rescriere mapa fulie 17

Bv86wdn
Membru nou
Mesaje: 2
Membru din: Lun Mar 31, 2014 12:22 pm
Localitate: brasov

rescriere mapa fulie 17

Mesaj de Bv86wdn »

Salut!am si eu o problema, am cumparat un cooper s r53 (masina are nr bv87drv), este un topic cu ea si are fulie de 17 si nu este rescrisa mapa. Masina nu merge cum trebuie, cam da in nas daca bagi piciorul in ea. Ma poate ajuta cineva cu un sfat? Unde as putea rescrie mapa? Va multumesc
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: rescriere mapa fulie 17

Mesaj de adrian »

Eu cunosc masina si softul din ea.Am incercat la rugamintea fostului propritar sa refac softul.Era o singura problema,cel care facuse modificarea softului habar nu avea de tuning dar a vrut sa-si protejeze prostia sa nu fie citita si a introdus un tag de NOREAD in soft,si mai umblase si prin niste zone unde nu e etic sa-ti bagi nasul.Am reusit sa citesc softul dar nu sa-l si rescriu pe cel restaurat in prima instanta.Am rugat sa se duca la cel care-i modificase masina sa-i rescrie softul original, dar omul a spus ca nu-l mai are.De aici impas,eu am renuntat sa mai fac o incercare in conditii sa spunem improprii, aveam nevoie de sursa de curent pe bateria masinii si sursa de siguranta la laptop, si desigur timp la dispozitie.Am vazut ca masina era scoasa la vanzare asa ca nu avea rost sa mai pierd vremea.
Ai pm.
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Bv86wdn
Membru nou
Mesaje: 2
Membru din: Lun Mar 31, 2014 12:22 pm
Localitate: brasov

Re: rescriere mapa fulie 17

Mesaj de Bv86wdn »

Multumesc frumos domnului Adrian Nastase pentru ajutorul acordat cu softul. Masina merge nemaipomenit, trage, nu mai da in nas, consuma mai putin ca inainte si suna si foarte bine motorul acum. Multumesc frumos Adrian!!
Avatar utilizator
adrian
Veteran
Mesaje: 3704
Membru din: Joi Apr 15, 2010 2:50 pm
Localitate: Calarasi,Targu mures

Re: rescriere mapa fulie 17

Mesaj de adrian »

Suna-l pe fostul proprietar,sa nu mai aiba cumva remuscari ca ti-a vandut-o defecta, si cere-i scuze si din partea mea ca anul trecut nu am putut sa-l ajut,dar sincer la tine a fost o lucrare chiar grea de tot din cauza "tunerului" din Sacele care i-a facut mizeria aia in calculator, ca nu stiai de unde sa-l mai apuci.Noroc ca ai venit la Mures, acolo la Brasov nu puteam sa "operez".
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power
Avatar utilizator
cristi o'RAL
Moderator
Mesaje: 7295
Membru din: Lun Iul 13, 2009 2:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: rescriere mapa fulie 17

Mesaj de cristi o'RAL »

acum ca ai masina, poate il onorezi pe adrian cu o participare la MMD14
fbi special agent dale b. COOPER

Intalnirea anuala a entuziastilor MINI ---> myMINI Days ---> http://www.facebook.com/myminidays


Imagine
Avatar utilizator
bimmerauu
Viteza 1
Mesaje: 85
Membru din: Mar Aug 20, 2013 10:38 pm
Localitate: Bucuresti

Re: rescriere mapa fulie 17

Mesaj de bimmerauu »

Dl Adrian are grija de toti si de toate, multumim !!!
M.C.S - FLX
Scrie răspuns