Dar e problema lor.
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: Concurs MINI Bavaria-Be original

Mesaj de adrian »

@marlon-OK,daca tu nu ai vrut sa ne ajuti cu identitatea, sper ca nu te superi, este vorba de Catalin Ioan Popovici,cu peste 2500 like-uri, descalificat de catre MINI Bavaria.
Din pacate se pare ca multi nu au inteles intentia MINI Bavaria cand au organizat acest concurs.Ei aveau nevoie de reclama si au alocat pentru asta o suma modica de 700-800 Euro,organizand un concurs care sa le aduca clar cat mai multe vizualizari ale PROFILULUI LOR pe FB, nu a profilului lui Nea Caisa din Burkina Faso care sa dea un like la o poza, de aceea te-au si descalificat, si este hotararea lor nu a utilizatorilor de internet,ei dau banii ,ei hotarasc atata timp cat considera ca au luat o decizie care sa nu afecteze imaginea firmei, ci dimpotriva sa o contureze mai bine.Din pacate notiunea de fair play este straina multora dintre noi.
Acum legat de treaba aia cu dictionarul, ce pot sa-ti zic,ma bucur ca amandoi suntem absolventi de invatamant tehnic superior,desigur din generatii diferite,sa zicem ca eu sunt de scoala veche,primul calculator la care am avut acces era un Felix C512 la varsta de 19 ani, dar pana atunci citisem deja peste 3000 de carti, au mai urmat cateva mii si dupa asta,asa ca aici sunt destul de greu de batut.
Multumesc pentru explicatiile diferitilor termeni in limba lui Shakespeare,inutile de altfel pentru ca o cunosc binisor,mult mai bine limba lui Goethe,si cam la fel pe cea a lui Voltaire.
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Avatar utilizator
khuti
Veteran
Mesaje: 1249
Membru din: Sâm Mar 13, 2010 10:50 am
Localitate: Constanta

Re: Concurs MINI Bavaria-Be original

Mesaj de khuti »

Nu este vorba de cine posteaza mai repede , ideea era alta , timp de 3 saptamani eu chiar m-am chinuit sa strang acele LIKE-uri , si nu a fost usor deloc , dimpotriva ! Stiam si eu de posibilitatea de a cumpara LIKE-uri , dar am preferat sa le strang in mod corect ! Asa ca si tine si eu mi-am dorit sa castig :)

Din moment ce diferenta dintre noi 2 , era una mai mult decat dubla , peste noapte tu aproape ai de 10 ori mai multe likeuri , in ultima zi , ti se pare corect ??? ( ma repet ESTE IMPOSIBIL , cu orice dovezi ai incerca sa vii , este IMPOSIBIL ) ! Normal ca eu m-am sesizat , pt ca eram DIRECT implicat ... degeaba arunci vina pe cei de la BAVARIA , ei sunt cat se poate de corecti si orice alt organizator ar fi procedat in felul acesta , adica altii se chinuie si vine cineva si cumpara in ultima zi , sincer asa ceva nu se face.

Daca tot aveai asa de multi sustinatori , strangeai LIKE-urile din timp , dar tu de abea ai facut 300 de like-uri si te-ai blocat acolo , crede-ma am urmarit evolutia ta , de la bun inceput ... si te vedeam ca o posibila concurenta .... dar cand am vazut ca m-am detasat lejer ... Asa ceva nu se face , la nici un fel de concurs !
Open your mind ! ;)
Marlon
Membru nou
Mesaje: 23
Membru din: Mie Oct 23, 2013 9:58 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Concurs MINI Bavaria-Be original

Mesaj de Marlon »

khuti scrie:Nu este vorba de cine posteaza mai repede , ideea era alta , timp de 3 saptamani eu chiar m-am chinuit sa strang acele LIKE-uri , si nu a fost usor deloc , dimpotriva ! Stiam si eu de posibilitatea de a cumpara LIKE-uri , dar am preferat sa le strang in mod corect ! Asa ca si tine si eu mi-am dorit sa castig :)

Din moment ce diferenta dintre noi 2 , era una mai mult decat dubla , peste noapte tu aproape ai de 10 ori mai multe likeuri , in ultima zi , ti se pare corect ??? ( ma repet ESTE IMPOSIBIL , cu orice dovezi ai incerca sa vii , este IMPOSIBIL ) ! Normal ca eu m-am sesizat , pt ca eram DIRECT implicat ... degeaba arunci vina pe cei de la BAVARIA , ei sunt cat se poate de corecti si orice alt organizator ar fi procedat in felul acesta , adica altii se chinuie si vine cineva si cumpara in ultima zi , sincer asa ceva nu se face.

Daca tot aveai asa de multi sustinatori , strangeai LIKE-urile din timp , dar tu de abea ai facut 300 de like-uri si te-ai blocat acolo , crede-ma am urmarit evolutia ta , de la bun inceput ... si te vedeam ca o posibila concurenta .... dar cand am vazut ca m-am detasat lejer ... Asa ceva nu se face , la nici un fel de concurs !
Hahahah tu nu ai participat la acest concurs nu s-a vazut poza ta la commentsuri, o aveai postata pe wallul Baria aveai date taguri cu alte personae pe poza felicitari , ai avut o expunere buna insa nu suficienta sa strangi mai multe likeuri.
Si te rog nu mai insinua ca am cumparat likeuri ca nu este adevarat.
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Concurs MINI Bavaria-Be original

Mesaj de cristi o'RAL »

ba, ca s-o scurtam, ai cumparat sau nu like-uri? aia care ti-au dat like sunt prietenii tai, sau macar prieteni de-ai prietenilor tai?
vreau un raspuns scurt, cu "da" sau "nu", fara texte in care sa pocesti iar cuvinte.
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: Concurs MINI Bavaria-Be original

Mesaj de adrian »

cristi o'RAL scrie:ba, ca s-o scurtam, ai cumparat sau nu like-uri? aia care ti-au dat like sunt prietenii tai, sau macar prieteni de-ai prietenilor tai?
vreau un raspuns scurt, cu "da" sau "nu", fara texte in care sa pocesti iar cuvinte.
Cred ca intr-o viata anterioara ai fost un fel de Torquemada,pui asa niste intrebari dure de inchizitor,erai bun de procuror,pacat ca fața te tradeaza si esti baiat OK.Ce crezi , tu nu esti prieten cu asta??? ジェリー カルドナ王,sau cu asta,Klắ Ŝĥ,sau cu asta sau asta ca nu e prea clara treaba,Nguyễn Thị Hạnh,nu esti inca infratit cu comunitatea asta celebra,
ŴeSåm ÅļjămĀĺ Abo RȜd,zau Cristi esti iarta-ma ca-ti spun asa direct cam "invechit",pai astia de-abia asteapta sa dea si ei un Like la cineva,de obicei pandesc finalul concursurilor si cand ti-e lumea mai draga te umplu de Like-uri, avand in vedere ca sunt mari cunoscatori de limba neaoșe romaneasca si frecventeaza zilnic pagina de FB de la MINI Bavaria.In restul timpului liber cultiva Rambutan, Mana lui Budha,Cucamelon,Pytaia si Guave.
Uite aici cateva nume cunoscute de privitori lăikuitori in MINI Bavaria:
lk 1.png
lk2.jpg
lk3.1.jpg
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Concurs MINI Bavaria-Be original

Mesaj de cristi o'RAL »

dar nu cred ca scria in regulament ce limba sa vb aia care dau like, poate marlon e mare prieten cu fratii chinezi care vin sa ne faca tren de mare viteza :)
e simplu, a cumparat sau nu? se poate dovedi sau nu?


pe de cealalta parte, nici noi n-am descoperit internetul si facebookul ieri, stim si noi cum se face "treaba"...
deci, sa nu ne batem joc, myMINI e o comunitate de prieteni care se respecta (care se si cunosc), nu facem magarii intre noi.
aia care au mai facut (de orice fel), nu mai sunt azi pe aici, prin simpla selectie naturala ;)
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Scrie răspuns