Gray Pocket Rocket

Scrie răspuns
adrian
Veteran

Re: Gray Pocket Rocket

Mesaj de adrian »

Pai tocmai cand ai raport mare de compresie, trebuie scazuta presuinea de admisie, ceva nu se leaga.
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power

SpOOk
Viteza 6

Mesaj de SpOOk »

Dupa o luna de la achizitie ne trezim cu DHL-ul la usa. Pachetel de la Mazda cu 2 cani de sake (fara sake :cry:) si o carticica despre istoria si filozofia de design si inginerie Mazda. Dragut gest, imi place atentia lor la detalii. Scuzati spammul dar e mort forumul :lol:

Imagine Imagine Imagine Imagine
MINI Cooper S R53 - 2004

Andu333
Membru nou

Mesaj de Andu333 »

Eu zic mai bine sa deschizi un topic aici: viewforum.php?f=47 si sa o prezinti mai detaliat. Mie unul mi se pare o masina interesanta si chiar daca nu sunt fan japoneze, la capitolul design se vede ca au avansat, iar legat de motor cred (sau cel putin sper) ca au facut o treaba buna in comparatie cu cei de la grupul VAG spre exemplu, de care eu personal sunt din ce in ce mai dezamagit. :|
AUDI A6 C7 3.0 TDI QUATTRO 2012 & MINI COOPER S R56 soon

adrian
Veteran

Mesaj de adrian »

SpOOk scrie:
Mar Ian 26, 2021 9:36 am
Dupa o luna de la achizitie ne trezim cu DHL-ul la usa. Pachetel de la Mazda cu 2 cani de sake (fara sake :cry:) si o carticica despre istoria si filozofia de design si inginerie Mazda. Dragut gest, imi place atentia lor la detalii. Scuzati spammul dar e mort forumul :lol:
Mortua est

Și totuși, țărână frumoasă și moartă,
De racla ta razim eu harfa mea spartă
Și moartea ta n-o plâng, ci mai fericesc
O rază fugită din chaos lumesc.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Real motors need forced induction

Nobody's perfect but if you drive a MINI Cooper F54 with B47 engine ,you're pretty damn close
Petrol is for cleaning tools, with Diesel we make Power

Robert945
Viteza 1

Mesaj de Robert945 »

Foarte frumoasa masina, sa o stapanesti sanatos si fara incidente! :)
'05 Mini Cooper R50 facelift - Electric Blue
'06 Skoda Octavia II 2.0TDI - Blue
'97 Peugeot 106 - Red

SpOOk
Viteza 6

Mesaj de SpOOk »

Andu333 scrie:
Mar Ian 26, 2021 2:12 pm
Eu zic mai bine sa deschizi un topic aici: viewforum.php?f=47 si sa o prezinti mai detaliat. Mie unul mi se pare o masina interesanta si chiar daca nu sunt fan japoneze, la capitolul design se vede ca au avansat, iar legat de motor cred (sau cel putin sper) ca au facut o treaba buna in comparatie cu cei de la grupul VAG spre exemplu, de care eu personal sunt din ce in ce mai dezamagit. :|
Da, ma gandeam sa fac asta, dar daca tot e inchisa povestea cu al meu R53, am zis sa mai scriu una alta despre mandra noua si sa nu mai incarc forumul degeaba. Oricum cel de la Mazda e foarte vraiste.
Motorul, si masina in general sunt uimitor de faine. Are dubla personalitate, linistita la condus economic si lin dar cand te proptesti in pedala galagioasa, mama mama. Mereu cand o conduc prin oras ma apuca depresia ca mi-am luat masina de oameni mari si cand o alerg pe serpetine ma indragostesc din nou de ea. :D
MINI Cooper S R53 - 2004

SpOOk
Viteza 6

Mesaj de SpOOk »

Robert945 scrie:
Mie Ian 27, 2021 10:47 am
Foarte frumoasa masina, sa o stapanesti sanatos si fara incidente! :)
Multumesc mult. Stau pe aproape ca urmatoarea sigur tot Mini o sa fie. Daca nu o sa se inaspreasca prea rau masurile anti masini poluante, R53 JCW scrie pe mine. Mi-a placut mult prea mult masinuta :lol:
MINI Cooper S R53 - 2004

Scrie răspuns