mini cooper s clubman sau cooper s classic

Aici gasiti discutii si anunturi mai vechi
Avatar utilizator
Papa Smurf
Viteza 2
Mesaje: 135
Membru din: Vin Feb 26, 2010 3:18 pm
Localitate: Cluj Napoca
Contact:

Re: mini cooper s clubman sau cooper s classic

Mesaj de Papa Smurf »

:)
2 x VW Beetle. Looking for a MINI Countryman S
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: mini cooper s clubman sau cooper s classic

Mesaj de cristi o'RAL »

iar pozitia pe bancheta la R50 si R53 e mult mai comoda decat cea din R56
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
Grosos Antonio
Viteza 6
Mesaje: 515
Membru din: Vin Ian 22, 2010 2:40 am
Localitate: München - Germany

Re: mini cooper s clubman sau cooper s classic

Mesaj de Grosos Antonio »

Ba cata treaba aveti, vb care e pozitia corecta la volan! Fiecare sta cum poate si cum ii place!
Ziceti ca spatiul nu e cine stie ce! Uite ca 15 cm la picioare si 25 la porbagaj e diferenta foarte mare! Multi dintre voi nu ar putea cara o lada cu borcane de zacusca plus 2 genti de voiaj marime medie! Sa nu uitam ca Clubman-ul sub spatiul normal de depozitare mai are inca unul inalt de cca 20 cm acoperit care ofera cam cat jumatate de porbagaj de hatc! Singura chestie pe care o aprob in legatura cu Clubman-ul e ceea ce a zis Alina cu vizibilitatea in retrovizoare si unghi mort la 45 grade dreapta din cauza stalpilor B si C de la handicap door. Locul la picioare in spate chiar cu scaunul dat la maxim in spate, un slabanog incape, dar cu scaunul dat in spate total deja ai prea mult loc in fata! Legat de stabilitate nu e mai stabil decat un Hatc (r56) pentru ca e mai lung. Suspensiile par mai moi datorita celor 40 cm ai caroseriei. in schimb franele sunt mai bine reglate decat la R56 (testat). Daca vrei un eye catcher fi sigur sa ti-l iei culoare deschisa si contrastant! al meu fura ochi si zambete chiar si in munchen unde e un oarecare catwalk al masinilor scumpe! Eu daca schimb, am sa schimb cu un Clubman sau Countryman mai tarziu. Momentan mai avem multi km de parcurs impreuna! Problema cu vizibilitatea e o chestie ce tine de timp pentru ca te obisnuiesti, si nu o mai vezi ca pe un impediment! mie sa iti zic sincer la Cabrio mi se pare mult mai proasta vizibilitatea cand e deschis plafonul decat la clubman! deci in definitiv eu sunt multumit de clubman! (Fi sigur sa aiba plafon interior negru, si trapa ca rupe locul)

merci!

P.S. Saptamana viitoare Capitanul Sarmaluta merge la Spital pentru o operatie estetica si service. Reparam boticul!
MINI JCW Convertible - 2012 - SOLD
Range Rover Sport - 2012 - FOR SALE
Triumph Herald 13/60 Convertible 1969 - NEVER TO BE SOLD!
MINIish
Avatar utilizator
Papa Smurf
Viteza 2
Mesaje: 135
Membru din: Vin Feb 26, 2010 3:18 pm
Localitate: Cluj Napoca
Contact:

Re: mini cooper s clubman sau cooper s classic

Mesaj de Papa Smurf »

Noah... ca l-am suparat pe don Antonio daca am grait ceva rau despre Clubman :lol:

Ne dam si noi cu parerea ..

Si asa, in completare la ceea ce ai zis tu...Oare Mini e masina pt transportat marfa ? :) daca ne deschidem angro, atunci ne luam cober...
Cred ca e suficient spatiul din Miniul normal si fara cei 15 cm mult laudati pe care ii are in plus Clubmanul... daca se intampla o data sa se sparga conducta cu zacusca, atunci repejor se pot rabata scaunele din spate si incape acolo zacusa cata vrei :)
2 x VW Beetle. Looking for a MINI Countryman S
Avatar utilizator
Vali Iovi-Stere
Site Admin
Mesaje: 6383
Membru din: Dum Oct 19, 2008 11:47 pm
Localitate: Bucuresti-Mangalia
Contact:

Re: mini cooper s clubman sau cooper s classic

Mesaj de Vali Iovi-Stere »

:lol: :lol: :lol:
Imagine
Avatar utilizator
alinabiancapop
Moderator
Mesaje: 1925
Membru din: Lun Oct 26, 2009 12:12 pm
Localitate: Cluj Napoca

Re: mini cooper s clubman sau cooper s classic

Mesaj de alinabiancapop »

dovada ca si in MINI pot incapea lucruri voluminoase http://www.mymini.ro/myforum/viewtopic. ... &start=120
tabloul are 140/160 si e in posesia lui Vali acum, il duceam la curier :lol:

deci daca vine un moment in care trebuie sa va mutati cu casa, va asigur ca puteti transporta oarte multe :lol:
Dare to be different!
ex MINI Cooper S R56
now MINI Rover ....S again
Avatar utilizator
Grosos Antonio
Viteza 6
Mesaje: 515
Membru din: Vin Ian 22, 2010 2:40 am
Localitate: München - Germany

Re: mini cooper s clubman sau cooper s classic

Mesaj de Grosos Antonio »

Nu e chestia de conducta de zacusca sau altele! Dar, credeti-ma ca da, incap multe! Studioul meu foto e destul de voluminos de carat! Stative, Lumini, Background, Cablaraie, Multe nu mi-ar incapea intr-un hatch fara a fi nevoit sa rabatez scaunul din fata, si sa am si o pozitie confortabila la volan! Si sunt 40 cm in plus nu 15. Si sa stii ca la o distanta mai lunga se simt cei 15 cm pentru pasagerii din spate! Acum fiecare cu masina lui, dar sincer chiar si un R56 e mult mai incapator decat un R50/53. Cel mai bine iti recomand sa te duci la Bavaria (sau de unde vrei sa il cumperi) si sa faci un testdrive cu amandoua! Macar du-te la Bavaria si uita-te la ele, vezi care iti surade cel mai mult! Eu raman pe Clubman pentru o perioada! Probabil va urma un JCW in vreo cativa ani! Sau cine stie:))
MINI JCW Convertible - 2012 - SOLD
Range Rover Sport - 2012 - FOR SALE
Triumph Herald 13/60 Convertible 1969 - NEVER TO BE SOLD!
MINIish
Avatar utilizator
Vali Iovi-Stere
Site Admin
Mesaje: 6383
Membru din: Dum Oct 19, 2008 11:47 pm
Localitate: Bucuresti-Mangalia
Contact:

Re: mini cooper s clubman sau cooper s classic

Mesaj de Vali Iovi-Stere »

Eu chiar nu va inteleg. :shock: MINI e un "mini"!Ce dracu nu va luati un passat daca tot va plangeti atat ca nu aveti loc im MINI? :o De doi ani de cand am MINI nu am simtit nevoia sau lipsa spatiului.De cand l-am luat am zis ca am doua locuri comfortabile si un portbagaj imens...Exact ce mi-am dorit. ;) Daca aveti ferma la tara,de carat saci de cartofi la piata,de facut transport persoane si alte activitati tipice romanului gospodar va implor sa nu nu va cumparati MINI.Promit ca fac cinste persoanei care imi asculta rugamintea.Va multumesc pentru intelegere.O zi buna!
Imagine
Avatar utilizator
Grosos Antonio
Viteza 6
Mesaje: 515
Membru din: Vin Ian 22, 2010 2:40 am
Localitate: München - Germany

Re: mini cooper s clubman sau cooper s classic

Mesaj de Grosos Antonio »

Sa traiti dom'le! SI NU MAI SCRIE ASA DE MARE CA MI SE INCRUCISEAZA OCHII

Vali are dreptate, mi se pare normal! Eu nu duc lipsa de spatiu, si nici nu cred ca imi trebuie! La inceput am fost putin dezamagit dupa ce am facut trecerea de la Alhambra si 740i la Clubman! Acum mi-a trecut si mi se pare imens:))
MINI JCW Convertible - 2012 - SOLD
Range Rover Sport - 2012 - FOR SALE
Triumph Herald 13/60 Convertible 1969 - NEVER TO BE SOLD!
MINIish
Avatar utilizator
Vali Iovi-Stere
Site Admin
Mesaje: 6383
Membru din: Dum Oct 19, 2008 11:47 pm
Localitate: Bucuresti-Mangalia
Contact:

Re: mini cooper s clubman sau cooper s classic

Mesaj de Vali Iovi-Stere »

Am scris asa pentru ca m-am enervat...Dar prefer o suta de membri pasionati de MINI decat 300 cu vise erotice cu balene de haudi,passat tedeii sau pisicute 316 tunat si fulgerat in targ vitan. :twisted:
Imagine
Scrie răspuns