CLUJ NAPOCA ...too MINI to be quiet :)

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Papa Smurf
Viteza 2
Mesaje: 135
Membru din: Vin Feb 26, 2010 3:18 pm
Localitate: Cluj Napoca
Contact:

Re: CLUJ NAPOCA ...too MINI to be quiet :)

Mesaj de Papa Smurf »

cristi o'RAL scrie:
alinabiancapop scrie: chiar si in Cluj, Cristi, dc vrei sa ai o viata agitata poti sa o ai, sunt N localuri unde poti iesi seara de seara si unde e full, cu conditia sa vrei si sa ai si cu cine, tie Cluj-ul ti s-a parut mic pt ca te-am plimbat doar prin centru seara la 12, cand orasul e gol. sa facem diferenta totusi ca nu suntem satu mare/sibiu.....ci suntem al doilea oras ca marime din tara. La Fel si Contanta/Timisoare care sunt la fel de mari au viata lor si oamenii sunt adaptati la ea
dar n-am zis ca acum nu ai ce face in cluj, i-am zis lui vali ca exista diesel :)
am zis doar ca acum 5 ani nu stiu cat de multe puteai sa faci
dpdv bani am si zis ca acum si clujul e destul de dezvoltat, poti sa castigi destul si in cluj cat sa nu mai vii in bucuresti daca vii doar pt job aici! lasa dracu jobul ala care te face sa vii intr-un oras de cacat si stai in cluj (cum zice alina ca stie multi care au facut asta si sunt bine mersi)
citeste ceea ce ai postat anterior :) ... cum nu ai zis ca nu ai ce face in cj ?...ca eu vin la buc pt bani si atunci de ce ma tot plang? :) ...etc

pana la urma am facut si noi din tantar armasar... mi-am dat si eu cu parerea despre buc... si bineinteles v-ati simtit "atacati". se zice ca adevarul doare si doar atunci ripostezi.
eu pana la urma am raspuns la toate acuzele tale, insa tu ai dat-o inapoi "dar nu am zis..." :)
in fine..

vali, evident nu cunosc buc asa de bine ca tine, nu am stiut ca idm-ul are atatea sali. eu m-am referit doar la cea din zona splaiului.

se zice ca traim in democratie din '90 incoace, ca avem dreptul al replica, la pareri; lasati oameni buni si omu din provincie sa vorbeasca...si online dati cu paru' pe el :) si in politica ..sa nu uitam ca "ne aflam" pe topicul cluj napoca... deci ceea ce se scrie aici, de obicei e pt si in atentia clujenilor. parerea mea era pt clujeni.

cristi, vali si restul lumii, nu am nimic personal cu nimeni...deci nu o luati personal.
daca vreti ne intalnim, bem o bere...desi mai stau pe ganduri ca poate ma jupuiti dupa cate am zis despre orasul vostru :lol:
2 x VW Beetle. Looking for a MINI Countryman S
Avatar utilizator
Vali Iovi-Stere
Site Admin
Mesaje: 6384
Membru din: Dum Oct 19, 2008 11:47 pm
Localitate: Bucuresti-Mangalia
Contact:

Re: CLUJ NAPOCA ...too MINI to be quiet :)

Mesaj de Vali Iovi-Stere »

Toate salile sunt in aceesi cladire de pe Splai... :lol: www.idm.ro baga un ochi aici si documenteaza-te. :D
Imagine
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CLUJ NAPOCA ...too MINI to be quiet :)

Mesaj de cristi o'RAL »

eu sigur nu o iau personal, sper ca nici tu... si mai ales sper sa nu o ia vali (ca atunci e de rau) :lol:

era (asa cum am spus de fiecare data) o discutie despre cat de mult urasti bucurestiul si nu faci nimic
nu era vorba de acuzatii, iar cand am folosit DAR NU AM ZIS am folosit-o pt ca chiar nu am zis... arata-mi tu din posturile mele unde am zis ce sustii ca am negat apoi. te rog!

nu m-am atacat cand te-ai luat de bucuresti si nu doare nici un adevar legat de bucuresti! da back si citeste unde am zis ca NICI MIE NU IMI PLACE IN BUCURESTI (dar nu ma plang, fac astfel incat sa ma simt foarte bine chiar si aici - asa cum spunea si vali, se poate!).

sa zicem ca m-am "atacat" pt ca te plangi ca o fata mare cand de fapt poti sa iei decizii care sa-ti faca viata mai buna! atat si nimic mai mult! din aceasta cauza te-am tot intrebat ce te face sa tot vii in bucuresti daca nu iti place. job-ul (strict job-ul) nu il consider un motiv suficient. daca job=bani atunci pot sa inteleg. DAR ASTA NU E EGAL cu "vine asta din provincie sa faca bani in bucuresti" (sau whatever, cum ai zis tu ca as fi zis eu).

din partea mea sa vina toata tara in bucuresti sa faca bani si sa isi faca case si blocuri! :D

PS: si bucurestiul si clujul fac parte din aceeasi tara! cu prima ocazie parasesc aceasta tara si implicit bucurestiul fara sa ma uit inapoi, promit!
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
Vali Iovi-Stere
Site Admin
Mesaje: 6384
Membru din: Dum Oct 19, 2008 11:47 pm
Localitate: Bucuresti-Mangalia
Contact:

Re: CLUJ NAPOCA ...too MINI to be quiet :)

Mesaj de Vali Iovi-Stere »

Eu zic sa mergem pe o insula parasita si sa ne facem tara noastra asa cum vrem noi. :lol: :lol: :lol:
Imagine
Avatar utilizator
Sharpe
Veteran
Mesaje: 2180
Membru din: Sâm Iul 11, 2009 10:17 am
Localitate: Bucuresti

Re: CLUJ NAPOCA ...too MINI to be quiet :)

Mesaj de Sharpe »

da da pe insula :D :!:
dar cu Mini dupa noi
.......ghost...
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CLUJ NAPOCA ...too MINI to be quiet :)

Mesaj de cristi o'RAL »

daca e o insula parasita e clar ca sunt probleme... n-a fost parasita degeaba! :P
trebuie sa facem o insula :D
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
Sharpe
Veteran
Mesaje: 2180
Membru din: Sâm Iul 11, 2009 10:17 am
Localitate: Bucuresti

Re: CLUJ NAPOCA ...too MINI to be quiet :)

Mesaj de Sharpe »

un fel de laguna albastra
:lol: :lol:
.......ghost...
Avatar utilizator
Vali Iovi-Stere
Site Admin
Mesaje: 6384
Membru din: Dum Oct 19, 2008 11:47 pm
Localitate: Bucuresti-Mangalia
Contact:

Re: CLUJ NAPOCA ...too MINI to be quiet :)

Mesaj de Vali Iovi-Stere »

Daaaaaaaaaaaa :lol: :lol: :lol:
Imagine
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CLUJ NAPOCA ...too MINI to be quiet :)

Mesaj de cristi o'RAL »

albastra cu dungi albe
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
Vali Iovi-Stere
Site Admin
Mesaje: 6384
Membru din: Dum Oct 19, 2008 11:47 pm
Localitate: Bucuresti-Mangalia
Contact:

Re: CLUJ NAPOCA ...too MINI to be quiet :)

Mesaj de Vali Iovi-Stere »

Rosie cu dungi albe. :lol:
Imagine
Scrie răspuns