Upgrade Mini Cooper F56

madaeroblade
Membru nou
Mesaje: 7
Membru din: Dum Mar 24, 2019 1:08 am
Localitate: Domnesti, Ilfov
Contact:

Upgrade Mini Cooper F56

Mesaj de madaeroblade »

Salutare,

Doresc sa fac niste upgrade-uri pentru Mini Cooper D, F56, 04.2016. Va rog sa imi spuneti daca este posibil sau este cineva care poate sa faca ceea ce imi doresc :D

1. Upgrade navigatie de la 6.5" la 8.8" - aveti idee ce trebuie sa schimb aici, in afara de evidentul CID ?
2. Upgrade la noul sistem cu Apple Carplay - nu prea gasesc info despre el (ce e drept nici nu stiu exact ce sa caut :cry: ). Credeti ca este posibil?
upgrade interior JCW
3. instalare faruri cu LED OEM (mom. am cu halogen) - din cate mi-a spus Bavaria, nu se poate pentru ca trebuie schimbat ECU. este adevarat?

Multumesc.
You bring the matches,
I'll bring the gasoline

Email: [email protected]
Skype: web_interactive
Discord: madaeroblade#8140
Avatar utilizator
MiniRC31
Viteza 6
Mesaje: 811
Membru din: Lun Iul 04, 2016 11:27 pm

Re: Upgrade Mini Cooper F56

Mesaj de MiniRC31 »

madaeroblade scrie: Joi Mar 28, 2019 12:27 am 1. Upgrade navigatie de la 6.5" la 8.8" - aveti idee ce trebuie sa schimb aici, in afara de evidentul CID ?
de obicei astfel de upgrade-uri sunt strans legate de modificari de configurare in BC
madaeroblade scrie: Joi Mar 28, 2019 12:27 am 2. Upgrade la noul sistem cu Apple Carplay - nu prea gasesc info despre el (ce e drept nici nu stiu exact ce sa caut :cry: ). Credeti ca este posibil?
upgrade interior JCW
presupunanad ca va referiti la scaune, daca JCW-ul este un F56 se poate. daca stau bine si ma gandesc cred ca e singurul swap ce poate fi facut linistit...ATENTIE la baterie, trebuie deconectata inainte!!!
madaeroblade scrie: Joi Mar 28, 2019 12:27 am 3. instalare faruri cu LED OEM (mom. am cu halogen) - din cate mi-a spus Bavaria, nu se poate pentru ca trebuie schimbat ECU. este adevarat?
Multumesc.
cand se ajunge la stadiul suprem de "montator" desigur se bate campii...de schimbat BodyControl nu ECU poate ?!?! ..ECU-ul ala are treaba cu motorul nu cu confortul ...deci cei de la Bavaria bat campii daca e asa..si au vrut sa te impresioneze :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
nu cred ca este necesar schimbul unitatii BodyControl cel mult o abilitare de functii nimic mai mult.

noile masini BMW/Mini sunt extrem de "inchise" sa le zicem dar nu cred ca nu au lasat ei o metoda de upgrade in soft.
Drive safe and keep the wheels down
madaeroblade
Membru nou
Mesaje: 7
Membru din: Dum Mar 24, 2019 1:08 am
Localitate: Domnesti, Ilfov
Contact:

Re: Upgrade Mini Cooper F56

Mesaj de madaeroblade »

Salut,

Multumesc de raspuns. Dumneavoastra va ocupati de asa ceva ? (ma refer la upgrade-uri)
You bring the matches,
I'll bring the gasoline

Email: [email protected]
Skype: web_interactive
Discord: madaeroblade#8140
ramosand95
Membru nou
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 29, 2019 2:06 pm

Re: Upgrade Mini Cooper F56

Mesaj de ramosand95 »

Salut,
Ai putea sa ii faci un upgrade si la inaltimea masinii cu niste anvelope si jante mai mari.
Ar arata mai bine masina pe sosea.
Anvelope vara la promotie.
madaeroblade
Membru nou
Mesaje: 7
Membru din: Dum Mar 24, 2019 1:08 am
Localitate: Domnesti, Ilfov
Contact:

Re: Upgrade Mini Cooper F56

Mesaj de madaeroblade »

Salutare si multumesc de raspunsuri :).
Primul upgrade este finalizat - am pus Navi 8.8" cu Apple Carplay & Touch Screen - este senzationala.
You bring the matches,
I'll bring the gasoline

Email: [email protected]
Skype: web_interactive
Discord: madaeroblade#8140
rookmaster
Membru nou
Mesaje: 10
Membru din: Vin Mai 31, 2019 9:45 pm

Re: Upgrade Mini Cooper F56

Mesaj de rookmaster »

Salutare
Unde ai facut upgrade-ul si cat te-a costat?
oxigenbog
Membru nou
Mesaje: 2
Membru din: Vin Dec 07, 2018 10:06 pm

Re: Upgrade Mini Cooper F56

Mesaj de oxigenbog »

Salut
Si eu sunt interesat de upgrade-ul pt carplay.
Poti oferi mai multe informatii?
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: Upgrade Mini Cooper F56

Mesaj de adrian »

Eu pot sa te ajut cu un tuning de motor, daca ai cel de 150HP, sa ajungi la 200HP si 420Nm.Am facut la masina mea si merge exceptional.
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Scrie răspuns