VARIANTE DE COLECTARE BANI PT PLATA AVANSULUI CATRE PENSIUNE

Aici gasiti discutii si anunturi mai vechi
Avatar utilizator
alinabiancapop
Moderator
Mesaje: 1925
Membru din: Lun Oct 26, 2009 12:12 pm
Localitate: Cluj Napoca

VARIANTE DE COLECTARE BANI PT PLATA AVANSULUI CATRE PENSIUNE

Mesaj de alinabiancapop »

Azi am vorbit la pensiune referitor la metoda de plata a avansului. Cei de la pensiune doresc sa facem noi colectarea banilor pt ca li se pare bataie de cap pentru ei sa urmareasca ce bani intra si sa completeze tabelul de rezervari.

variantele de colectare a banilor sunt urmatoarele:

1. trimiteti banii direct catre mine, in contul meu, si confirmati pe mesaj trimiterea (evident pastrati si OP-ul), la acest cont pot sa fac si eu o imputernicire catre Vali de exemplu
2. trimitem banii catre un cont al Danei (myseven) pe care tot asa se poate face o imputernicire si pe altcineva
3. pentru cei ce nu au incredere in nici una din variante ii vom ruga pe cei de la pensiune sa accepte plata direct

Va rog sa va dati cu parerea la obiect si fara offtopic ce varianta alegeti. De luni trebuie sa adunam banii.
Dare to be different!
ex MINI Cooper S R56
now MINI Rover ....S again
Avatar utilizator
coop
Viteza 2
Mesaje: 103
Membru din: Mie Sep 30, 2009 6:06 pm
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: VARIANTE DE COLECTARE BANI PT PLATA AVANSULUI CATRE PENSIUNE

Mesaj de coop »

Probabil ca punctul 3 a aparut din cauza mea :). Io sustin ideia ca nu are sens sa le platim cu 1 luna inainte mai mult de atat este extrasezon. sa multumeasca celor care s-au gandit la pensiunea lor si sa aiba rabdare ca sigur venim.

coop
coop
Avatar utilizator
dogarel
Viteza 6
Mesaje: 994
Membru din: Joi Ian 28, 2010 9:37 am
Localitate: Constanta
Contact:

Re: VARIANTE DE COLECTARE BANI PT PLATA AVANSULUI CATRE PENSIUNE

Mesaj de dogarel »

Eu merg pe variantele 1 sau 2.
Mini Rover MPI 1997
El Perro Loco http://dogarel.blogspot.com/
Avatar utilizator
darksun
Moderator
Mesaje: 1421
Membru din: Sâm Iul 18, 2009 4:45 pm
Localitate: Bucuresti

Re: VARIANTE DE COLECTARE BANI PT PLATA AVANSULUI CATRE PENSIUNE

Mesaj de darksun »

Eu merg pe orice varianta. Doar sa o ducem la capat! :mrgreen:
~ Think MINI! ~ :D
Imagine
Avatar utilizator
dogarel
Viteza 6
Mesaje: 994
Membru din: Joi Ian 28, 2010 9:37 am
Localitate: Constanta
Contact:

Re: VARIANTE DE COLECTARE BANI PT PLATA AVANSULUI CATRE PENSIUNE

Mesaj de dogarel »

La ce valoare s-a stabilit avansul?
Mini Rover MPI 1997
El Perro Loco http://dogarel.blogspot.com/
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: VARIANTE DE COLECTARE BANI PT PLATA AVANSULUI CATRE PENSIUNE

Mesaj de cristi o'RAL »

coop scrie:Probabil ca punctul 3 a aparut din cauza mea :). Io sustin ideia ca nu are sens sa le platim cu 1 luna inainte mai mult de atat este extrasezon. sa multumeasca celor care s-au gandit la pensiunea lor si sa aiba rabdare ca sigur venim.
coop
Eu insist ca toti cei care vor sa participe sa dea avans pentru cazare. Acest avans garanteaza intr-un procent oarecare ca veniti. Acest lucru este foarte important pentru organizarea ulterioara a evenimentului. Asta implica sponsori, activitati care trebuiesc rezervate si organizate ETC ETC... lucruri pe care vi le voi face publice ca intentie in urmatoarea perioada. Daca avem un minim de 30 de masini participante avem promisiuni ca putem organiza un eveniment cu mult mai spectaculos decat MINI CHALLENGE 2009, dar pt asta trebuie sa fim si noi seriosi si sa garantam cumva participarea. Altfel ne vedem la munte... mancam, bem, si asta e toata amintirea.

Hai sa facem din aceasta prima intalnire INTALNIREA cu NR 1 dintr-o serie deosebita.
Cu un minim de efort... e vorba doar de AVANS la 120ron, probabil 30%... e chiar atat de mult?!

Eu merg pe varianta 1 sau 2. Asa putem avea o lista clara din timp cu cei care vor sa participe cu adevarat. Va repet... acest lucru e foarte important in economia organizarii evenimentului.
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
Vali Iovi-Stere
Site Admin
Mesaje: 6383
Membru din: Dum Oct 19, 2008 11:47 pm
Localitate: Bucuresti-Mangalia
Contact:

Re: VARIANTE DE COLECTARE BANI PT PLATA AVANSULUI CATRE PENSIUNE

Mesaj de Vali Iovi-Stere »

Sustin cele spuse de Cristi. :D
Imagine
Avatar utilizator
d4niela
Viteza 6
Mesaje: 529
Membru din: Joi Ian 07, 2010 9:50 pm
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: VARIANTE DE COLECTARE BANI PT PLATA AVANSULUI CATRE PENSIUNE

Mesaj de d4niela »

true..m-ai convins si pe mine :D
"Veni.Vidi.MINI."
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: VARIANTE DE COLECTARE BANI PT PLATA AVANSULUI CATRE PENSIUNE

Mesaj de cristi o'RAL »

ma bucur, ideea e sa fim cat mai multi :D

daca cei mai noi pe forum sau cei mai paranoici au vreo frica ca cineva vrea sa le fure banii n-au decat sa plateasca avansul direct (dar in aceeasi perioada cu ceilalti) si sa trimita ordinul de plata la alina pentru confirmare.
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
Stef_CT
Viteza 6
Mesaje: 917
Membru din: Vin Oct 30, 2009 11:45 pm
Localitate: Constanta
Contact:

Re: VARIANTE DE COLECTARE BANI PT PLATA AVANSULUI CATRE PENSIUNE

Mesaj de Stef_CT »

hai ca sa o scurtam..cat e avansul...cat e cazarea pe zi...si catre cine trimitem banii...ca sa fie mai simplu...eu pot sa trimit banii de luni fara nici o problema...dor sa vadecideti care si cum.eu tineam minte de ceva de genu 140/noapte cazarea X 2 nopti = 280. Daca gresesc puteti sa ma corectati.
CT-24-MYN
Scrie răspuns