jante 17

Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

jante 17

Mesaj de cristi o'RAL »

Salut,

As dori sa stiu daca jantele pe 17 de S se potrivesc pe cooper, daca a incercat cineva sa puna si stie daca ating pe undeva pe la interior sau in aripa.

As vrea sa pun jante pe 17 pe cooper si nu vreau sa dau banii aiurea. Sau... are cineva cooper S si e dispus sa piarda 30min cu mine sa incerc o roata de la el?

Mersi,
Cristi
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
Vali Iovi-Stere
Site Admin
Mesaje: 6384
Membru din: Dum Oct 19, 2008 11:47 pm
Localitate: Bucuresti-Mangalia
Contact:

Re: jante 17

Mesaj de Vali Iovi-Stere »

Se potrivesc cu succes :) daca ai drum prin Bucuresti te servesc cu cea mai mare placere.
Imagine
Avatar utilizator
darksun
Moderator
Mesaje: 1421
Membru din: Sâm Iul 18, 2009 4:45 pm
Localitate: Bucuresti

Re: jante 17

Mesaj de darksun »

Merg sigur am pus eu pe ONE cu 205/45/17. Garantez ca nu o sa ai probleme.
~ Think MINI! ~ :D
Imagine
Avatar utilizator
catalinord
Viteza 3
Mesaje: 210
Membru din: Sâm Iul 11, 2009 2:57 pm
Contact:

Re: jante 17

Mesaj de catalinord »

eu asa am cumparat-o de la fostu proprietar cu jenti pe 17 (205/45/17) si e super bine, nu atinge nimic, nu au probleme de instalare, numai ca cred ca tre sa ai grija la jenti sa nu el indoi ca janta stg fata a mea indoita pe interior, dar din pacate nu pot sa iti spun cat de tare a dat fostu proprietar cu ea de bordura sau intr-o groapa ca sa iti poti face o idee.
BELIEVE . . .
Avatar utilizator
Vali Iovi-Stere
Site Admin
Mesaje: 6384
Membru din: Dum Oct 19, 2008 11:47 pm
Localitate: Bucuresti-Mangalia
Contact:

Re: jante 17

Mesaj de Vali Iovi-Stere »

Vesnica problema in tara noastra... :evil: Chiar am fost tentat sa-mi pun jante pe 16. :D
Imagine
Avatar utilizator
darksun
Moderator
Mesaje: 1421
Membru din: Sâm Iul 18, 2009 4:45 pm
Localitate: Bucuresti

Re: jante 17

Mesaj de darksun »

Trebuie sa iei ceva urat rau de tot ca sa se stranbe, sunt originale nu turcesti si deci sunt bine facute. Eu am dat cu ele de 17 intr-o mare groapa de am zis ca se rupe masina la propriu si nu am absolut nimica cu ele. Dai cu una din metro ca se sparge ca sticla! :lol:
~ Think MINI! ~ :D
Imagine
tudor
Veteran
Mesaje: 1535
Membru din: Mie Iun 17, 2009 9:14 pm

Re: jante 17

Mesaj de tudor »

Am prins si eu ceva gropi mai aiurea cu jantele pe 17'' si nu au nimic :) Sunt de calitate foarte ok. In schimb cele de iarna, pe 16'' sunt catastrofale. Sunt ceva no name-uri si sunt total scorojite :( Partea buna la cele pe 16'' sunt cauciucurile fara run-flat si cu talon mare => un comfort MULT mai bun :D
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: jante 17

Mesaj de cristi o'RAL »

Eu trebuie sa cam schimb run-flat-urile pe 16 si ma tot gandesc daca sa caut jante de 17 + run-flat sau raman la 16. Cam cat costa bucata de run-flat pe 17?
Cele de 16 sunt in jur de 6mil.
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
Vali Iovi-Stere
Site Admin
Mesaje: 6384
Membru din: Dum Oct 19, 2008 11:47 pm
Localitate: Bucuresti-Mangalia
Contact:

Re: jante 17

Mesaj de Vali Iovi-Stere »

Cele pe 17 sunt 750-900 RON :shock: depinde de unde le cumperi,producatori sunt putini fiind o dimensiune atipica 205/45/17 :D
Imagine
Avatar utilizator
darksun
Moderator
Mesaje: 1421
Membru din: Sâm Iul 18, 2009 4:45 pm
Localitate: Bucuresti

Re: jante 17

Mesaj de darksun »

cristi_tci scrie:Eu trebuie sa cam schimb run-flat-urile pe 16 si ma tot gandesc daca sa caut jante de 17 + run-flat sau raman la 16. Cam cat costa bucata de run-flat pe 17?
Cele de 16 sunt in jur de 6mil.
Nu prea inteleg cum e cu runflat, de ce tot cautati. Daca ai chit de reparatie iesi ieftin + sunt vulcanizari pe toate drumurile! :roll: :roll:
~ Think MINI! ~ :D
Imagine
Scrie răspuns